31.05.2016

Declar deschis Campionatul de Comentarii pe Blog

Later later edit: Ia uitați ce a putut face acest lovit cu pucul numit Valentin Bosioc :))

Later edit: Iar faza cu bannerul pe chinezu.eu, rămâne valabilă, firește :D

Căci Manafu nu are ce lucra și mă provoacă. Pișicher fiind, știe că io sunt la Cupa Bloggerilor la Mediaș și că sunt mai prins decât o placa laminată într-o menghină de sculer-matrițer, așa că o să îmi fie greu să mă ocup să îmi fac o campanie corespunzătoare pentru a câștiga acest – i-am zis io, în lipsă de altceva :D – Campionat de Comentarii pe Blog.

Așadar, dacă v-am dat o bere vreodată, dacă v-am luat o bere vreodată, dacă vreți să bem o bere vreodată, dacă nu vreți să beți bere niciodată cu mine :D, dacă considerați că nu ard manganul de pomană în 2.0 și nici nu fac mentosane (căci nu aș zice de frecatul de mentă :D) prin blogosferă, în fine, dacă simțiți cât de cât o vagă și minusculă urmă de apreciere, vă rog să comentați mai jos, la această postare cu care mă înscriu în acest Campionat :D

Puteți prelua și voi pe bloguri și dacă îmi dați trac back (îl consider și pe ăla comentariu, da? :D) vă declar înscriși în competiție.

Hai să zicem că acest preafrumos Campionat de Comentarii pe Blog durează de astăzi până pe 1 iunie, ora 23.59. Și toți cei care se înscriu la acest Campionat (cu o postare pe blogul lor cu trackback către această postare, vă reamintesc) sunt înscriși automat în competiție. Pe 2 iunie eu voi face Topul blogurilor participante, în funcție de numărul de comentarii, iar primilor 3 clasați o să le dau niște premii surpriză. Atât de surpriză o să fie premiile astea, încât nici eu nu șe știu :))

Opțional: Eu pun clipul de mai jos al celor de la Vodafone pentru că sunt parte din campanie. Voi nu sunteți obligați să îl puneți dacă vreți să participați la Campioant. Doar că am zis că vă pot face această sugestie, nu? :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Ford Focus este mașina oficială a lu’ chinezu la Cupa Bloggerilor

Cum am cântat ”Balada Spammerului” la un post de radio

67 comentarii

  1. vineri, 25 mai 2012, 14:55

    Eu zic sa dai cate o bere fiecare persoane ce lasa pe aici un comentariu :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 25 mai 2012, 14:58

    Chinezu suteaza… mingea vine in fata portarului… si ricoseaza in iarba…. si ricoseaza in coltul portii…. si ricoseaza in comentator… si direct printre picioarele lui Manafu. GOL, GOL, GOOOOOOOOOL. Cupa Comentariilor pe Bloc 2012 merge in Chinezia!!!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 25 mai 2012, 14:58

    Cu siguranta e vorba despre o noutate! Am dreptate?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 25 mai 2012, 15:01

    Propun sa fie contorizati si numarati cu atentie cei care posteaza comentarii si la tine si la Manafu si sa fie scosi din calcule la numaratoare, ca sa iasa exact!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. vineri, 25 mai 2012, 15:05

    @cart00n
    Mah, de data asta nu. Dar ce idee spumanta e asta :D
    @Alex Bartis
    Domnu Gradinescu, va rog mai luati o bere, ca tare bine le ziceti =))
    @Blogatu
    Tu ai mereu dreptate… :D
    @Tudor Rus
    Stimate domn, cu acest comentariu v-ati asigurat sefia Comisie de Verificare a Comentariilor =))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. vineri, 25 mai 2012, 15:06

    Eu nu citesc blogul tău că mi-au zis prietenii că ești cam USL-ist, dar alți prieteni mi-au zis că mai dai câte o bere când te ajută lumea, așa că HAI CHINEZU! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 25 mai 2012, 15:09

    eu am baut pe vremuri, acuma nici nu vrei sa ma mai vezi :P da’-ti scriu aici, ca suntem oameni.

    m

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. vineri, 25 mai 2012, 15:09

    Cred ca e cazut sa iti cumperi dozator de bere si cateva butoaie bune de bere… ! Le bagi la recei si dai la tap…. ca sa iesi mai ieftin :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. vineri, 25 mai 2012, 15:10

    Mă bag și eu, o să scriu și la mine câte ceva, dar până una alta, așa mă distrează toate comentariile legate de teaserul de la Vodafone, de nu-ți mai zic. Mulțumesc anticipat pentru premiu :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. vineri, 25 mai 2012, 15:11

    @Lars @mihnea
    Acuma fara misto, ma credeti ca mi-e dor de o bere de aia cu voi sa ne hlizim de toti si de toate si sa va iau banii la poker? :))

    @Bancu Zilei
    Ma scuzati, dar asta este bancul zilei sau cum? =))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. vineri, 25 mai 2012, 15:11

    […] sa ajuti oameni si prieteni. Mai exact pe el. Fiți sociali!Mai mult from → politichie ← Your move, Mr. Basescu No […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. vineri, 25 mai 2012, 15:13

    Hai nu te da în fapt, lumea crede că tu din blogging faci bani, nu din poker. :) Altfel, da, e cazul să mai facem din astea. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. vineri, 25 mai 2012, 15:13

    Pazea ca vine si la mine pe blog o postare imediat… numa sa termin treaba. Revin, da?

    Multumesc lui Papen pentru premiu!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. vineri, 25 mai 2012, 15:14

    aoleu, am uitat cat de rau ne-a tras-o data trecuta. pai facem!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. vineri, 25 mai 2012, 15:17

    Io încă nu ştiu ce se-ntâmplă în campania asta, da’ sper să fie ceva pe aceeaşi temă cu Kick-Ass, filmul (în film, un puştan s-a săturat să vadă că oamenii închid ochii la nedreptăţi, şi ia decizia să se facă super-erou, o decizie proastă pentru că n-are superputeri – e comedie, mă rog).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. vineri, 25 mai 2012, 15:19

    @Papen @Valy
    Xoxo :D
    @ovi sirb
    Acuma imi fac costumul, ca nu pot iesi cu tricou de rugby in lume, doamne, iarta-ma :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. vineri, 25 mai 2012, 15:20

    @Vali secretul este păstrat în sfântul Graal, deci nu-l pot scoate de acolo! Dacă spun cuiva despre ce e vorba, voi fi linșat de cavalerii templieri! :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. vineri, 25 mai 2012, 15:22

    […] ocazia asta cativa binevoitori din blogosfera romaneasca(Chinezu,Manafu,Razvanbb,Haotik) ne provoaca sa descoperim […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. vineri, 25 mai 2012, 15:23

    Eu cred ca secretul este pe fundul unei sticle de bere. Tre’ sa bei multa, multa bere si sa citesti pe fundul fiecarei sticle. Asa am presupus eu si mi-am rugat si cititorii sa te ajute :P http://www.criserb.com/blog/cati-facem-ceva.html

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. vineri, 25 mai 2012, 15:30

    […] – Pentru că nu pot să-l provoc altfel la un răspuns, domnu’ Chinezu, ia ziceţi, ce părere aveţi dumneavoastră, care sunteţi, pe persoană fizică? =)) Be […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. vineri, 25 mai 2012, 15:30

    Mentosane? Cu cat dai kilu’?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. vineri, 25 mai 2012, 15:34

    Variante sunt multe de ce ar putea fi:

    Luni e Gala Societății Civile.
    Tocmai au lansat un nou sezon de Voluntar de Profesie.
    S-ar putea să fie un proiect nou.
    Sau chiar o susținere către un candidat la primăria capitalei. :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. vineri, 25 mai 2012, 15:38

    Vorba lui @Bloghita cu mentosanele… De cand n-am mai vazut un pachet, d’apai sa-l mai si testez:))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. vineri, 25 mai 2012, 15:39

    @Bloghita @cc696
    Ia vedeti daca mentosane.ro e luat, ca ar fi pacat sa nu dam drumul la ceva de mare angajament =))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. vineri, 25 mai 2012, 15:41

    Suntem multi, da? Si sa zicem, 50% din „aia multi” fac ceva. Si mai putin fac ceva care sa conteze.
    Vedem, zicem „ce misto” si trecem mai departe. Si cam atat.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. vineri, 25 mai 2012, 15:42

    deci eu cred ca este vorba despre o campanie de strans like-uri

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. vineri, 25 mai 2012, 15:43

    laicuri, reteuri, pinuri, plusuri (am omis ceva?)
    de toate pentru toti.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. Dan
    vineri, 25 mai 2012, 15:45

    Desi comentez cu teama :) pe blogul unui putin USlist si mai mult Stangist, eu sper ca intr-o zi va da o bere la cititorii fideli mai ales cand are atatea si atatea motive exterioare blogului pentru care sa faca cinste si sa sarbatoreasca. Tot nu am inteles ce face Vodafone ca eu sunt pe Orange.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. vineri, 25 mai 2012, 15:50

    eu zic ca-i campanie de mers la vot.. noutatea: votul cu telefonul ;) asa sigur am vota toti

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. vineri, 25 mai 2012, 15:50

    Nici nu stiu cum sa va spun. Am sa fiu totusi dureros si enervant de direct. Hai Dinamo :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  31. vineri, 25 mai 2012, 15:52

    Initial am crezut ca e un clip de la Orange, se strang likeuri la likeuri sau doar comentarii la comentarii ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  32. vineri, 25 mai 2012, 15:55

    Tot pentru premiu’ ma inscriu si eu:D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  33. vineri, 25 mai 2012, 15:58

    @Semanticus
    Da :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  34. vineri, 25 mai 2012, 15:59

    Am auzit ca pleaca Vodafone din Romania, bine ca eu mai am abonamentul vechi de Connex, o fi aia pentru biscuitele ROM cel Autentic, mananci 2 si votezi ! Senzatii electorale romanesti !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  35. vineri, 25 mai 2012, 16:06

    […] aş fi scris acest articol oricum, însă mi se pare bună oportunitatea dată de Chinezu, am senzaţia că aşa va fi mai bine […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  36. vineri, 25 mai 2012, 16:09

    Suntem multi si buni! Trebuie musai sa ne mai referim la filmulet? Eu am zis clar, este o campanie! Acum fiecare ce vrea:)! Trebuie sa fie si comentariu inteligent? Aici ma depaseste:P – mai glumim si noi!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  37. vineri, 25 mai 2012, 16:14

    […] 填補他們與中國博客評論! (Sa ii umplem blogul chinezului cu […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  38. vineri, 25 mai 2012, 16:15

    Na! Ti-am lasat in limba ta o poza si o dedicatie =)). Atat am putut si eu http://valentinbosioc.com/ceva-beri-am-baut-cu-el/

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  39. vineri, 25 mai 2012, 16:20

    Văd că nu intră trackback-ul, așa c-o facem bătrânește: http://lascarica.ro/2012/05/25/un-mic-teasing/

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  40. vineri, 25 mai 2012, 16:34

    De cate ori putem comenta? :D Ca daca ma ambitionez, comentez pana maine aici :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  41. vineri, 25 mai 2012, 16:38

    ultima oara cand mi-ai dat o bere mi-ai cerut banii pe ea :))) Poate de data asta dai si tu una pe bune, rece sa fie.Ah, si sa nu uit ! Vezi ca ai tracback de pe gusteru.ro si de pe zerogusteri.ro. Dubla, ca sa fiu sigur ca o sa castig ! Roger ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  42. vineri, 25 mai 2012, 16:41

    Deci eu cred că este vorba despre o campanie USL-Vodafone. Prea ostentativ e roşul ăla PSDist.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  43. Cristina Olteanu
    vineri, 25 mai 2012, 16:47

    Draga domnule, daca se pune si comentariul meu, nu pot decat sa ma bucur ca am contribuit si eu la victoria ta :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  44. vineri, 25 mai 2012, 16:49

    Eu nu văd rostul pentru care să-l numeşti campionat de comentarii pe Blog , când ştii prea bine că tu vei câştiga !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  45. vineri, 25 mai 2012, 16:58

    pentru berea beuta la leacul durerii, pentru un sfat dat pe mail si pentru ca te-am visat predand social media :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  46. vineri, 25 mai 2012, 17:16

    La cat de multe comentarii! Sa doamne sa ploua ..cu comentarii cat la alti noazeci si noua ! :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  47. vineri, 25 mai 2012, 17:33

    Ia fii atent la ei cate comenturi lasa cand vine vorba de premii …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  48. vineri, 25 mai 2012, 17:38

    Nu stiu de ce nu preia trackback-ul asa ca dau aici linkul catre articol:
    http://irina.bartolomeu.ro/suntem-multi-cei-carora-ne-pasa-de-chinezu/

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  49. vineri, 25 mai 2012, 18:23

    […] PS. Cica a început Campionatul de comentarii pe blog (http://chinezu.eu/2012/05/25/declar-deschis-campionatul-comentarii-blog/). […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  50. vineri, 25 mai 2012, 19:54

    La vot se merge pe 10 iunie, la USL-isti se numara voturile pe 1 iunie?:))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  51. vineri, 25 mai 2012, 20:42

    Mă înscriu si eu :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  52. vineri, 25 mai 2012, 20:58

    Comentariile de aici au reprezentat samanta ploii torentiale de acum o ora.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  53. vineri, 25 mai 2012, 21:59

    Ma inscriu si eu

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  54. Rares Cojocaru
    vineri, 25 mai 2012, 23:04

    Pfuuuiii cu ce placere si zambet pe buze imi aduc aminte halbele alea baute din Craiova la Drumul Mingii si din Mures (ca in Mamaia atat imi mai trebuia ca sigur faceam o tura cu barcuta:)) ) ca mi-e imposibil sa nu las un comentariu. :D

    Astia de la vodafone au facut una frumoasa de data asta. Foarte…Sa vedem ce iese :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  55. sâmbătă, 26 mai 2012, 00:03

    Eu habar n-am ce se întâmplă, vreau doar să am comentariul numărul 55, ha!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  56. sâmbătă, 26 mai 2012, 18:41

    Nu comentez nimic … vreau doar premiul cel mare … sa beau o bere nemteasca, in Romania, impreuna cu un „chinez”

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  57. sâmbătă, 26 mai 2012, 20:35

    Sa mai zica lumea ca bloggerilor nu le pasa de ce se intampla in tara asta:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  58. H.
    duminică, 27 mai 2012, 02:28

    Daca dai un Hopfen Konig, ma inscriu si eu. Nu stiu daca iti amintesti, dar e(ra) plina de caracter!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  59. duminică, 27 mai 2012, 07:24

    Punem si noi o caramida temelie….

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  60. duminică, 27 mai 2012, 11:39

    Cand afla despre ce e, totusi, aceasta campanie? @chinezu, chiar nu ai flat?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  61. duminică, 27 mai 2012, 13:29

    Chiar nu se mai gaseste bergb nefiltrata??? Aia sa fie premiul…sa ne incadram in buget :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  62. duminică, 27 mai 2012, 17:40

    […] Chinezu a lansat un fel de campionat de comentarii la el pe blog și oferă niște premii celor care se înscriu în acest campionat. Încă se mai caută răspunsul la întrebarea din titlu, pe care ȘOC! eu îl știu […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  63. duminică, 27 mai 2012, 22:50

    Doamnelor, domnilor şi… chinezilor, puţină atenţie, vă rog: După dealuri, al lui Cristian Mungiu, o câştigat două premii la Cannes în seara asta. Eu zic să-i dăm o bere tipului ăsta :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  64. duminică, 27 mai 2012, 23:05

    Daca e pe bere , cu mare placere ! Hai Chinezuuu !!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  65. luni, 28 mai 2012, 15:43