03.12.2016

Voi știți care sunt comorile verzi ale Bucureștiului?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Indiferent dacă știți sau nu, eu zic că merită să participați la Detectivii Veloverzi. Vă recomand să intrați pe site să vedeți în detaliu despre ce este vorba, eu vă spun doar că e ceva gen treasure hunt pe teme de mediu și că puteți să alegeți varianta cu grad mare de dificultate sau varianta family, adică numai bună să vă scoateți piticii pe 9 iunie la o tură eco prin București :)

Eu, din păcate, o să fiu plecat din Capitală. Și vă întreb dacă există cineva care și-ar lua angajamentul să participe la această frumoasă ispravă și să scrie o relatare aici pe chinezu.eu despre ce s-a întâmplat? :) Dacă există doritori, îi rog să îmi dea un mail pe cristi.china pe gmail.com să povestim ce și cum. Mulțumesc :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Prima rețea de socializare a părinților și copiilor

Ia să vedem ce fete din Baia Mare mă citesc

12 comentarii

  1. marți, 22 mai 2012, 09:24

    Ca tot veni vorba. Ai vazut reportajul cu „Dunarea” din Bucuresti? Arata intr-un mare fel

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 22 mai 2012, 09:53
  3. marți, 22 mai 2012, 09:59

    http://youtube.com/watch?v=JSCHOOXMc7Y
    asta e bun. Poti sterge celalalt coment

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 22 mai 2012, 13:41

    Ce tare este punctl asta din Regulament :))
    6.5.4. Organizatorii nu au nicio raspundere referitoare la echipele sau membrii acestora care se ratacesc prin Bucuresti, lasandu-se ispititi de alte tipuri de comori si nu mai ajung la linia de sosire.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 22 mai 2012, 13:51

      @Alx Farca
      :)) Foarte simpatic, nu il vazusem, caci, fireste, ca alti 98% din cei care vor participa, nu am citit regulamentul :D

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  5. marți, 22 mai 2012, 14:45

    Multumesc Alex, mai mult de jumatate din cei care au citit regulamentul , au retinut punctul asta :P.
    Cand l-am scris , m-am gandit si la alte situatii si treasure hunt-uri la care am participat eu sau prietenii, cand in final organizatorii s-au trezit ca nu ii mai gaseau pe toti care au plecat.
    Unii plecasera cu tot felul de urgente, altii s-au pierdut pe traseu si au uitat sa mai revina la timp( au fost sa manance si dupa ce au plecat si organizatorii acasa au sunat si ei , ca nu mai e nimeni la finish sa ii inregistreze =)) )

    Are dreptate Cristi, lumea de regula nu citeste regulamentul, de aceea , cei interesati pot descarca varianta completa in formatul PDF, ce este pe site fiind doar punctele esentiale.

    Va asteptam cu mic cu mare , sa ne castigati comorile „verzi”.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 22 mai 2012, 15:05

    Lasa lasa ca nu te gandeai la asta! ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 22 mai 2012, 15:09

      @Mara Patriche
      Cu cine vorbesti matale? Caci daca vrei sa te adresezi cuiva anume, baga si matale un @ si numele sa stim ce si cum :D

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  7. marți, 22 mai 2012, 16:37

    Cu Andrei

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 23 mai 2012, 09:10

    @Andrei – foarte tare :))
    @Cristi – amandoi am mancat cate o litera :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 6 iunie 2012, 22:51

    Va asteptam sa va inscrieti pentru sambata la treasure hunt :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde