06.12.2016

Lista cu numere care sună să te îmbogățească. Că nu le pot zice țepe prin telefon.

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Hai că deja e prea mult. Am ajuns să mă sune din două în două zile unul care vrea să îmi propună nu știu ce afaceri de succes. Care are numărul meu de la Registrul Comerțului, firește. Așa că am zis că de azi înainte public numerele astea de la care mă sună uite acilea în postarea asta. Nu o să rezolv nimic cu asta, firește, adică acești mari afaceriști telefonici oricum o să sune în continuare. Dar mă mai răcoresc și eu un pic, mă înțelegeți.

Așadar, mai jos lista numerelor de la care sunt sunat si deranjat cu insistențe de 3 lei. Voi actualiza lista când mă mai sună câte unul. Și dacă nu o să fiu pe drum, în mașină. Și o să uit până ajung la destinație. Și nu, nu insitați să le spun țepe prin telefon, că nu o să o fac :D

0747081026

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Este Brașov cel mai beer friendly oraș din România sau nu?

Michelin Innovation Tour 2012, România

15 comentarii

  1. miercuri, 11 iulie 2012, 15:55

    Inainte de listarea facebookului ma inebuneau si pe mine cu telefoanele … si mai deranjanta era agresivitatea cu care abordau problema asa ca am fost nevoit sa-i injur pentru a scapa de insistentele nesimtitilor.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • miercuri, 11 iulie 2012, 16:03

      Acuma, daca e sa ne uitam de cealalta parte a pustii, iti dai seama ca nici baietii astia nu au o viata foarte usoara. Nu ca mi-ar pasa, fireste :D

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • miercuri, 11 iulie 2012, 19:44

        tare asta :)) pai din 100 de persoane sunate ma gandesc ca au 7-8 comenzi?ma gandesc ca pe caldura asta e cam greu totusi sa stai intr-o garsoniera in care apa curge cu un jet bland, asemanator celui de pipi si tu sa suni toata ziua in dreapta si in stanga.in 2-3 ani de munca dinasta faci chelie.daca e platit omul la program de 4-6-8 h e mai bine cred.poate citeste si cineva care a lucrat si ne lamureste :)

        nu de alta dar si eu am terminat liceul :)) si il inteleg cat de grea poate fi viata cand esti pe cont propriu si nu ai primit de la tata la 18 ani masina.

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
  2. miercuri, 11 iulie 2012, 16:42

    Probabil se plictisesc si ei …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 11 iulie 2012, 17:17

    Anul asta m-au cam lasat in pace cu telefoane de genul, dar anul trecut la fiecare doua-trei saptamani primeam cate un telefon iar o voce scoasa din analele teleshoppingului incepea sa imi bage informatii legate de diverse oferte senzationale.

    Ii lasam sa isi faca poezia, dupa care un scurt: „Nu, multumesc. La revedere”.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 11 iulie 2012, 18:12

    Credeam ca doar eu ii „iubesc” pe cei de la Registrul comertului… dar trebuie sa-mi fac timp sa schimb numarul de-acolo…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 11 iulie 2012, 19:26

    Eu l-as suna inapoi pe cetatean, sa vad ce mai face

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 11 iulie 2012, 20:12

    Pe mine ma suna sa-mi spuna de mega oportunitatea oferita de bursa. Uneori daca sunt cu chef de distractie le spun ca nu banii sunt cei mai importanti in viata si ca eu sunt fericit asa cu ce am si o dau fie in chesti religioase cu Dumnezeu fie in chesti mai mistice, le zic ca ma rog universului si acesta imi aduce tot ce doresc. Alteori le spun ca nu ma intereseaza, el insista, si atunci ma enervez si le spun pe scurt in 30-40 de secunde cam tot ce urmeaza el sa imi spuna cu precizarea ca am mai primit 20-30 de telefoane de genul asta.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • sâmbătă, 14 iulie 2012, 12:40

      +1 pentru asta cu univesrul :))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
    • luni, 23 iulie 2012, 07:59

      Dupa ce ne-a sunat timp de un an o firma Merinos din Medias ,pentru a ne oferi produse de la „3,8 „, la preturi de sute de euro,de aproximativ un an , suna un tanar agramat care doreste sa se intalneasca in prag de seara cu cineva ,indiferent cine .Am solicitat sprijinul politiei,deoarece insistentele tipului ne-au scos din rabdari.Sfatul politistului de la 112 a fost sa ne schimbam nr. de telefon .Simplu pentru mine ca cetatean . Mai omule ,dar cu TERORISTUL ce masuri iei,pentru a proteja societatea de asemenea infractori masochisti, care suna la telefon de 200 de ori pe zi si carora le place sa fie injurati tot de 200 de ori ? Acesta este nr. de telefon al individului care nu se asteapta sa fie deranjat la randul lui: *********. 10 Q My FRIENDS !

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • luni, 23 iulie 2012, 08:14

        Oribil ce zici… Adica faci reclamatie si nu se rezolva nimic???? Pfoai… Cu parere de rau, dar am editat numarul pe care l-ai pus tu. Pentru ca pot garanta doar pentru numerele pe care le-am zis eu. In rest, nu prea am cum :) Merci pentru intelegere.

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
        • luni, 23 iulie 2012, 08:54

          Nu ma deranjaza daca nu ai permis sa afisez numarul de telefon al teroristului ,Este blogul tau ,faci cum crezi ca este mai bine pentru tine . Dat fiind ca era comentariul meu,si pe mine m-a terorizt tot ata de mult ca si pe altii ,trebuia sa-l lasi,dupa parerea mea ,in speranta ca poate cineva din SRI sau Politie se sesizeaza .Acum doi bani nu face comentariul meu…..Raman terorizat de individ pana la sfarsitul veacului,cu stilul acesta de a sterge numarul .Norocul meu mai este ca netul este complex .Scuze am crezut ca ne esti de ajutor ,intr-un fel! Nu ma supar ! Sunt optimist si luptator . Tot il gasesc eu pe tipul care ma terorizeaza la telefon de ani de zile . No problem .

          Thumb up 0 Thumb down 0

          Răspunde
  7. Vlad
    joi, 12 iulie 2012, 11:48

    poti sa mai adaugi si ********

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • joi, 12 iulie 2012, 12:11

      Ma ierti ca ti-am editat comentariul, adica am sters numarul pe care l-ai scris, dar eu pot face publice doar numerele care ma suna pe mine, caci, ma intelegi, nu pot garanta pentru ce imi spui tu acolo :)

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  8. Mara
    vineri, 24 august 2012, 14:45

    Multumesc de informatia, aveam 3 apeluri pierdute si chiar vroiam sa sun sa vad cine este atat de insistent :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde