11.12.2016

Ia să vedem ce campanii credeți că merită premiate

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Hai să facem treaba asta în două părți. Care sunt, de fapt, una, dar ziceam să le delimităm să fie mai ușor demersul comunicațional :)) Căci treaba este serioasă rău, pentru că vorbim de prima ediție a Premiilor IAB MIXX Awards, în cadrul RoNewMedia, care este o ispravă de mare angajament în zona asta de advertising și promovare, în general. Apropo, există și secțiunea care ne interesează pe noi, aceea de Blogging Campaigns. Și, pentru cei mai tehnici dintre noi, și secțiunea Best Social Media Apps.

Bun, pentru început aș vrea să ziceți voi colea în comentarii ce campanii v-au plăcut. Și care considerați că ar merita să fie înscrise în această competiție. Așa, după gustul și după părerea voastră, că așa e cel mai frumos. Nu trebuie să vă limitați doar la campaniile pe bloguri, în social media, în general, ci să ziceți, dacă vă coafează, și despre campaniile derulate pe alte media.

Și în a doua parte a acestui exercițiu, să dați o notă de la 1 la 10, 1 fiind cea mai mică, acelor campanii propuse de ceilalți comentatori. Și să facem o medie, ceva de genul. Hai că luăm noi la pilă sistemul ăsta pe parcurs, doar să începem să povestim :))

 

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Astăzi scriu despre partea bună din @aiurea

Sunt blogger semi-oficial la FITS. Cum adică???

15 comentarii

  1. vineri, 4 mai 2012, 13:50

    Mie mi-a placut blog juan. Nu pentru ca este a noastra, din agentie, ci pentru rezultate pe care le-a avut.

    apoi, mi-a placut campania celor de la matache macelarul, cu mestesugita. foarte reusita.
    Daca mai imi vin in minte mai revin sa scriu aici

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 4 mai 2012, 13:54

    Matache Măcelaru’ a fost singura care mi-a spus ceva. Meşteşugită campanie, nene :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 4 mai 2012, 14:00

    Evident, #obiceiurisanatoase. Pentru că a fost prima campanie MARE în care am putut face ce-am vrut noi.
    Şi mai sunt şi altele, da’ acum încă îmi beau cafeaua de dimineaţă.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 4 mai 2012, 14:03

    Poate fi contestat în vreun fel succesul campaniei #refinantare? Eu cred ca este o campanie care nu poate lipsi din top.

    Cat despre blog juan-ul propus de ihearlights, i-as da un 10, ca voiam si eu sa-l propun.
    Iar campania de la matache macelarul merita si ea un 9. Mi-a placut originalitatea ideii, dar merita doar 9 pentru ca nu mi-a ramas in minte si as fi uitat de ea daca n-ar fi amintit cineva de ea. :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. vineri, 4 mai 2012, 14:11

    #obiceiurisanatoase mi-a placut foarte mult. Au fost multe idei si initiative frumoase. A reusit sa schimbe mentalitati si stiluri de viata , sa influenteze multa lume :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. vineri, 4 mai 2012, 14:13

    redescopera romania… nu c’ar mai avea nevoie de inca un premiu ca sa fie validata drept una dintre cele mai tari!
    si, desigur, obiceiurile sanatoase, pentru ca e cu obiceiuri sanatoase si pentru ca brandul a avut – si inca are! – atat de multa incredere in noi si in social media, in general.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 4 mai 2012, 14:14

    eu am o lista cam asa, doar ca fara note:

    1. Pepsi Refresh si Redescopera Romania
    2. Refinantare
    3. Obiceiuri sanatoase
    4. Matache Macelaru

    Imi place aproape mai mult decat toate astea la un loc, doar ca inca e in derulare, campania cu fermierii Lay’s.

    no, am zis, n-am dat cu paru’ :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. vineri, 4 mai 2012, 14:28

    1.pepsi refresh
    2. drumul mingii
    3. matache macelaru
    4. refinantare

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. vineri, 4 mai 2012, 14:32

    1. Redescopera Romania
    2. Obiceiuri Sanatoase
    3. Drumul Mingii
    4. Ciuc Radler

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. vineri, 4 mai 2012, 14:42

    Votez pentru Drumul Mingii si Redescopera Romania :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. vineri, 4 mai 2012, 16:36

    1. refinantare
    2. drumul mingii
    3. relansarea Silva
    4. Ciuc Radler

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. vineri, 4 mai 2012, 21:04

    Dacă ar fi după mine, în top aș pune pe primul loc Redescoperă România, pe al doilea Cupa Hagi Danone, iar pe al treilea Refinanțare. :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. sâmbătă, 5 mai 2012, 11:12

    Obiceiuri sanatoase mi-a placut cel mai mult .

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. marți, 8 mai 2012, 08:27

    Multumim pentru mentionare Chinezu!
    Si tuturor pentru propunerile voastre! Ne-ar placea sa le vedem si inscrise in competitia MIXX Awards din acest an, pentru ca toate sunt campanii interesante, frumoase, cara arata ca se pot face lucruri ca lumea, de impact si de mare angajament in online. Si merita sa fie recunoscute oficial si promovate ca atare. Speram ca si agentiile care le-au initiat sa fie pe faza!

    Pentru evenimentul de anul viitor poate includem si o categorie de „Vocea Poporului” :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 8 mai 2012, 08:31

      @Ioana
      Eu am zis si pe twitter si pe mail, pe unde am putut, despre aceasta initiativa. Acuma sa vedem ce iese. Tinem pumnii sa iasa bine :D

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde