09.12.2016

Va rog să mă ajutaţi să desemnez echipa câştigătoare

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Later edit: Vă spun direct ca am decis ca echipa din Focşani să primească tricourile. Dacă vreţi să mă întrebaţi de ce am luat această decizie (una foarte grea, recunosc), puteţi să mă întrebaţi pe mail. Ca să discutăm pe îndelete. Aş vrea să adresez felicitările mele câştigătorilor şi mulţumirile mele celor din Mediaş, cărora le rămân dator cu o datorie de suflet pentru excelenta implicare.

De regulă sunt un tip dârz, voluntar şi care nu complică lucrurile simple. Şi îmi asum decizii chiar dacă nu sunt bine documentate sau luate în contextul potrivit, căci sunt tipul care se aruncă cu capul înainte pe baza unei inspiraţii de moment. De cele mai multe ori îmi iese. Uneori o dau în bară. Rău. Dar aşa e viaţa. Şi distracţia corespunzătoare :)

Spun asta pentru că rareori mi se întâmplă să fiu prins într-un blocaj. Şi să îmi fie greu să iau o decizie. În cazul de faţă, să aleg ceva. Dar dacă îmi acordaţi câteva minute sper că vă voi face să înţelegeţi de ce mă simt aşa.

Am lansat provocarea către bloggeri de a forma o echipă din 3 membri, care să mă emoţioneze pentru a le putea oferi tricourile olimpice din partea patzaichin.com. Căci acesta a fost criteriul principal după care am zis că voi juriza, emoţia. S-au înscris două echipe, una din Mediaş şi alta din Focşani. Fiecare membru al echipei a scris foarte frumos pe blogul lui despre isprava şi ambele echipe au ales un mod foarte de coracon să participe.

Vă invit să citiţi postările lor şi o să înţelegeţi de ce zic că sunt blocat. Pentru că zău dacă ştiu ce decizie să iau, care echipă să fie declarată câştigătoare… De aceea vă rog să mă ajutaţi. Şi să îmi ziceţi în comentarii ce părere aveţi şi să votaţi la sondajul de mai jos. Observaţi că nu vă întreb „ce echipă credeţi că merită să câştige?”, ci altceva :) Căci decizia finală îmi aparţine. Cum e şi firesc.

Vă mulţumesc pentru ajutor.

Echipa din Mediaş: Mircea Hodârnău, Iulia Jianu, Feri Teglaş.

Echipa din Focşani: Florea Cristian, Amalia, Tudor.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Primul joc pe calculator – sau nopţile în care uitam de noi…

Blogger român nominalizat printre cele mai bune bloguri de travelling din lume

34 comentarii

  1. joi, 16 august 2012, 10:38

    Eu voi fi sincer..Nu am nimic cu cei din Vaslui, chiar e greu sa alegi..Dar eu fiind ardelean, trag cu Medias..Asa ca eu, stiu suna subiectiv, pe ei i-as alege :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • joi, 16 august 2012, 10:51

      Nici eu nu am nimic cu cei din Vaslui. Pentru ca nu participa nici o echipa din Vaslui, bre :))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  2. joi, 16 august 2012, 10:56

    Daca era Maramures mai ziceam, asa votez Medias deoarece e o echipa foarte bune si merita sa castige!
    Have fun!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • joi, 16 august 2012, 10:58

      Sa stii ca – intre noi fie vorba – chiar mi-a parut rau ca nu am avut o echipa din Maramures. Desi mi-ar fi fost si mai greu sa aleg. Dar ar fi fost frumos :)

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  3. joi, 16 august 2012, 11:00

    Un vot merge catre focsaneni :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. cri
    joi, 16 august 2012, 11:04

    hai cu Mediasu, prietenii trebuie ca stiu ei, de ce…:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 16 august 2012, 11:05

    un vot pentru gazdele excelente din Mediaş. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • cri
      joi, 16 august 2012, 11:46

      :) tks

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  6. joi, 16 august 2012, 11:20

    echipa din Focsani, in mod evident !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 16 august 2012, 11:29

    Hai cu Mediasul, doar se stie ca cea mai faina echipa e de Medias :) :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 16 august 2012, 11:42

    votul meu merge la Focsani ;) congrats!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. Ana
    joi, 16 august 2012, 12:03

    Vot Focsani !! Trebuie sa castigam :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. dan
    joi, 16 august 2012, 12:22

    mi-a placut ce am citit la cei din Focsani, drept pt care i-am votat ! faptul ca au reusit sa o implice atat de fain pe mama campionului olimpic ALIN MOLDOVEANU, consider ca merita rasplatit prin desemnarea lor drept castigatori :)
    succes !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 16 august 2012, 12:30

    solicit o ancheta a procurorilor privind votul multiplu….seamana asa tare cu referendumul :)….

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • cri
      joi, 16 august 2012, 12:34

      uuuufffff

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  12. joi, 16 august 2012, 12:36

    Votul meu e pentru Focşani!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. Felicia
    joi, 16 august 2012, 12:37

    Un vot pentru Focsani si nu neaparat ca m-am nascut si am crescut in acel oras, dar mi-a placut mai mult mesajul lor.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. joi, 16 august 2012, 12:56

    votul meu merge catre Fcsani si catre Alin Moldoveanu!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. joi, 16 august 2012, 13:32

    Heiii!
    Nu e corect, pot sa votez fara limite de ce?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • joi, 16 august 2012, 13:51

      nu e corect….si limita ar trebui sa fie bunul simt :) … fairplay daca tot e vb de sport, olimpiada , etc……

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  16. joi, 16 august 2012, 13:39

    Multam’ celor care au votat ptr echipa din Focsani :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. alina
    joi, 16 august 2012, 14:18

    Si eu ii multumesc doamnei Moldoveanu. Si lui Alin Moldoveanu pentru „faptul” respectiv. Si echipei din Focsani pentru ca ne-a repezentat pe toti ceilalti care am fi vrut sa-i zicem „saru mina” doamnei Moldoveanu si sa-i ducem un buchet de flori.
    A, si astept intilnirea echipei din Focsani cu Alin :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. Antarisz
    joi, 16 august 2012, 14:24

    Sustin pe mediesenii mei dragi, copii faini…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. joi, 16 august 2012, 14:44

    Inca un vot pentru Alin Moldoveanu … aaa … pentru Focsani :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. joi, 16 august 2012, 15:17

    Pentru ca am baut vreo doua, trei beri cu ei si pentru ca sunt niste oameni tare faini, focsanenini primesc votul meu, la cat mai multe :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • joi, 16 august 2012, 17:34

      multam fain, Ionut pentru suportul oferit. te asteptam, cu aceeasi bucurie la Focsani, la un blogmmet pe viitor ;)

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  21. joi, 16 august 2012, 15:45

    nici un efort nu e prea mare pentru olimpicul Alin Moldoveanu!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. joi, 16 august 2012, 15:52

    Zic din nou ca votul este orientativ. Dar ca am tinut extrem de mult sa vad cum vi se pare voua. Va multumesc pentru voturi. Maine o sa anunt decizia :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. joi, 16 august 2012, 16:16

    Focsaniul lupta sa castige! Luptam pentru valori!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. joi, 16 august 2012, 17:40

    Alin Moldoveanu este o mandrie pentru noi cei din Focsani, tot asa cum Gina Gogean (mandra noastra vranceanca din Soveja) la gimnastica aduce acasa Aurul Olimpic, la precedentele Olimpiade !
    tuturor celor care ati votat si, in special, celor care ne-ati sustinut (pr)in comentariile voastre, in numele colegilor mei din Blogosfera Vrancea, un multam fain :)
    de acum, decizia este la Chinezu ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. joi, 16 august 2012, 20:20

    Medias merita!!! Echipa din Focsani a dat voturi cu gramada, nu merita!!! MEDIAS!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. cipri
    joi, 16 august 2012, 23:52

    MEDIAS!!!!!!!!!!!!!!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. vineri, 17 august 2012, 06:57

    @Nicori: vina pentru bresa din sistemul de votare ii apartine in totalitate Chinezului; te rog sa nu ne acuzi ca am fost mai „destepti” :) decat voi; ati fi putut intoarce balanta cu ajutorul unor comentarii motivate si obiective

    p.s. sanatate si fericire

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. marți, 21 august 2012, 10:25

    Multam mult pentru tricouri :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde