05.12.2016

Care au fost știrile săptămânii?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Vă rog să alegeți trei știri, dar doar trei din săptămâna care tocmai ce s-a încheiat și în care eu am fost foarte atent la mișcarea valurilor de pe plaja Skala Potamia din minunata insulă grecească Thassos, drept pentru care raportez că sunt totalmente habarnist în ceea ce privește tumultul românesc ce s-a tumultat, ca să zic așa, în aceste ultime 7 zile. Căci, firește, daca aș face un total cât am stat pe net mi-ar da undeva la vreo 3 ore. Pe care le-am petrecut ca să îmi rezolv niște chestiuni care nu sufereau amânare, nu să citesc una, alta.

Deci, care ar fi, după voi, știrile săptămânii trecute. Je vu remersie bocu pentru că mă luminați retrospectivamente :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Care este cel mai beer friendly oraș din România?

Recomandările zilei din blogosferă

17 comentarii

  1. marți, 10 iulie 2012, 08:41

    Rezultate BAC…Suspendare Traian..astea ar fi cele mai importante..

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 10 iulie 2012, 08:45

    n-au fost stiri saptamana trecuta, numai reclame idioate

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 10 iulie 2012, 09:01

      Ma ierti, nu m-am prins. Care to explici mai bine ce ai vrut sa spui? Ca sa stiu si eu ce sa fac cu tine. Merci.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  3. marți, 10 iulie 2012, 08:47

    Pe parte de online aș zice că Serbările Cetății Oradea au răsunat tare pe weekend. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 10 iulie 2012, 09:02

      La care isprava preafrumoasa as fi venit si eu daca nu ma balaceam in Grecia :) Oricum, acum sunt pe reader si vad ca a iesit excelent!

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  4. marți, 10 iulie 2012, 08:48

    #beer4haters

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 10 iulie 2012, 09:29

    Stiri? La noi? N-ai sa vezi asa ceva. La noi e doar Can Can

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 10 iulie 2012, 09:54

    Educatie – BAC-ul e mai jalnic decat cel de anul trecut.
    Politica – Ne pregatim de referendum.
    Cancan – baiatului meu i-au iesit doua masele :D
    (scuze daca gluma a fost deplasata)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 10 iulie 2012, 10:13

    Pentru ca am lipsit si eu o saptamana, dar inaintea ta, inteleg cum e sa fii habarnamist. Totusi, prea o dai cu #aroganta pe aia cu valurile. :)
    Nu-mi place sa ma lungesc – cred ca de asta nu mi-a placut literatura in scoala. La naiba, tocmai am inceput sa bat campii.
    Revenim. Stirile saptamanii in Romania (mea):
    1. dupa schimbatea din functie a presedintilor celor doua camere ale parlamentului, dupa modificarea atributiilor curtii constitutionale si dupa modificarea legii referendumului, presedintele Basescu a fost suspendat iar pozitia „ramasa vacanta” este ocupata, pana pe 29 iulie, de Antonescu (Crin).
    2. procentul de promovabilitate la examenul de bacalaureat de anul acesta este mai scazut decat cel de anul trecut, depasind cu putin pragul de 40%.
    3. s-a desemnat castigatorul invitatiei la SMS Camp.
    PS: stirile sunt prezentate intr-o ordine aleatoare :)
    PSS: nu s-ar putea reveni la vechea metoda de abonare la comentarii? Mi-e cam incomodsa primesc mail pentru a confirma fiecare abonare

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 10 iulie 2012, 10:19

      Multam de update. Analizam si chestiunea cu comentariile, dar am trimis mai departe la Vlad Dulea, ca el e seriful cand vine vorba de de astea :D

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  8. marți, 10 iulie 2012, 11:45

    În opinia mea știrile ar putea fi:
    1. Traian Băsescu a plecat cu Loganul de la Cotroceni ( suspendarea președintelui)
    2. Odraslele vedetelor se duelează în notele de la Bac: Guță jr. – 1 vs. Mazăre jr.- 9 (promovabilitatea scăzută la Bac)
    3. Șoc! Nemții cumpără ne cumpără țara ! (atitudinea dnei. Merkel privitoare la situația politică autohtona)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 10 iulie 2012, 12:33

    Romancele au castigat si pierdut meciuri la handbal in Cehia!
    Alex Ticlea si echipa Complex castigatori la Imagine Cup 2012 – Sydney

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 10 iulie 2012, 14:31

    Urmaream politichia romaneasca pe tv. , si m-a lovit o stire careia televiziunile care au luat-o in seama , i-au acordat maxim 45 de secunde : descoperirea bosonului Higgs. Parerea mea e ca asta e stirea deceniului!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 10 iulie 2012, 14:32

      Perfect de acord cu tine. Doar ca la noi, vezi tu, se tot descopera de vreo 20 de ani basescul freaks, nu bosonul Higgs…

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde