26.08.2016

Dați-mi motive pentru care să nu îmi placă această campanie

Vorbesc despre Bloggeri la schimb. Adică 5 bloggeri din Timișoara care vor merge în Cluj Napoca și 5 bloggeri din Cluj Napoca ce vor merge în Timișoara. Unde vor presta, cot la cot cu angajații Siemens, timp de o zi să vadă și ei cum e cu munca în afară de 2.0.

Mie îmi place teribil de mult ideea și o salut în mod corespunzător. Cu felicitările de rigoare care merg către cei pe care simt nevoia (măcar atât pentru că participă la această ispravă tare faină) să îi menționez mai jos :) Vă cer în titlu să îmi dați motive pentru că eu nu găsesc nici măcar unul, așa de tare îmi place ideea :D

Bravo Nebuloasa, Alina și Zicu de la TvDeCe! Jos pălăria pentru Răzvan, Andrei și Alexandra, care și-au adus contrinbuția.

Bloggeri din Timișoara: Corina SaftescuOvidiu SîrbDaniel SimaAlex GheorghiţanRichie Marius Ilie.

Bloggerii din Cluj-Napoca: Oana Olaru ZăinescuKatai RobiDan CiuleaBogdan BeșliuMirona Pascu.

Felicitări celor care susțin acest eveniment:  Restaurant BelvederePorsche TimisoaraPizza HutBest Western Fusion Hotel si Autonom Rent-A-Car.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Berea capitalei sufletului meu…

Un pic, despre statutul de blogger local

19 comentarii

  1. joi, 8 martie 2012, 15:30

    Multumim mult de sustinere, chiar e important pentru noi, ca ne-am stresat mult cu proiectul asta si vrem sa iasa bine!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • joi, 8 martie 2012, 15:30

      @TVdece
      Sunteti niste minunati. Atat :)

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  2. joi, 8 martie 2012, 15:39

    Singurul motiv pentru care nu ar merge aceasta colaborare ar fi sa se termine berea din Cluj si Timis :))
    Mult succes!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 8 martie 2012, 15:47

    Multumim frumos, ne-am cam muncit putin si speram sa fie bine. Si ne bucuram tare de sustinere :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 8 martie 2012, 15:59

    Eu sunt curios Chinezu, daca ai putea sa vii in vizita joi la eveniment unde ai merge? La Timisoara sau Cluj?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • joi, 8 martie 2012, 16:19

      @Daniel
      Piei, satana 2.0, de ce ma inviti sa pacatuiesc? :))
      Mi-e foarte greu sa aleg, vorbim de 2 blogosfere care sunt etalon la noi. Dar, ca sa nu zici ca o bag pe aia PR-istica :D, hai sa iti zic in procente: 51% Cluj Napoca, 49% Timisoara.
      Bun, acum vine intrebarea: adica ce ai ales, sa fiin alaturi de blogosfera clujeana sau de cea timisoreana?
      Muhahahahah :D

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  5. joi, 8 martie 2012, 16:43

    Vrem treburi de astea si pentru blogosfera vrancea

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • joi, 8 martie 2012, 16:47

      @Gabriel Micu
      Dupa cum vezi, toata isprava este organizata chiar de oameni de comitet din blogosferele locale. Ia veniti si voi cu o propunere si io ma bag 100% sa o sustin :)

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  6. joi, 8 martie 2012, 16:47

    Hai ca nu o mai ridic la fileu ca dupa aia nu mai bei bere cu mine :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 8 martie 2012, 21:07

    Cu asa echipa prevad ca o sa fie EPIC :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 8 martie 2012, 22:59

    Am un singur motiv… Noţiunea de blogger este universală, nu-şi are sensul de blogger din Timişoara sau din Cluj, bloggerul este din bloggosferă. Cineva care lucră la Siemens este un lucrător la Siemens… ce treabă are cu blogul?… poate dacă fac de acolo un live blogging… :D

    În altă ordine de idei, dacă tot am scris aici… salut voios pe Mironeasca. Aştept un nou video-clip.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • vineri, 9 martie 2012, 08:36

      @Bibliotecaru
      Imi pare ca nu ai inteles ideea acestei intiative. Dar e dreptul tau, desigur :) Te-as intreba daca ai participat vreodata la o chestie de asta care scoate bloggerii in offline. Offline care, poate surprinzator pentru tine, tine si de geografie :))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  9. joi, 8 martie 2012, 23:48

    Mda, dupa cate vad sanse nu prea sunt in Satmar. Oare majoritatea bloggerilor sunt politicieni ? :)) O sa mai sap in continuare, ca numai o bloggerita am gasit.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • vineri, 9 martie 2012, 08:37

      @albinuta veninoasa
      Ar trebui facut asa ceva pe sistemul bloggeri din Baia Mare cu bloggeri din Satu Mare :D

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  10. vineri, 9 martie 2012, 08:55

    @ chinezu

    Stimate domn
    Mustesc ca un tom
    De multe vine
    Cu cuvinte puţine

    „Dați-mi motive pentru care să nu îmi placă această campanie”

    Nu aţi cerut motive pentru plăcere, ci pentru neplăcere… :D Din punctul meu de vedere, eu şi domnul somnulescu am răspuns cerinţelor…

    Toată lumea mă cheamă la întâlniri din astea offline, dar m-am ţinut tare…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. vineri, 9 martie 2012, 10:24

    Oho.. cu siguranta o sa fie ceva interesant! :) Abia astept sa citesc blogurile. Mai ales ca eu am preferati in ambele tabere :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. sâmbătă, 10 martie 2012, 21:19

    Sa vedem cine o facut primul, pana…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. marți, 13 martie 2012, 11:56

    Eu tare as vrea sa vad o campanie in care muncitorii de la Siemens scriu la voi pe bloage:))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 13 martie 2012, 12:13

      @Paul
      Am raportat ideea ta mai departe. Mie imi place :D

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde