27.07.2016

Am nevoie de 500 de euro de la un sponsor

Banii nu sunt pentru mine. Ci pentru Ovidiu Dărămuș, care abia ce s-a întors din Burundi și se pregătește să plece în Amazonia. Nu să facă turism, ci să ajute oameni. Mi-e și greu să spun mai simplu de atât ce face el acolo. La fel cum mi-e foarte greu să nu mă emoționez când vorbesc despre ce face Ovidiu, un om cu o inimă atât de mare încât vrea să dea și altora din ea :)

Pentru a ajunge în Amazonia, Ovidiu mai are nevoie de 500 de euro. Restul de bani i-a făcut rost cum a putut. Vă dați seama că numai drumul până acolo costă o grămadă. Așa că mai trebuie 500 de euro. Drept pentru care lansez următoarea provocare. Sau ofertă. Sau rugăminte. Sau mână întinsă către cineva care să îl ajute pe Ovidiu să ajute oameni.

Ofer banner de 300×250 pe chinezu.eu și sportlocal.ro, precum și câte 2 advertoriale pe cele două siteuri menționate pentru compania care se implică să îl sponsorizeze pe Ovidiu cu 500 de euro.

Și fac un apel către alți bloggeri să se alăture acestei inițiative. Adică să îmi spuneți în comentarii dacă sunteți dispuși să puneți și voi un banner sau să scrieți o postare de mulțumire pe blogurile voastre (sau amândouă), ca un fel de ”mulțumesc” pentru compania care îl va sponsoriza pe Ovidiu. Cu cât suntem mai mulți, cu atât cresc șansele ca Ovidiu să primească acești bani cât mai repede.

Mai zic doar atât: mă simt foarte onorat că Ovidiu a avut încredere în mine să mă lase să fac acest apel. Foarte onorat :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Ia să încep io seria de prezentări de la Cupa Bloggerilor

Vă place cum am cântat ”Ioi, tu baby” în studio la radio? :D

23 comentarii

  1. vineri, 1 iunie 2012, 12:54

    Eu sunt dispusa sa scriu un post. Nu-l cunosc pe tip, nu ma intereseaza prea tare de companie, dar pentru ce face, meritas a fie sustinut.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 1 iunie 2012, 13:13

    Și eu vreau să ajut. Aștept mai multe detalii, când este cazul :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 1 iunie 2012, 13:31

    Misiune indeplinita chinezu ;) am pus post pe site.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 1 iunie 2012, 13:33

    +1

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. vineri, 1 iunie 2012, 13:45

    Brandu, firma, compania, site-ul, blogul, omul care ofera bani are un banner si la mine de 125×125. Cand e cazul, imi dai de veste.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. vineri, 1 iunie 2012, 13:56

    N-oi fi eu vreun blogger vestit, da’ nu pot sa stau deoparte. Count me in!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 1 iunie 2012, 13:57

    Desi tema blogului meu este fara sidebar-uri, o voi modifica si voi pune un banner pentru donatorul celor 500 euro. Voi avea pretentia la un banner alb-negru. Il voi afisa 30 zile.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. vineri, 1 iunie 2012, 14:22

    Salut, ofer si eu, pe feriteglas.net, un banner 125×125 px si advertorial pentru donator.
    Bafta !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. vineri, 1 iunie 2012, 16:16

    Noi ne bagam :) gadgetcontrol.eu

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. vineri, 1 iunie 2012, 16:25

    Scriu si eu un articol cu compania care-l va ajuta pe Ovidiu Daramus

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. vineri, 1 iunie 2012, 17:52

    […] am citit asta la Chinezu, am zis că mă bag imediat, chiar dacă nu ţine de domeniul despre care scriem noi. Rar vezi un […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. vineri, 1 iunie 2012, 18:27

    […] Un strop de culoare Unde nu se intampla mare lucru Vienela WebXutZu Alexandru Negrea Cabral Chinezu Diana de la Spiru Horea Badau Iulia […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. vineri, 1 iunie 2012, 18:46

    Baga-ma si pe mine in lista cu un articol te rog si astept vesti. Daca ne strangem multi poate adunam si mai multi bani …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. vineri, 1 iunie 2012, 19:14

    Crezi ca pot sa stau deoparte. Am vorbit deja cu Ovidiu pentru un interviu si il ajut cu mare placere.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. sâmbătă, 2 iunie 2012, 06:04

    Ofer un loc pe panoul de pe prima pagina, un articol publicitar, un banner in sidebar si un interviu sponsorizat.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. sâmbătă, 2 iunie 2012, 08:14

    Subscriu si eu cu un banner pe site si cu tot ce mai este nevoie baga-ma si pe mine in lista chinezu deja am postat si eu articol pe site si daca este nevoie si cu banner in sidebar pe prima pagina si in toate sub paginile.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. sâmbătă, 2 iunie 2012, 11:33

    Eu m-as duce acolo, in Amazonia, cu el :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. sâmbătă, 2 iunie 2012, 19:40

    […] el am auzit de la Chinezu, si asa am aflat ca baiatul asta e persoana aia in fata caruia poti sa iti dai jos palaria atunci […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. sâmbătă, 2 iunie 2012, 19:44

    Am purtat deja o discutie cu Ovidiu, si am publicat-o pe blog. Sper sa gaseasca cat mai repede un ajutor.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. marți, 5 iunie 2012, 09:22

    Pun si eu un banner pe culinare.tv si scriu un articol pe sanecitim.ro

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde