09.12.2016

Ia să vedem ce fete din Baia Mare mă citesc

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Later edit: Cum au survenit unele modificări, vă invit să vedeți la Loredana ce și cum.

Vreau să aflu asta pentru că tocmai ce am primit un mail de la Loredana, care îmi spune că pe 26 mai, de la ora 16.00, loc de întâlnire platoul din fața Bibliotecii Județene, se organizează Skirt Bike și în Baia Mare. Presupun că nu mai trebuie să vă spun că cei peste 15 ani de când sunt în București nu au reușit să îmi șteargă nici un milimetru feelingul de băimărean, ba chiar dimpotrivă, deci mă veți înțelege când mai zic ce zic pe acilea despre orașul de sub Deaul Florilor :)

Hai să lucrăm organizat. Că așa e frumos și gospodărește :D Așa că vreau să știu, mai exact, următoarele lucruri:
– câte fete (doamne și domnișoare, evident, dar am preferat ”fete” căci sunt mai prietenește :D) care locuiesc în Baia Mare mă citesc? Vă rog să răspundeți în comentarii.
– câte fete care sunt originare din Baia Mare și acum stau prin alte locuri mă citesc? Tot așa, vă rog să dați un semn în comentarii.
– câte fete care au legătură (soț, prieten, neamuri, prieteni buni) cu Baia Mare mă citesc? Comentați, vă rog :D
– dacă dintre aceste fete sunt unele care au și blog, ioi, tu fată, ce fain ar fi să zici la tine pe blog despre Skirt Bike din Baia Mare :D

PS Pun afișul de București, căci pe cel de Baia Mare nu îl am :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Voi știți care sunt comorile verzi ale Bucureștiului?

Vreau părerea voastră sinceră despre așa ceva

16 comentarii

  1. marți, 22 mai 2012, 08:24

    Io te citesc, sunt din Baia Mare, sunt fata si am blog :)), pun afisul, dar nu ma stiu da’ cu bicicleta!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 22 mai 2012, 08:26

      @alina rad
      Auzi, dar daca te duci la blogoreporter, cum ar veni, la locul faptei? Si apoi scrii pe chinezu.eu eu guest post despre cum ti s-a parut? Cu poze, texte, alea alea. Ca doar nu o sa trimit un baiat, ca ala se uita mai mult la skirt, nu la bike =))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  2. marți, 22 mai 2012, 08:28

    Sefu,
    Eu nu prea am treaba cu ce ceri tu aici. In schimb, imi iau marele angajament de a participa la SkirtBike Bucuresti, de a ma baga pe sub pielea fetelor si de a le convinge de cat de buna-i berea. Ce zici, merge si-asa? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 22 mai 2012, 08:39

      @Alexandra
      Laudat fie Zeul Berii care iti indruma sufletul si mintea si halba… =))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  3. marți, 22 mai 2012, 08:42

    Amin! Sa-mi ridicati statuie! :))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 22 mai 2012, 08:43

    Cristi, mulțumesc frumos pentru ajutor!
    O să fie, cât de curând, detalii despre eveniment, la mine pe blog!
    Fetelor băimărence, hai să arătăm țării că sunt și în Baia Mare doamne frumoase pentru care mersul pe bicicletă e o activitate care nu le știrbește absolut deloc din feminitate, dimpotrivă.

    Alina Rad, cum zice și Cristi, ne-ai fi de mare ajutor chiar și fără bicicletă (deși ar putea fi o ocazie potrivită să încerci un pic de pedalat!) și evenimentul ăsta poate fi și unul de întâlnire blogosferică băimăreană, ce zici, ne vedem? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 22 mai 2012, 09:11

    Si eu sunt din Baia Mare si stii bine ca te citesc. Doar ca pe 26 voi fi mai aproape de tine decat de Baia Mare. ;)) Merg la o nunta in Ploiesti. Insa ma angajez sa scriu pe blog despre SkirtBike si sa o invat pe Alina sa se dea pe bita daca vrea. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 22 mai 2012, 13:03

    @Chinezu: Cu mare drag! Considera ca ai reprezentanta acolo :)!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 22 mai 2012, 13:06

      @alina rad
      Stimabilo, esti de nota 10 cu steluta! Multam si astept cu nerabdare relatarea de la locul faptei :D

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  7. marți, 22 mai 2012, 14:16

    […] doamnele si domnisoarele sa pedaleze in tinute chic? Eu am auzit abia azi de Skirt Bike de la Cristi . E simplu, iti iei bicicleta, te imbraci frumos si vii Sambata, 26 Mai, de la ora 16 pe platoul […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 22 mai 2012, 17:27

    Salut!
    Si eu sunt din Baia Mare, locuiesc tot aici si iti urmaresc frecvent postarile. Te bazezi pe un articol pe blogul meu despre intalnirea din 26 mai la Skirt Bike curand
    p.s sunt o foooaaarte mare amatoare de bike ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 22 mai 2012, 17:30

      @Adriana
      Ataaaaaat :D Multam ca promovezi evenimentul si succes la pedalat! Caci sper ca vei fi acolo :)

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  9. marți, 22 mai 2012, 17:33

    Cu drag! De promovat cu siguranta il voi promova insa nu promit ca voi fi acolo…plec in deplasare (insa nu cu bicicleta) :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 22 mai 2012, 20:37

    Adriana, dacă poți să vii, te așteptăm cu mare, mare drag! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. luni, 4 iunie 2012, 23:02

    […] noastre pentru SkirtBike în București am fost întrebate ca de la blogger la blogger de Loredana, Chinezu și Elena Cîrîc, cam ce ar fi dacă am duce SkirtBike până la Baia […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde