27.08.2016

Fraților, am învins! TVR caută bloggeri oficiali pentru Eurovision

Dincolo de glumița din titlu (deși pentru cei de o vârstă cu mine nu prea e glumă) și dincolo de faptul că TVR rămâne o instituție încă anchilozată și care se mișcă spre modernitate cu viteza unui mastodont împiedicat, salut categoric inițiativa acestei instituții de a căuta bloggeri oficiali pentru Eurovision. Îmi pare nu numai că este un semn de normalitate în lumea în care trăim, dar și unul de deschidere (care, am o bănuială, a durut destul de mult prin unele birouri de pe acolo…).

Aș vrea să prezicez că nu discut de criteriile de selecție anunțate. Și nici de stilul cam de comunicat de presă în care a fost anunțată o inițiativă pentru bloggeri. Zic doar că apreciez ideea. Atât. Care sper să reușească, în numele unei apropieri a TVR de lumea 2.0. Și, poate, invers.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Aceasta este o adevărată știre Breaking News

Cine este de vină pentru relația mea cu Danone

19 comentarii

  1. luni, 5 martie 2012, 15:00

    De apreciat inițiativa însă slab, foarte slab.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 5 martie 2012, 15:01

    De notat si de participat. Mersi pentru atentionare!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 5 martie 2012, 15:16

    Primul pas important facut de TVR in aceasta directie.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 5 martie 2012, 15:30

    Continuarea glumei din titlu: Chinezule fa-te ca lucrezi!
    Ai dreaqului zgarciobi … nu puteau asigura si cazarea pentru cei din provincie.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 5 martie 2012, 15:40

    Se pare ca cei din provincie n-o sa participe, in ziua de azi nimeni n-o sa scoata bani din buzunar pentru asta. Oricum macar se misca ceva si pe-acolo.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 5 martie 2012, 15:50

    Gestul în sine contează, dar mi se pare cam târzior anunţul

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 5 martie 2012, 16:04

    esti asa carcotas cateodata :)) te bagi sau nu ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 5 martie 2012, 16:28

    da, e un pas super important. cu timpul o sa-si dea ei seama si o sa invete ce si cum, important e sa iasa bine de data asta ca sa nu se dezumfle (atat ei cat si bloggerii)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 5 martie 2012, 17:49

    pff, wake up call pentru TVR, era si cazul sa adere si ei la noul; stil de viata, cred ca pana acum au fost in trainning?! :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. luni, 5 martie 2012, 17:59

    Bravo TVR-ul,sper sa gaseasca pe cineva cu adevarat bun

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. luni, 5 martie 2012, 18:17

    Slab…. Abia acum s-au trezit.. Da’ bine ca macar au facut un prim pas, totusi.:D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. luni, 5 martie 2012, 18:52

    Gestul în sine contează, dar mi se pare cam târzior anunţul . !!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. luni, 5 martie 2012, 18:55

    Este un pas inainte facut de TVR dar daca nu pot sustine prezenta unor blogeri din tara de ce ii mai cheama? Putem sa comentam pe bloguri si din fata televizorului fara sa fim in „camera verde”.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. marți, 6 martie 2012, 11:55

    Fara sanse cel putin pentru mine.Incearca tu si dupa ne spui cum a fost,noi te sustinem.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. marți, 6 martie 2012, 13:08

    da…greu greu dar de apreciat!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. marți, 6 martie 2012, 14:26

    foarte tare :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. miercuri, 7 martie 2012, 11:28

    […] mai scris Chinezu si Piticu. Si dati like la pagina de Facebook ca sa aflati tot ce se intampla acolo (e si un concurs […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. site de pariuri
    duminică, 18 martie 2012, 14:22

    Imi place blogul tau :) eu tot am un blog putem sa facem o mica „alianta” daca vrei ca se ne ridicam ratingurile blogurilor noastre. contacteazama daca esti interesat !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. miercuri, 4 iunie 2014, 03:17

    […] mai scris Chinezu, Piticu si IAA. Si dati like la pagina de Facebook ca sa aflati tot ce se intampla acolo (e si un […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde