09.12.2016

Mă ajutați să găsesc bloggerul oficial al Turului Ciclist al României?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Este pentru al doilea an consecutiv când am onoarea de a fi implicat în desemnarea bloggerului oficial al Turului Ciclist al României. Dacă anul trecut a fost o premieră pentru blogosfera din România și o surpriză totală pentru toată lumea când l-au văzut pe Dragoș cât de bine s-a achitat de sarcină, scriind pe sportlocal.ro :), anul acesta, din nou, Federația Română de Ciclism, prin Cătălin Cârnu, căruia îi mulțumesc în mod deosebit pentru deschiderea pe care o are față de social media, a apelat la noi pentru desemnarea bloggerului oficial.

De data aceasta am activat BlogalInitiative.ro, pentru că am zis că așa aude mai multă lume care ar putea fi interesată să devină blogger oficial al Turului Ciclist al României 2012. Așa că vă rog să intrați să vedeți ce vi se oferă de Federația Română de Ciclism și ce vi se cere în schimb, ca blogger oficial :)

Succes!

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Mie mi se pare excelent construită pagina asta

Ce credeți că vrem noi cu campania de 106 beri?

15 comentarii

  1. vineri, 18 mai 2012, 09:21

    Foarte fain, eu le urez mult succes bloggerilor care se vor inscrie, din pacate eu mi-s straina de bicicleta .. Dupa ce a dat cu mine de pamant de cateva ori cand eram mica a ajuns sa fie un subiect inchis pentru mine :(

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • vineri, 18 mai 2012, 09:30

      @Cris-Mary
      Pai poate ajuti un pic sa raspandim vestea. Ca poate ai prieteni care s-ar baga :)

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  2. vineri, 18 mai 2012, 10:56

    Cu mare drag :) Azi fac un articol :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 18 mai 2012, 11:57

    Eu, eu, eu desi cred ca mult mai potrivit ar fi Vlad Dulea …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 18 mai 2012, 12:06

    […] si pedalatul se afla printre pasiunile voastre nu pot decat sa va invit sa urmati pasii propusi de Chinezu. Cautarea oficiala se face pe BlogalInitiative.ro  si se asteapta ca pana pe data de 28 mai sa […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. vineri, 18 mai 2012, 13:51

    pică Turul chiar în ultima săptămână de campanie ! Dar cine ştie, poate las politica pentru ciclism :P Să pui la premiu „sfaturi şi indicaţii de la primul blogger participant în TCR !” :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • sâmbătă, 19 mai 2012, 07:15

      @Dragos Irimia
      Pai ia apuca-te sa scrii un guest post de genul ”Amintiri din primul Tur Ciclist” :))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  6. vineri, 18 mai 2012, 20:28

    De pe 16, când a început campania am publicat reacția mea la aflarea acestei campanii, dar nu cred că a citit cineva mail-ul încă.. Păcat, poate că i-ar fi ajutat să ia măsuri.
    (și-ți scriu asta fiindcă acum scurt timp vorbeam aici despre un site și analizam cum ni se pare, nu?)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • sâmbătă, 19 mai 2012, 07:11

      @Radu
      Stai ca nu inteleg… Tu zici ca e naspa siteul Federatiei? Si esti dezamagit ca nu a luat nimeni masuri sa il schimbe dupa ce ai scris tu?

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  7. sâmbătă, 19 mai 2012, 14:12

    Cristian, eu spun că nu e normal să începi o campanie, în care trimiți lumea la un site fără să ai conținut pe acel site. Greșesc?

    Nu vreau să îmi răspundă, nu vreau statuie, dar vreau conținut pe site-ul lor. Vreau să aflu detalii, că de aia intru pe site, nu? :D

    Nu mi se pare normal să ai informații despre turul de acum doi ani pe pagina principală. :)

    Nu am nimic cu nimeni, nu sunt supărat pe Federație și nu vreau să se înțeleagă greșit.
    (cred că am fost destul de clar când am spus că vreau să se autosesizeze și să ia măsuri în legătură cu asta)

    Și abia când va fi site-ul actualizat, am să promovez și eu campania :D (da, știu, poate că sunt cam rău)

    Toate cele bune!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • sâmbătă, 19 mai 2012, 19:30

      @Radu
      Daca pentru tine e deal breaker siteul Federatiei, e decizia ta. In ceea ce ma priveste ma uit la faptul ca un blogger pasionat poate sa mearga in Turul Ciclist. De site, in acest context, mi se rupe foarte tare. Da, stiu, sunt io mai orientat catre a face lucrurile sa mearga, nu sa tot stau sa analizez :)

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  8. sâmbătă, 19 mai 2012, 14:28

    […] său. Având în vedere rezultatele promiţătoare din 2011, Blogal Initiative, în parteneriat cu Chinezu şi Federaţia Română de Ciclism, organizează o campanie prin care îşi propune să trimită un […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. sâmbătă, 19 mai 2012, 14:32

    Nu ma simt in stare sa devin blogger oficial al unui astfel de eveniment, insa, decat sa raman indiferent, am ales sa scriu despre campanie si tur, bineinteles! Sa vedem, oare pe cine trimitem, anul acesta, pe teren?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. luni, 21 mai 2012, 12:42

    Scrisesem si eu un articol, dar imi cam lipsea entuziasmul… ar fi in neregula sa castig. In fine, cred ca e bine sa fie cat mai multi participanti.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde