09.12.2016

Fraţilor, am învins! Mă duc la Radio România Cultural să vorbesc despre blogging :D

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Astăzi, de la 11.30 fix, mă puteţi asculta pe Radio România Cultural (streaming aici), în emisiunea lui Cătălin Sturza, vorbind despre bloguri. Ceea ce mie mi se pare – cu aroganţa-mi deja cunoscută – splendid :D

Cum îmi plac provocările într-un mare fel, vă daţi seama că abia aştept să ajung în studio să începem discuţia. Mai ales că – şi aici a fost o surpriză pentru mine – Cătălin mi-a trimis un set de întrebări/subiecte de abordat foarte, foarte profi. De ce spun că a fost o surpriză? Pentru că am deja zeci de emisiuni de radio şi TV la activ şi nu mi s-a întâmplat niciodată să primesc o listă cu ce avem de povestit şi care să fie făcută atât de bine, în sensul înţelegerii invitatului (adică io, în cazul acesta) şi a domeniul despre care o să se discute.

Va fi fun :D Dacă nu aveţi ce lucra (ceea ce sper din tot sufletul să nu fie cazul :D), ne puteţi asculta. Şi să îmi spuneţi cum vi s-a părut. Promit să nu dai nimănui unfollow pentru critică =))

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Gata, mă duc la sală. Am nevoie de program şi de trainer personal? Sau nu?

Hai să învăţăm 2.0 împreună: cum reacţionezi când lumea te vorbeşte pe la spate?

13 comentarii

  1. vineri, 25 ianuarie 2013, 09:54

    Chinezule nu poti cumva sa o amâni cumva emisiunea cu o jumatate de ora :))
    Ca e chiar la momentul cand trebuie sa îmi ridic fetita de la scoala .

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 25 ianuarie 2013, 10:05

    Pun alarma sa sune

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 25 ianuarie 2013, 10:40

    Ce pot spune în afară de: FELICITĂRI şi spor la treabă !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 25 ianuarie 2013, 10:42

    Urechile ciulite la radio..Deja e pe RRA, asa ca nu am cum sa pierd interviul :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. vineri, 25 ianuarie 2013, 10:54

    Asa domnu’ Chinezu. Daca anunti din timp avem si noi timp sa ne pregatim. Daca mediatizam bine cred ca va creste rating-ul emisiunii si o sa te mai invite. Spor!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. Saul
    vineri, 25 ianuarie 2013, 11:50

    K, batrane, te ascult on-line, acum e pauza cu muzica din Titanic.
    Daca vrei iti trimit si tie o copie a fisierului audio al emisiunii.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • vineri, 25 ianuarie 2013, 12:04

      Si pe urma vrem si noi un link de la Chinezu cu inregistrarea.

      Thumb up 1 Thumb down 0

      Răspunde
  7. vineri, 25 ianuarie 2013, 13:48

    Ia ziceti, bre, cum a fost? Eu am incercat sa par cat de cultural am putut, dar, no, stiti cum e, de unde nu este nici chinezu nu poate cere :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • vineri, 25 ianuarie 2013, 14:33

      A fost bine. Adica eu am avut ce nota, ca asta ma interesa cel mai mult. Sa mai invat cate ceva. Ma asteptam ca daca esti la RRC sa vorbesti si despre RCC :) Am lipsit vreo 3 min cat am vorbit la telefon, asa ca daca ai zis si despre RCC e lipsa mea.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  8. vineri, 25 ianuarie 2013, 18:27

    A fost ok :)
    Poate doar faza cu Facebook putea fi administrata putin diferit, respectiv: cititorii urmaresc anumite persoane si, la fiecare dintre ele, informatii; or asta nu se diminueaza prin existenta Facebook – via Facebook, acele anumite persoane si informatiile pe care le furnizeaza ei circula si mai mult. Deci, nu :) Cred ca Sturza ar fi putut sa te intrebe de Google+, care mi se pare un concurent mai pliat pe specificul blogging-ului decit Facebook, dar asta e o alta discutie…:>

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. vineri, 25 ianuarie 2013, 21:11

    Exista o inregistrare ? ca sa putem asculta si cei care n-am prea fost disponibili la acea ora …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • Saul
      sâmbătă, 26 ianuarie 2013, 08:31

      E-n regula, ma bucur ca esti interesat, da-mi adresa si iti trimit cele doua WMA.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  10. marți, 12 martie 2013, 09:19

    […] Sturza. Şi am vorbit despre bogging. Acuma, la cum mă ştiţi voi pe mine, vă daţi seama ce senzaţie de învingător am avut când am intrat în citadela radiofonică românească (pardon my French :D) şi am vorbit […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde