11.12.2016

Echipa Bloggerilor caută încă un jucător

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Later edit: Blogmeaway este jucatorul ales. Va explic mai incolo ce si cum. Caci sunt pe cale sa urc in avion :)
 V-am spus despre meciul de-a dreptul istoric (ce să zic și io :D) pe care Echipa Bloggerilor o să îl joace cu cei de la Dolce Sport. Ca orice echipă de mare angajement, și noi avem probleme de lot. Și ne lipsește un jucător. Am vorbit cu Messi, dar a zis că îl doare un pic degetul mic de la mâna stângă și nu poate veni, că altfel… L-am întrebat pe Ronaldo, dar a zis că are oră la coafor fix atunci, că altfel… L-am întrebat și pe Mutu, dar a zis că îi este frică de Miu (care o să joace în echipa Dolce) și nu vine. Așa că ne-a rămas doar varianta de mai jos… În care eu, nea Chini, selecționer al Echipei Bloggerilor, zic următoarele.

Căutăm jucător pentru Echipa Bloggerilor. Care să îndeplinească, la virgulă, următoarele condiții:
– să aibă blog, firește, că de aia se numește echipa așa :D
– să știe fotbal mai bine decât știu eu cricket, pe modelul nu îl luăm în echipă să îl facem de rușine :D
– să poată fi prezent (of course) sâmbătă 17 martie la 14.00 la meci
– să scrie până vineri 16 martie, ora 17.00 fix pe blogul lui (cu link către pagina Dolce Sport și către eveniment – că așa e frumos :D) de ce vrea să facă parte din Echipa Bloggerilor și să bage comment aici mai jos, dacă nu i-a intrat track-backul

În schimb oferim:
– o atmosferă de echipă de foioioioi
– un rând de echipament așa de frumos că o să vrea să doarmă și noaptea cu el :D
– oportunitatea de a intra în istoria 2.0 (cum, aia rămâne de văzut :D)

Și nu uitați deviza pe care eu, ca selecționer al acestei echipe, o declar cu prilejul acestui meci: Suporterii sunt mai importanți ca jucătorii! :)) Așa că vă așteptăm cu drag să veniți în galerie :)

Și cum nu mă pot abține, vă mai dau o dată afișul meciului :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

4 linkuri. Cu și despre companii. Ceva de genul :)

De ce am participat la ”Portret de bărbat”

17 comentarii

  1. joi, 15 martie 2012, 11:25

    Ah ce m-as baga. Dar nu stiu daca ma tine genunchiul. De un eventual un antrenor secund sau preparator fizic nu aveti nevoie? Oricum de sustinut o sa vin sa va sustin. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 15 martie 2012, 11:38

    Bre, dom’ antrenor, vad ca e mai inghesuiala pe banca decat in teren :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 15 martie 2012, 11:39

    @mache ce sa-i faci domne, astia care nu mai putem ne-am retras cu o carte in mana si studiem tacticile de joc. Ii lasam pe cei tineri sa se afirme! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 15 martie 2012, 11:51

    @utopianangel
    Bre, matale esti intelectual, hai la galerie :))
    @Marius Matache
    Pai berea e mai aproape de banca decat de teren :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 15 martie 2012, 11:58

    […] sa dovedesc asta la fata locului!  Cu aceasta observatie tehnico-tactica tin sa ma autopropun in echipa bloggerilor, pentru un meci despre care ghicitorii spun deja ca va fi […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 15 martie 2012, 12:14

    […] eu in alta, a bloggerilor. Problem e ca noi suntem cu un om in minus, asa ca Nea’ Chini face recrutari pe blog la el pentru locul ramas […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. andreibicky
    joi, 15 martie 2012, 13:08
  8. joi, 15 martie 2012, 14:06

    […] Chinezu scoate un post de jucător la bătaie, aşa că îmi încerc şi eu şansa. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 15 martie 2012, 14:09
  10. joi, 15 martie 2012, 20:44

    Acceptaţi şi o bloggeriţă? :D Care evident că ştie să joace fotbal bine (fără glume).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 15 martie 2012, 22:59

    eu m-as inscrie bucuros:)) nu am mai atins minunatia aia rotunda numita minge de fff multa vreme dar propunerea e atragatoare:P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. joi, 15 martie 2012, 23:17

    […] cum loturile au mereu probleme pe ultima sută de metri, am auzit la Chinezu de un loc liber în echipa antrenată de el. Și vreau să îl ocup, pentru că sigur voi merge la […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. vineri, 16 martie 2012, 09:35

    […] ce pasă de mare angajament a dat Chinezu către mingicarii bloggosferei.  Cică pentru #zidemeci are nevoie de încă un jucător în […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. vineri, 16 martie 2012, 09:49

    Deci de eram prin zona, dupa meci ma lua Gigi la Steaua in locul lui Tatarusanu :D da-s dinamovist

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. vineri, 16 martie 2012, 10:22

    Eu nu joc decat pe prima de joc in yuan ,deci vb. cu sponsorul …Cat e prima?:))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. vineri, 16 martie 2012, 12:36

    Cautarea a luat sfarsit: Ai gasit jucatorul care lipsea :D http://cezarvasile.wordpress.com/2012/03/16/zidemeci/

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde