10.12.2016

Cum vi se pare noua piesă Taxi – Eşti iubibilă?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Părerea mea despre Mark Knopfler – Privateering (2012)

Dragă Make, ăsta este şantaj, măh!

10 comentarii

  1. miercuri, 12 septembrie 2012, 14:37

    prea comerciala insa e audibila.taxi scotea piese mai bune.cand o dai in vedetisme devine mai greu sa scoti o piesa cu mesaj.eu nu am putut sincer sa o ascult toata.dar ma mai chinui.

    edit:a doua oara suna mai bine.a treia oara incepe oara sa imi placa?de ce nu „canta oare mai mult”.tot cu „iubibila” si alte cateva cuvinte.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 12 septembrie 2012, 18:02

    Piesa e in stilul Taxi … aproape ca nu realizezi ca-i nou dar clipul e super.
    Tragand linie si adunand imi da cu plus si fara virgula :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 12 septembrie 2012, 22:26

    Păcat de clip, zic. Că-s vedete sau nu, e simpatic să vezi cuplurile alea care par perfecte. Măcar acolo, pentru rol.
    Piesa e mult prea slăbuţă, versuri fără nici un mesaj, făcute doar să fie… audibile. Taxi poate mai mult. Aşa de important e să fie comerciale, Chinezule?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 12 septembrie 2012, 22:46

    Dupa cum am raspuns si Claudiei Tocila intr-un twit, sunt de acord cu ea: e cam silly, dar e „ascultabila”, „fredonabila”.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 13 septembrie 2012, 02:25

    Varianta bloggerilor !? Asta ar fi cu adevarat frumos :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 13 septembrie 2012, 09:56

    Bre, mie imi place. Nu stiu daca o sa o mai fredonez peste vreo 5 ani, dar acum ma coafeaza corespunzator :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 14 septembrie 2012, 09:53

    Imi place, dar fara sa ma dea peste cap de nu stiu cate ori.
    Ca de obicei, prima piesa a trilogiei este cea mai tare.
    A doua (sau „se intoarce”) putin mai slaba, iar a treia putin mai slaba decat a doua. Dar e consumabila :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. vineri, 14 septembrie 2012, 22:52

    videoclip ok, piesa slaba
    aveau piese mai bune in alte vremuri

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 19 septembrie 2012, 20:28

    Imi place stilul Taxi. Piesa nu zgarie pe urechi cum o fac altele mult mai apreciate de „publicul larg”. Nici nu iti face creierii prastie, taitei si cubulete cu basul infernal al pieselor cu adevarat comerciale. Face parte din categoria „muzica, nu zgomot”. Parerea mea.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde