08.12.2016

Să îi dau în judecată pe cei de la TimesNewRoman.ro sau nu?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Pentru faza de mai jos. Și dacă da, de ce? Și daca nu, de ce nu? Și dacă nu eu, atunci când? Și dacă ramuri bat în geam, să le tăiem cu drujba? Și să mai beau bere cu Eftimie de acum înainte sau nu?

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Ipocrizia e mai greu de depistat în lumea 2.0

Vreți cu adevărat să știm cum stăm cu blogurile?

30 comentarii

  1. luni, 14 mai 2012, 08:52

    Nu ești normal! Sau ești! Nici eu nu mai știu :)))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 14 mai 2012, 09:09

    Lasă bre, dacă nu e bere, trecem pe vin.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 14 mai 2012, 09:18

      @eftimie
      Stimate domn, avocatul imi spune ca nu avem ce discuta pana nu lamurim chestiunea. E drept, insa, ca de baut nu a zis nimic. Crezi ca putem bea fara sa vorbim?

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  3. luni, 14 mai 2012, 09:12

    cred ca idee care transpare din articol este legata, stans, de faptul ca un om decent este greu de crezut ca exista … de unde si antiteza surprinsa si cuprinsa in denumirea de „Normalul” … :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. Catalin Petru
    luni, 14 mai 2012, 09:20

    Sa-i dai!
    Pentru ca freza nu e normala!
    Ori fac o treaba klumea ori isi instaleaza verdana in loc de timesnewroman!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 14 mai 2012, 09:26

      @Catalin Petru
      Nu stiu cine este doamna Verdana, asa ca nu ma bag in discutie. Dar imi pare, dupa nume, ca e cumsecade…

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  5. luni, 14 mai 2012, 09:26

    Urat. Dar nu prea cred ca are rost sa te cobori la nivelul lor si sa-ti pierzi timpul cu ei :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 14 mai 2012, 09:37

    Dacă as fi în locul tău, i-aș da în judecată. Măcar dacă îți cereau acordul, dar ce să faci, acum se văd caracterele oamenilor.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 14 mai 2012, 09:38

      @Alex @Dan Comsa
      Caracterul lor este vizibil chiar din denumirea siteului. Este Times New Roman.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  7. luni, 14 mai 2012, 09:40

    Un articol anormal de „normal” si absolut banal de la niste oameni de la care ai ceva asteptari sa iasa din normal……nu ai de ce…sincer….e prea slab…fara sens si haz articolul….daca nu sunt alte amanunte la mijloc intre voi

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 14 mai 2012, 10:26

      @Bogdan Niculae
      Mie poza mi se pare banala, nu textul. Asupra caruia nu ma pronunt. Caci nu circul cu tramvaiul.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  8. luni, 14 mai 2012, 10:08

    Se pare ca unii nu stiu ce fel de articole se scriu acolo. Ei chiar ar vrea sa-i dai in judecata =))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 14 mai 2012, 10:40

    Pana si astia au ajuns sa se foloseasca de imaginea ta :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. luni, 14 mai 2012, 11:48

    Daaa clar!
    De ce? De ce nu? :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. luni, 14 mai 2012, 11:51

    dupa cum spuneam si pe Times New… esti fotogenic… :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. luni, 14 mai 2012, 11:52

    te-au dat în vileag, Chinezule. :) Eu zic că mai poți bea bere cu Eftimie. Și vin. Și sake. Și răchie. Orice. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. luni, 14 mai 2012, 11:56

    treceai printr-o perioada grea sau doar plecase-si de la frizer. nu de alta, dar te stiam cu mai mult par :D.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. luni, 14 mai 2012, 12:03

    @Sorin.C
    Sunt foarte altruist. Si as vrea sa inteleaga cat mai multa lume asta si sa imi foloseasca imaginea asa cum au facut-o ei :D

    @sandu ionut
    Sper ca nu e o injuratura asta cu fotogenicul… Ca nu imi merge dexonline.ro… =))

    @John Seillman
    Enuntul corect este: poti bea cu Eftimie. Punct =))

    @AndreiArde
    Am fost photofrezat :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. Gabinsky
    luni, 14 mai 2012, 12:05

    Să facă amendă onorabilă şi să schimbe site-ul în Times New Chinesse. Şi, de băut, evident.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. luni, 14 mai 2012, 12:57

    Chinezu tot chinez ramane!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. Anca
    luni, 14 mai 2012, 13:04

    Pentru niscai cuvinte omise, ai putea sa ceri niste despagubiri lichide… sa fie mai atenti cum scriu! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. luni, 14 mai 2012, 13:26

    Io zic sa-i dai in judecata: 41 nu-i tramvai, ci un soi de roller-coaster al RATB, si in el iti iei amenda daca te prinde controlul cu bilet si fara spaga. Mai mult, IGPR o fi transmis semnalmentele, dar militienii au crezut ca e ceva reclama la vreo campanie :D. Prin urmare, flacaii astia cu nume de font n-au nici o dovada sa isi sustina afirmatiile.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. luni, 14 mai 2012, 13:32

    @Gabinsky
    Multumesc de sugestie, avocatul meu zice ca e o idee bestiala. Dar imi pare ca vorbeste liberalul din el, asa ca am rezerve…

    @Jigodie
    Jigodia tot jigodie ramane.

    @Anca
    O sa le cer sa imi plateasca abonamentul la RATB. Pe viata!

    @Cata
    Pe asta ma bazez si eu, ca nu au nici o dovada. Dar, pe de alta parte, pe astea se bazeaza si ei, cred…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. luni, 14 mai 2012, 15:09

    subscriu si pot aduce dovezi irefutabile cu privire la normalitatea superioara a acestui individ. unde e linia verde, ca-l sesizez!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 14 mai 2012, 15:51

      @mihnea
      Tovarase, stapaniti-va compozitia! Nu incepeti sa scrieti aici cu verde, ca iau linia!

      @Cris-Mary
      Care calm? Care articole la misto? Care bla blauri? Ca io numai la poza aia ma uit… =))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  21. luni, 14 mai 2012, 15:26

    O fi ardeleanul calm, dar parca nici chiar asa de calm.. Ok, articole la misto ..bla bla-uri ..inteleg .. dar totusi nu as lasa ca imaginea mea sa fie asociata cu o intamplare mai putin fericita ..chiar daca se incearca sa se scrie altfel.. Eu i-as taxa, zau asa.. Succes in luarea unei decizii corecte :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. nea'Mielu
    luni, 14 mai 2012, 20:30

    nu cred ca sesisezi nuanta :D
    te-o facut normal. NORMAL. adica tu, normal. intelegi?
    normal ca tre’ sa-i dai in judecata. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. marți, 15 mai 2012, 07:04

    @nea Mielu
    Luminaaaaaa, mi s-a facut luminaaaa in negura neuronala! Ai dreptate, e cel mai mare compliment posibil! Desi avocatul meu zice ca nu e asa. Si ca ei nu au dreptate cand zic ca sunt normal? Sa il concediez?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. marți, 15 mai 2012, 13:35

    Astia de la TNR au ajuns sa fie tot mai penibili. Merita sa-i dai in judecata. Mie mi se pare ca poza lor e ca si o declaratie electorala. Multi o vad, multi inteleg ca este o gluma, dar exista cativa care cred ca esti un obsedat. Parca-i vad povestind in grupul lor de prieteni: „Ai auzit ca Chinezu-i cautat de politie?…etc…”
    Da-i in judecata! Merita sa plateasca pentru ca iti denigreaza imaginea.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. nea'Mielu
    marți, 15 mai 2012, 15:16

    ovidiu asta e genial, sa mor. asa i-o iesit porumbelu’..
    adica de ce nu ai candida si tu la ceva, mai nene? americanii au african, nemtii fomeie, francezii olandez (dupa ce-o fo’ ungur), sa avem si noi chinezu’ nost’.. pai nu? si pe ala de la tnr il iei in staf sa iti faca afise, ca te coafeaza bine :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde