11.12.2016

Ştiţi că de acum bloggerii au o pilă la ORDA?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Căci Florin Grozea (mă iertaţi dacă pentru mine este blogger şi apoi muzician :D) va fi consilierul directorului general ORDA. Şi când zic „pilă” mă refer aşa, generic, la faze gen „Florine, îmi zici şi mie cum e treaba cu aia?” sau „Florine, mă ajuţi cu un interviu cu directorul?” sau ceva de genul. Adică pe principul ştim omul acolo, apelăm la el.

Eu unul salut implicarea lui Florin în partea asta guvernamentală. Nu-i va fi uşor, dar cred că îi va prinde bine experienţa asta. Din multe puncte de vedere :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Dragilor, aşa scrie o mamă de bloggeriţă :)

Astea sunt, cred, cele mai proaste poze făcute din avion

10 comentarii

  1. sâmbătă, 3 noiembrie 2012, 12:39

    Acu ai pile .. te-ai aranjat . :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. sâmbătă, 3 noiembrie 2012, 13:41

    Intr-adevar un pas inainte facut de Florin. Pe plan muzical a devenit cam lenes.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • duminică, 4 noiembrie 2012, 00:48

      De ce „leneș”? Am lansat un album nou în aprilie (10 melodii noi), trei videoclipuri noi doar anul acesta, un turneu național cu AVON în 20 de orașe în vară, plus alte 40-50 de concerte live în afară de turneu. Mie, dimpotrivă, mi se pare că am muncit mult anul acesta…

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  3. sâmbătă, 3 noiembrie 2012, 14:02

    Asa e de la o varsta, devenim mai pragmatici… :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • duminică, 4 noiembrie 2012, 00:52

      La stat e multă birocrație și salarii mici, nu mi se pare că e vorba de pragmatism. Dar ai dreptate, de la o vârstă începi să te gândești pe termen lung – ce poți face pentru a schimba fundamental societatea în care trăiești. Experiența mea în drepturile de autor (cele două asociații de artiști, sutele de articole pe blog, zecile de conferințe și workshop-uri) vor ajuta Oficiul să se modernizeze și să lucreze mai aproape de artiști. Cel puțin asta mi-am propus eu.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  4. sâmbătă, 3 noiembrie 2012, 21:23

    Parca si candideaza?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • sâmbătă, 3 noiembrie 2012, 21:26

      Colegul meu Mihai Sturzu este în politică, eu nu sunt.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  5. sâmbătă, 3 noiembrie 2012, 21:25

    Într-adevăr, aveți un om pe care puteți să-l asaltați cu email-uri de acum.
    Dar nu sunt funcționar public, ci consilierul Directorului General.
    Acum… săriți cu întrebări :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. duminică, 4 noiembrie 2012, 17:30

    Bineeee am retinut :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. duminică, 4 noiembrie 2012, 19:31

    Felicitari. Poate asa mai scade pirateria in muzica romaneasca si incep sa castige artistii si din albume nu doar din concerte.

    Bafta cu noul job.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde