04.12.2016

Cine mai intră în blogroll la mine? Astăzi: Cristian Florea

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Notă: am precizat aici cum o să îmi construiesc blogroll-ul, ca un bătrân chinez şi temeinic ce sunt :)

Îl cunosc pe Cristian Florea de vreo 3 ani. Încă de pe vremea când, atunci când am aflat ce vârstă are (era la liceu), i-am zis să mă lase în pace cu tinereţile sale revoluţionare :)) De atunci l-am urmărit constant şi am apreciat teribil la el maturitatea cu care a abordat în tot acest timp bloggingul. Şi care mi se pare muuuuult peste ce arată unii care au dublul vârstei lui.

Acum este student la Bucureşti. Dar nu asta este important pentru mine :)) Ci faptul că l-am cooptat ca project manager în echipa sportlocal.ro. Îl aştept de multă vreme  să vină – fie vorba între noi – căci mi se pare foarte bun pentru poziţia asta.

Presupun că ce am scris mai sus este de ajuns ca să justific (nu că aş fi obligat sau ceva :D) intrarea lui în blogroll la mine.

 

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Recomandările zilei din blogosferă – 10.01.2013

Hai să învăţăm 2.0 împreună: Ce înseamnă un comentariu pertinent pe blog?

17 comentarii

  1. joi, 10 ianuarie 2013, 09:29

    ce a imbatranit ma. si ce seamana cu Grumazescu….ce face bucurestiul din om :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • joi, 10 ianuarie 2013, 09:33

      Stii replica din Toamna bobocilor, da?
      Ce tineri si frumosi eram, mai ales eu. Si ce am imbatranit, mai ales tu…
      :))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  2. joi, 10 ianuarie 2013, 12:33

    O fi ajuns el in km 2.0, dar tot blogger vrancean ramane.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • joi, 10 ianuarie 2013, 12:37

      Corect :)) O sa ramana vrancean forever, asa cum eu sun baimarean forever sau Andrei brailean forever :)

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
    • joi, 10 ianuarie 2013, 13:48

      Bineînţeles! Aşa e şi normal, nu?

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  3. joi, 10 ianuarie 2013, 13:37

    Felicitari pentru „promovare” :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 10 ianuarie 2013, 13:55

    Cristi nu era in blogroll-ul tau pana azi?! Rusine tovarase! :))
    Congrats, Cristi! Meriti! ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • joi, 10 ianuarie 2013, 13:59

      Era, bre, dar de cand am schimbat tema, am luat decizia sa populez blogrollul numai dupa ce motivez intrarea unui blogger acolo. Adica incet, chinezeste, cum ziceam mai sus :)

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  5. joi, 10 ianuarie 2013, 14:54

    Buna alegerea, felicitari Cristian Florea.. nu de alta, dar meriti ! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 10 ianuarie 2013, 14:56

    Un Bravo pentru decizia ta si un Bravo pentru Cristian !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 10 ianuarie 2013, 15:01

    Tot respectul pentru Cristi, chiar daca imi vine sa ii spun tot copilul…. Ma bucur ca l-am cunoscut, chiar daca foarte putin.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • joi, 10 ianuarie 2013, 15:39

      Or să mai fie ocazii să ne vedem, nu-ţi face griji, că tare mi-ar plăcea să mai schimbăm câteva vorbe.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  8. joi, 10 ianuarie 2013, 17:16

    Mi se pare inteleapta abordarea ta in privinta „intrarilor” in blogroll, iar Cristian isi merita locul. :-) Scrie constant, serios si intr-o maniera mai matura decat varsta din buletin. :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 10 ianuarie 2013, 23:39

    Felicitări Cristi !
    Îmi place și mie ideea aceasta de a adăuga încet link-uri în blogroll și mă bucur că alegi doar blogurile valoroase. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. duminică, 10 februarie 2013, 21:28

    felicitari !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. sâmbătă, 4 ianuarie 2014, 23:35

    Cam târziu îl felicit și eu pe Cristi, am fost în „concediu” :p Merită să fie cunoscut și citit. Iar dacă aveți ocazia să-l întâlniți, recomand să faceți asta. Eu unul n-am reușit încă, dar sper că se va schimba asta :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde