27.07.2016

Cine vrea să muşte un pic din chinezu?

Later edit: După ce m-am amuzat corespunzător la ce aţi putut isca din neuronii voştri :)), am decis ca pungile să meargă – spre uimirea curierului :D – la Cătălin, Ioana, Petre, Cartuş şi Ovidiu. Să mă ronţăiţi bijne, măăăăăăh!

Dap, este pentru prima oară în istorie când puteţi mânca din chinezu :D Pentru că, după cum puteţi vedea în poza de mai jos,  realizată cu talentul fotograficesc ce mă caracterizează decisiv, cei de la Lay’s s-au gândit că o asemenea bunătate de blogger nu are rost să se piardă, drept pentru care nişte chipsuri „Sete de bere” (fireşte) poarta mufa mea pe ele. Este o ediţie limitată, foarte limitată chiar, de o exclusivitate galactică, deci.

Şi cum, mă ştiţi deja, fiinţa mea 2.0 nu se poate bucura cu adevărat decât dacă împărtăşeşte această bucurie cu voi, cei care îmi faceţi onoarea să mă citiţi, am zis că trebuie neapărat să vă ofer 5 pungi de chipsuri de astea cu moi, un fel de piedică a gustului în calea uitării cum ar veni :D

Aşadar voi dărui 5 astfel de pungi celor cinci tovarăşe/tovarăşi care vor răspunde mai jos în comentarii la fundamentala întrebare: „Dacă ar fi să îmi deschid o fabrică de chipsuri pentru bere, ce nume ar trebui să dau brandului?” :D Aştept răspunsurile voastre până pe 26 septembrie, ora 23.59. Criteriul de selecţie va fi unul dur şi irefutabil: cum o să vrea muşchii mei care se ocupă de hăhăială :D

Vă daţi seama vă provoc la această ispravă ca să ne dixtrăm, căci fără fun, care ar fi funul din 2.0? :D

Notă: Pungile de chipsuri vor fi trimise prin curier. O să râdă curierul când o să vadă asta, dar, cum ziceam, fără fun se cheamă carevasăzică no fun :))

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Sunt blogger oficial How to Web 2012. Cum credeţi că trebuie să procedez?

Ce greşeli există în fotografia asta?

34 comentarii

  1. vineri, 21 septembrie 2012, 11:13

    Cel mai bine ar prinde o combinatie intre bere si brand: Beerzu. Sau poate Chibeer.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 21 septembrie 2012, 11:15

    haha, foarte tare campania! Ar fi interesanta o campanie mai larga, macar pe bucuresti! Nu ma omor eu dupa chips-uri, dar o punga tot as cumpara (i.e. cu o bere, evident!)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 21 septembrie 2012, 11:17

    Ce bine te-ai aranjat… Bine iti sade pe punga de cipsuri! :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 21 septembrie 2012, 11:22

    Chipsurile Chinezu :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. vineri, 21 septembrie 2012, 11:32

    Brandului i-as spune direct China Beer Chips si te cred capabil sa dezvolti niste sortimente noi, cum ar fi chipsurile cu aroma de hamei si de malt. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. vineri, 21 septembrie 2012, 13:04

    Berps! Pentru ca e cu bere, e cu chips si numele seamana putin cu cel mai des intalnit efect cauzat de consumul de bere :-))
    Sunt curioasa ce semnifica hieroglifele de pe punga ta de chipsuri :-D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 21 septembrie 2012, 13:07

    ps: poti avea succes cu ele si in China, ca acolo e semn de lipsa de politete daca nu ragai dupa masa ;-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. vineri, 21 septembrie 2012, 13:08

    Nume de brand scurt = BB chips
    si varianta lunga = Barabula Beer chips

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. vineri, 21 septembrie 2012, 13:31

    BlogalBeerChips by Chinezu

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. vineri, 21 septembrie 2012, 13:41

    Cartofi Spumanti
    „Pentru racorirea dvs in zilele toride”
    Recomandare pentru o satisfactie maxima: a se consuma doar in combinatie cu un pahar rece de bere, la un meci de fotbal.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. vineri, 21 septembrie 2012, 14:08

    :)) Sete de bere 2.0 Chips

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. vineri, 21 septembrie 2012, 14:26

    As numi-o: „Mai-adu-5-beri-ca-ma-„arde”-gura-de-la-chipsurile-astea-meseriase”.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. vineri, 21 septembrie 2012, 14:40

    asta sporeste pofta de bere

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. vineri, 21 septembrie 2012, 15:09

    Chinezol, Chipsnezarisme, Chipsberos, Berys, Chinechips, Chinerys, Burdihanul Berarului, Chipsobere, Chips de potolit setea

    Ultima propunere este si recomandarea agentiei ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. vineri, 21 septembrie 2012, 18:19

    Chipsuri chinezesti 2.0, chinezesti suta la suta romanesti.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. vineri, 21 septembrie 2012, 19:31

    Chinechips :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. vineri, 21 septembrie 2012, 20:45

    Gura bere cere, Sarat-Amara, Saratura amaruie, Chinezisme romanesti, Punga si sticla, Uscatura uda, Berea crocanta,

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. vineri, 21 septembrie 2012, 22:41

    cipsu’ gatu’ bere cere

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. vineri, 21 septembrie 2012, 22:45

    Chipsuri la scaldat’n bere

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. vineri, 21 septembrie 2012, 23:46

    Internet Chips – creaza o pofta de bere in aceeasi rapiditate cu viteza internetului :D si ar merge dezvoltata si pentru o firma de transportat chipsuri la domiciuliu. ” Livram cu viteza internetului” :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. sâmbătă, 22 septembrie 2012, 00:31

    Bergenchips! :)) Să fiee!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. sâmbătă, 22 septembrie 2012, 00:54

    Eu cred ca nu suna rau „Beer-Chips 2.0”

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. sâmbătă, 22 septembrie 2012, 06:46

    „Ete na” – chipsuri 2.0

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. sâmbătă, 22 septembrie 2012, 08:56

    Brandul: La Chinezu’ sau Chinezarii. Aroma: ST D BR. Hic! =))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. sâmbătă, 22 septembrie 2012, 10:20

    Setea Potolita, ChinAstamparat,

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. Oana
    duminică, 23 septembrie 2012, 11:16

    Chibezu’ (citit ‘cibezu’)…. Slogan: Chibezu’, pe sufletu’ tau! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. luni, 24 septembrie 2012, 11:02

    […] noi, după cum puteţi vedea în imaginea de jos. Apropo, încă mai aveţi câteva zile în care puteţi răspunde provocării mele şi să primiţi una din preafrumoasele pungi de mai jos […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. Oana
    luni, 24 septembrie 2012, 15:53

    Beer Chi-Chips sau Chi-Beer ori mai simplu ChiBe:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. marți, 25 septembrie 2012, 15:01

    IAoChina Chips :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. Florin Bolocan
    marți, 25 septembrie 2012, 21:03

    Ron Tzi Bir

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  31. miercuri, 26 septembrie 2012, 22:32

    Deci, pana la urma cine a castigat?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • joi, 27 septembrie 2012, 07:57

      Intrebarea ta este irelevanta, atata vreme cat este pusa inainte de terminarea concursului. Serios acuma, suntem si noi mai atenti sau punem comentarii doar ca sa mai apara linkul pe undeva?

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  32. joi, 27 septembrie 2012, 08:54

    Mersi! :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde