07.12.2016

Desigur, alții ar fi făcut-o mult mai bine, desigur

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Sursa

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Linkuri cu și despre evenimente. Din 2.0 și nu numai

Cine vine cu băiatu la un grătar, bere și hlizeală cât China? :D

14 comentarii

  1. joi, 17 mai 2012, 07:00

    […] micul dejun de ieri, o să vă dau câteva vești bune. În primul rând, actorul Șerban Ionescu va primi un ajutor important în urma unei campanii scurte dar fulgerătoare care s-a petrecut online și despre care am aflat de la Chinezu. Nu vreau să bat pe nimeni pe […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 17 mai 2012, 07:12

    Bravo! Pacat totusi ca unii au dat-o in balarii legat de subiectul asta

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • joi, 17 mai 2012, 07:14

      @gaby
      Dreptul lor, treaba lor, fiecare face ce vrea si isi croieste destinul, ca sa zic asa, cum vrea.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  3. joi, 17 mai 2012, 12:45

    Eu raman la ideea ca e WRONG cu share-ul ala. Puteau sa doneze frumos si sa se si laude cat vor. Dar din cauza la acel share e plin facebook ce poze cu Serban Ionescu pe pat, fundal rosu cu inimioare, acelasi text ca la campania ZorileStore… Si e urcata poza si shareuita de mii de ori, in conturi gen „frumushelu tudorelu” sau altele. Acum vin si intreb, ce beneficiu aduc acele sharuri lui Serban Ionescu? Cine doneaza bani in urma unei poze urcate in contul lui gigel frumushel si in urma a mii de shareuri? Si pe urma ma mai intreb, nu cumva strica imaginii Zorile?

    Un exemplu: http://imgur.com/lmTzA

    Ca exemplul dat sunt multe…

    Tot respectul pentru donatie, dar proasta miscarea cu shareul pe FB. Atat zic :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 17 mai 2012, 14:10

    Oameni buni. Plasati azi o comanda pe Zorilestore si ei doneaza 1% din vanzari. Trecand peste hidosenia campaniei facem un calcul: la vanzari de 5000 RON pe zi se ajunge la ~150,000 RON lunar. 1% – 1500 RON.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • joi, 17 mai 2012, 14:30

      @Adrian
      Hidosenie sau nu, imi permit sa te intreb cat ai donat tu pentru Serban Ionescu?

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  5. joi, 17 mai 2012, 14:53

    @Cristian China Birta: Personal am facut donatii de care nici prietena mea nu stie. Nu conteaza pe cine ajuti conteaza ca ajuti si atat. Este asemenea unei rugaciuni. La un eveniment bine organizat se strangeau acesti 2 mii de euro intr-o fractiune de secunda, cat ai clipi! Nu aveam nevoie de Zorilestore pentru asta.
    Privit in ansamblu si tinand cont de toate pozele ce bantuie Facebook-ul cu copii fripti si femei schingiuite toata chestia asta nu poate sa-mi provoace decat greata. Suntem un popor de sensibili si sufletisti. Pentru o secunda!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • joi, 17 mai 2012, 15:02

      @Adrian
      Ok, am inteles. La urma urmei fiecare isi alege pe ce drum si cum merge in viata. Eu am ales ceva, tu altceva. E bine macar ca putem discuta civilizat despre asta. Lucru pentru care iti multumesc.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  6. joi, 17 mai 2012, 15:12

    @Adrian: Astept din partea ta un op de 5.000 de lei donati catre Serban Ionescu – proveniti dintr-un eveniment „bine organizat”. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 17 mai 2012, 15:21

    Tudor: Nu ma pricep la evenimente, zic doar ca ar fi posibil. Poate sunt naiv, cine stie.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 17 mai 2012, 15:50

    Multam’ pentru raspuns

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. kirk douglas
    joi, 17 mai 2012, 19:55

    Mosule – chinez, roman sau ce oi fi,

    Gestul in sine este remarcabil.
    Mediatizarea gestului este jenanta si distruge gestul in sine.

    Te simti altfel dupa ce ai facut publica respectiva chitanta?

    Daca tu nu ai raspunsul, il vom intreba acelasi lucru pe Gigi Becali, ca el e oricum mai experimentat decat tine la treburi d-astea.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • vineri, 18 mai 2012, 07:05

      @kirk douglas
      Iti dai seama ca las comentariul tau doar ca sa arat ca sunt foarte permisiv cu cei care nu au atata bun simt (le-as zice cojnes dar le-as zice degeaba, caci nu exista) sa nu stea in anonimat. Caci anonimatul asta e foarte fain in felul lui. Te lasa sa nici nu faci nimic si sa si vorbesti doar ca sa te afli in treaba, nefacand nimic, desigur.
      Tu iti dai seama ca nu existi si ca io vorbesc singur, da?

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  10. joi, 17 mai 2012, 22:42

    Daca ai fi vazut Filantropica ai fi inteles

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde