05.12.2016

O poză, aşa, mai de duminică

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Am făcut poza asta în urmă cu două săptămâni pe A1. Am zis că e prea frumos să vezi aşa ceva şi să nu împărtăşeşti cu alţii :)) Nici nu ştiu dacă este legal să circuli aşa. Căci, aşa cum nu aţi făcut cam 87,65% din şoferii care îmi faceţi onoarea să mă citiţi, nici eu nu am conspectat noul Cod Rutier, deci habar nu am dacă ai voie să te deplasezi pe stil de căruţă cu mult mai mulţi cai decât căruţa clasică.

În rest nu am ce să vă zic. Poza spune totul :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Recomandările zilei din blogosferă – 13.01.2013

Recomandările zilei din blogosferă – 14.01.2013

15 comentarii

  1. duminică, 13 ianuarie 2013, 10:23

    oh, vai :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. duminică, 13 ianuarie 2013, 10:40

    Teofetic e legal, e o semiremorca, daca omul are categoria necesara pe tidula, asta e. Acum, ca e darul romanilor de a ramane tehnic in cadrul legii aplicand la maxim imaginatia, asta e cu totul altceva :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. duminică, 13 ianuarie 2013, 10:51

    Pana acum cativa ani era problema ca pa A1 circulau si carutasii. Acum poate oamenii au investit banii in cai putere si circula asa. In orice caz de data sunt convins ca in toata Europa asta doar in Romania poti sa vezi asa ceva pe o autostrada :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • duminică, 13 ianuarie 2013, 11:30

      Mai vezi si în europa aia civilizata , asa ceva sau la scara mai mare .
      Eu am vazut în Suedia , doar ca diferenta era ca era o remorca de tractor si o masina ceva mai mare si nu camion , si cara ghici ce , paie dle paie .
      Dar noi avem boala asta ca numai la noi se pot întampla nenorociri si ca afara e sfintia pe lume .

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  4. duminică, 13 ianuarie 2013, 11:27

    Civilizaţie românească pură, bre. Asta ai surprins tu acolo :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. duminică, 13 ianuarie 2013, 11:28

    E un mic intreprinzator! Face si el cosuri!! Dupa ce ca omul si-a platit taxele si impozitele, il mai si fotografiaza! Omul produce ceva …nu importa, nu construieste autostrazi virtuale… Ca deh…daca era importator sau constructor de autostrazii, circula cu helicopterul…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. duminică, 13 ianuarie 2013, 12:43

    Doar traim in Romania, tara in care orice e posibil! :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. duminică, 13 ianuarie 2013, 14:07

    Putem sa desprindem multe lucruri pozitive din aceasta poza. Primul, ar fi ca romanii sunt baieti muncitori. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. duminică, 13 ianuarie 2013, 16:04

    Asta e din ciclul „se poate si asa” :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. duminică, 13 ianuarie 2013, 16:18

    Atat timp cat merge ziua eu il felicit pe micul intreprinzator. Problemele apar cand radarele inchid ochii la carutele care circula noaptea fara nici cel mai mic mijloc de semnalizare.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. duminică, 13 ianuarie 2013, 19:40

    Daca se ducea sa mi-o aprovizioneze pe Mercedesa?
    Numai cu gandul la critica esti … ntz, ntz, ntz!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. luni, 14 ianuarie 2013, 08:09

    Ma ce faina e caruta. Acum e si in culoare rosie.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. luni, 14 ianuarie 2013, 08:34

    Bre, io nu am zis nici de rau, nici de bine. Mi s-a parut simpatica poza si am impartasit-o. Restul ati facut voi, dreaqu de simpatici :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. luni, 14 ianuarie 2013, 11:51

    S-o fi inspirat de la asta pe care l-am intalnit eu :) Am prins si eu una asemanatoare asta vara cand ma intorceam din vacanta. Dar parca este mai aranjata incarcatura surprinsa de mine :)
    http://danielbotea.blogspot.ro/2012/09/foto-ghicitoare-auto.html

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. luni, 14 ianuarie 2013, 16:51

    […] plăcea ca Cristian China-Birta să … ups … aici m-am blocat puţin … mi-ar plăcea să scrie mai des articole […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde