02.12.2016

Cam care ar fi media ok de comentarii la o postare?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

În cazul meu media este de 8 comentarii la o postare. Nu știu dacă e mult sau puțin, că nu am studii să văd care e media națională la noi sau în altă parte. Dacă știți voi despre ce statistici de astea, să ni le ziceți și nouă, ca să ne dumirim.

La voi cum stă treaba? Cam care e media de comentarii la o postare?

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Proclamația mea personală după BizAmsterdam

Blogul m-a ajutat foarte mult sa-mi sparg niste bariere

29 comentarii

  1. miercuri, 25 aprilie 2012, 11:05

    Dupa o luna nu prea pot spune ca am o medie de „n” comentarii. La unul am doua, la altul 3-4 . Cam pe aici ma invart momentan

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 25 aprilie 2012, 12:10

    Mie imi da cu virgula: 1,8

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 25 aprilie 2012, 12:20

    Pai eu nu stiu ce sa zic. La unele am cate 200 de comentarii ( erau unele cu peste 900 ) , iar la altele, 40-50. Care o fi media?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 25 aprilie 2012, 12:27

    fix 0, cu 10 din cand in cand :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 25 aprilie 2012, 12:31

    Pff, la mine-s trei :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 25 aprilie 2012, 12:32

    42 postari – 68 comentarii rezulta o medie de 1,62 comentarii / post.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 25 aprilie 2012, 12:34

    eh, ce comentarii (de unde atata fericire:))) )?
    poate Like-uri (pe facebook cand dam share la articol) :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 25 aprilie 2012, 12:40

    Mie mi-au iest 4.33. Cred ca la un moment dat calculam aceasta medie, insa acum nu ii mai vad relevanta. Mi se pare mai important ca atunci cand pun o intrebare, de exemplu, audienta sa rezoneze si sa raspunda, sau cand ii provoc la o actiune, tot asa, sa fie pe aceeasi lungime de unda.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 25 aprilie 2012, 13:08

    La mine media e de 7 comentarii la 99 de postari, dar am mers mult timp la inceput fara comentarii sau cu foarte putine. Daca as lua media pe ultima luna sigur ar fi mult mai mare.
    Problema comentariilor ma preocupa si pe mine. Ma deranjeaza faptul ca ele nu vin de la cei realmente interesati de ce scriu eu sau carora le sunt utile postarile mele, ci vin de la alti bloggeri, mai degraba interesati de ce anume face „concurenta” sau doar din curtoazie, sau ca un schimb de servicii – ca sa zic asa, comentez la tine ca tu sa comentezi la mine. La mine intra multi prin google, eu stiu deja ce anume li se cere studentilor sau liceenilor dintr-un oras dupa cate accesari am intr-o saptamana pe o anumita postare de care eu am si uitat. Fireste, informatiile le sunt utile, dar unul nu ar scrie un multam acolo mai jos. Ma resemnez spunandu-mi ca ani de zile si eu am folosit netul fara sa las o urma, un multumesc, pe undeva.
    Si apoi inca ceva: pe mine deja ma lasa rece numarul comentariilor, calitatea lor ma intereseaza, nu cantitatea. As vrea sa vad comentarii de la cei ce au citit si inteles ceva din ce am scris eu acolo si mai ales de la cei interesati de subiectele dezbatute de mine. As vrea sa vad opinii diferite. Dar probabil ca mai am de asteptat, pana la urma am doar 99 de postari, inca nu mi-am gasit publicul ideal, cu cateva mici exceptii.
    Daca m-ar interesa neaparat numarul de comentarii m-as apuca si eu de tertipuri dintr-alea cu omisiuni intentionate, m-as da pierduta si dezorientata sa-mi sara tot omul in ajutor.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 25 aprilie 2012, 13:39

    O intrebare buna ar fi: „Care este media de spam-uri pe zi?”

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 25 aprilie 2012, 13:42

    la mine e o medie de 3,5 comentarii per articol. deci, sunt micut. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. miercuri, 25 aprilie 2012, 14:24

    3,34 :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. miercuri, 25 aprilie 2012, 16:22

    2,75 .Un fleac :D nu m-au ciuruit cu comentariile

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. miercuri, 25 aprilie 2012, 17:51

    „suflet de curva” owns big time :) La mine-s 5 comentarii pe tot blogul.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. miercuri, 25 aprilie 2012, 17:55

    Am o medie de 7.8 comentarii pana acum.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. miercuri, 25 aprilie 2012, 20:03

    La mine e greu ca le numara si pe ale mele si ies la o medie mare de 22 , daca le tai la jumate pe principiul ca la un comment de-al vizitatroului e un comment de-al meu atunci ajung la 11… Nu stiu daca-i corect dar nici nu stiu cum sa aflu numarul corect ;) Sa zicem la mai multe pentru toata lumea!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. Corson
    miercuri, 25 aprilie 2012, 22:31

    Ma, astia! care va plingeti ca aveti comentarii tinzind spre fractie subunitara.
    Luati un credit, sau un imprumut de la rude si platiti si voi citiva comentatori. Se cheama investitie. O recuperati ulterior din tarifele de publicitate pe care le veti percepe advertaisarilor. Ca, stie toata lumea, ai comentarii girla inseamna ca ai audienta.

    Ce dracu! Sa va-nvat eu biznisu, care n-am blog si parazitez netu cu comenturi gratuite?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. Corson
    miercuri, 25 aprilie 2012, 22:36

    Pina sa investiti in comentatori, alegeti-va nume de blog cu vad comercial. Uite, sufletdetarfa. Marfa nene!
    gabitublog. Bai, ma lesi!?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. joi, 26 aprilie 2012, 01:05

    La mine media e 2,2.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. joi, 26 aprilie 2012, 07:55

    @Corson, mai bine ti-ai face tu un credit si cu banii sa te duci in Zimbabwe. Dar sa-ti iei bilet doar dus

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. joi, 26 aprilie 2012, 08:41

    ultimele 5 articole => 51 comentarii
    media: 10,2 comentarii/articol
    ps: se aplica doar la ultimele 5 articole; la celelalte media este de 6.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. joi, 26 aprilie 2012, 08:51

    cu intarziere adaug si eu media comentariilor de pe blogul meu care este de 6,4 +/- câteva, ca aici intra si trackback-utile :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. joi, 26 aprilie 2012, 09:45

    O medie de 7 … cu tot cu ale mele :) dar tot raman cu vreo 4,5 comentarii pe articol.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. joi, 26 aprilie 2012, 09:49

    Raportez corespunzator (si cu virgula): 4,24 comentarii/articol si detaliez indestulator aici:
    http://danielbotea.blogspot.com/2012/04/blogosferice-si-utile-de-joi.html

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. joi, 26 aprilie 2012, 10:03

    Mi-a ieșit o medie de 2,46 la fiecare articol…și asta fără spamuri sau trackback-uri :)) adică la 982 de articole am avut 2407 comentarii :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. joi, 26 aprilie 2012, 10:44

    Media la mine e de 3.1 comentarii.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. vineri, 27 aprilie 2012, 00:49

    cam 3-4

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde