03.12.2016

Vreau Echipa Bloggerilor pentru un eveniment umanitar

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Vreau să spun, pentru început, că drumurile mele în 2.0 și nu numai se vor întâlni mult mai des decât până acum cu drumurile pe care merge, de câțiva ani buni și cu rezultate excepționale, organizația Salvați Copiii. O să vă mai povestesc eu despre asta mai multe. Dar nu acum. Căci mă grăbesc să vă spun despre ce este vorba și ce vreau sufletul meu de la voi :)

Stați puțin. Că mai trebuie să zic ceva. Să îmi declar admirația pentru un om ca Gabriel Solomon. Care, dacă ar trăi într-o altă țară, în care să ne respectăm valorile și să încercăm să le dăm tot sprijinul din lume, ar avea deja o statuie la câte face pentru atât de multă lume care are nevoie de ajutor. Și să vă mai zic cât de tare îl respect pe Bogdan Antohe, cel care, după mine, este sufletul Smart Atletic. Vă spun aceste lucruri pentru că amândoi sunt implicați în evenimentul despre care vă zic mai jos.

Vreau să avem o Echipă a Bloggerilor la evenimentul de alergare pe bandă, la Băneasa Shopping City, unde Gabriel Solomon va alerga 24 de ore, da, ați auzit bine, 24 de ore pe bandă, pentru a susține proiectul ”Fiecare copil contează”. Când zic ”echipă” mă refer mai degrabă la faptul că vreau să văd cât mai mulți bloggeri prezenți la eveniment. Sau care să promoveze acest eveniment așa cum știu ei cel mai bine să o facă, din suflet, adică.

Vă rog să vă înscrieți și să alergați. Din păcate, eu nu pot să particip, pentru că sunt plecat din București. Dar știu că voi o să mă reprezentați cu cinste și mult mai bine decât aș putea să o fac eu :)

Vă mulțumesc!

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cum am condus 800 km motorul Ford EcoBoost de 1 litru

Relația mea cu Top 10 Social Brands. Plus je, caprioara 2.0 :D

16 comentarii

  1. sâmbătă, 5 mai 2012, 22:34

    La asa ceva ma inscriu. Cand este posibil si cu cat am din saracia mea, vreau sa ajut.
    „PREFER SA OFER DECAT SA PRIMESC !”

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. sâmbătă, 5 mai 2012, 23:52

    Sincer regret că nu pot să fiu acolo. Poate la alte evenimente, cu o… peniţă de ajutor, cu mare drag :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. duminică, 6 mai 2012, 07:49

    @albinuta veninoasa
    Asta e spirtul :D

    @morosan
    Ci o penita de ajutor e foarte buna, multumim :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. duminică, 6 mai 2012, 08:56

    Si noi sustinem evenimentul! Jos palaria pentru Gabriel Solomon & Bogdan Antohe!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • duminică, 6 mai 2012, 15:55

      @albinuta veninoasa
      Multumesc mult!

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  5. duminică, 6 mai 2012, 23:35

    Daca s-ar face o astfel de campanie in Iasi cu siguranta as paricipa pentru ca noi nu avem nici un merit pentru faptul ca nu suntem in aceeasi situatie ca ei …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 7 mai 2012, 09:17

    Multumim frumos pentru promovare :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 7 mai 2012, 09:23

      @gabi solomon
      Domnu, sa stii ca faza e cam inversa: noi trebe sa iti multumim pentru ce faci, nu tu noua :)

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  7. luni, 7 mai 2012, 09:25

    Cristi, Gabi, mii de multumiri! Multumim tuturor celor care se implica in acest proiect!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 7 mai 2012, 09:42

    Să zicem că înţeleg scopul final al acestei întâmplări, dar care este legătura între alergatul pe bandă şi naşterile premature atunci când ţinta este educaţia sexuală şi dotarea maternităţilor?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 7 mai 2012, 09:46

      @Serban
      Sa zicem ca inteleg intrebarea ta. Dar care ar fi legatura dintre ce am scris io in postare si intrebarea ta?

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  9. luni, 7 mai 2012, 09:50

    Domnule psiholog Chinezu…

    (te-ai prins de subtilitate?)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 7 mai 2012, 09:53

      @Serban
      Nu prea. Dar eu sunt de vina. Caci mai prind din ce in ce mai greu de unele lucruri. Nus ce-i cu mine…

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde