24.07.2016

Caut bloggeri care să joace într-o partidă internațională

Chestiunea e în felul următor: astăzi, miercuri 13 iunie, de la 18.00, căpitanii echipelor care participă la IRB Nations Cup o să facă o miuță cu noi, bloggerii. Mă rog, vă dați seama că am zis miuță așa la mișto, căci nu vă doriți nici în cele mai negre coșmaruri să fiți placat de cel mai zveltuț rugbist care joacă în acest turneu :))

Dar tot o să schimbăm niște pase, o să ne prefacem că îi putem placa, ei o să se prefacă înspăimântați de forța noastră ofensivă și, în final, o să ne dorim toți victoria :D

Cine vrea să fie prezent la acest meci istoric, este rugat să semneze de prezență colea jos în comentarii și să fie prezent la stadionul național de rugby de lângă Mănăstirea Cașin pe la 18 fără ceva, ca să ne putem face încălzirea și alea alea :D

Hai bloggerii!!!

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

În atenția studenților care îmi fac onoarea să mă citească

Despre libertatea de exprimare și libertatea de înjurătură

16 comentarii

  1. miercuri, 13 iunie 2012, 08:21

    Ehei, daca as fi in Bucuresti as veni. Sa fac niste poze … placate ;) Si sa cer mai mult realism. Spor!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • miercuri, 13 iunie 2012, 08:24

      @Natural
      Bre, realism mai mult decat in rugby nu prea ai unde gasi :D Hai ca poate ajungi si tu o data la un meci al Romaniei cu noi in tribuna sa vezi si tu ce baieti de baieti suntem :))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  2. miercuri, 13 iunie 2012, 08:23

    Vin sa imortalizez cand va ia salvarea :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 13 iunie 2012, 08:29

    In tribuna da :) Realism la „placarile prefacute” … de-asta ziceam :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 13 iunie 2012, 08:33

    Vine baiatu’, ce sa faca :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 13 iunie 2012, 08:47

    Hai ca vin si eu – macar poate mai am norocul sa-mi mai iau o minge-n cap ca ieri :))))))))))))))) (durere mare musiu)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 13 iunie 2012, 08:55

    eu vin sigur ;)

    sper sa nu bag frica-n ei >:)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 13 iunie 2012, 08:58

    @Serban Constantin
    Maestre, vezi sa ai photoshopul pregatit, sa para ca am jucat si noi ceva =))

    @Marius Matache
    Domn profesor, erai inclus ca TVA pe lista, automat :))

    @Radu Oncescu
    Te-au vazut astia mai sportiv si au zis sa faca o pasa cu tine :D

    @Sorin Neagu
    Stai linistit, ca pe langa ei tu parca joci pe trei sferturi :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 13 iunie 2012, 09:01

    Facem, facem sa fie bine in Photoshop :))
    Bre, nici @Sorin Neagu nu-i de aruncat :)) Il aruncam la inaintare :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 13 iunie 2012, 09:11

    @chinezu S-au gandit sa vada valoarea fortei la impactul mingii cu neurocraniul meu :))))))) (insight din ala smecher)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 13 iunie 2012, 10:16

    Nu garantez, dar fac tot posibilul să ajung şi să pozez. Dacă mă băg la joc, singurul rol bun pentru mine e ăla de balon oval :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 13 iunie 2012, 10:34

    Am promis că-mi rup oasele, deci vin. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. miercuri, 13 iunie 2012, 12:59

    Muahaha ..intalnire de gradu ) .. nu stiu cat va veti chinui voi insa cu siguranta rugbistii se vor chinui sa-si tina in frau instinctele ”criminale”.. sper sa nu uite vreunul din ei cu cine joaca si sa va vad una cu iarba :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. miercuri, 13 iunie 2012, 14:03

    Daca termin la timp treaba, incerc sa ajung si eu!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. miercuri, 13 iunie 2012, 15:54

    […] 3. Mai aveti o ora sa jucati un rugby de poveste cu cei de la IRB Nations Cup. Numai azi, de la 18.00, in Bucuresti. Detalii la Chinezu. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde