07.12.2016

ACTA primește o lovitură dură: CTP folosește torenții!

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Textul întreg aici.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cu ce credeți voi că mă ajută, ca blogger, asta?

Da, sunt suporter al naționalei României!

13 comentarii

  1. luni, 27 februarie 2012, 12:28

    Omu e sincer, acum ce sa ii facem?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 27 februarie 2012, 12:29

      @Victor Dulu
      Am zis eu ca trebe sa ii facem ceva?

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  2. luni, 27 februarie 2012, 12:29

    Ghilimelele salvatoare. Si eu ma uit la filme de pe „torentii internetului” dar nu folosesc ilegalitati, right?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 27 februarie 2012, 12:30

      @somnulescu
      Te rog sa imi dai si mie un link de unde pot descarca si eu legal filmul Hugo. Multumesc.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  3. luni, 27 februarie 2012, 12:29

    No, eram gata când ţi-am citit tweetul să spun că torrenţii nu-s în totalitate în ilegalitate. Mai sunt şi lucruri care nu „beneficiază” de legea drepturilor de autor. Dar văd că mr CTP s-a dat la pirata serios. Nu-i de condamnat, dacă asta insinuează cineva, la urma urmei, cine n-a folosit măcar o dată torrenţii?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 27 februarie 2012, 12:30

    si ce-i asa de socant?
    nu inteleg?
    faptul ca a recunoscut, sau faptul ca SI EL fura?
    eu am mai zis, si ma repet: ACTA, in forma actuala nu e buna, DAR avem nevoie de O ACTA

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 27 februarie 2012, 12:31

      @Lucian @Dan Ciulea
      Dupa cum ziceam, am zis io ceva de rau de CTP sau cum? Am spus doar ca ACTA primeste o lovitura. Sau voi ce ati inteles?

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  5. luni, 27 februarie 2012, 12:31

    Bre chini, pune şi tu un formular din ăla de editare a comentariilor. Lumea când intră pe blog la matale s-ar putea să comenteze mai în grabă, mai în neatenţie. Mai m’âncă câte-o virgulă…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 27 februarie 2012, 12:33

    Şi on topic din nou (scuze on-topicul anterior). Nu, n-ai zis de rău. Dar n-ai zis nici de bine, şi sigur o să se găsească cineva care să-l arate pe CTP cu degetul, că uite ce om cu coloană vertebrală, şi cult, şi toate cele şi acum îşi dă cu firma în cap, făcând lucruri d-astea imorale…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 27 februarie 2012, 12:33

    (off-topicul anterior*) rog să se accepte scuzele :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 27 februarie 2012, 13:39

    Sa fim seriosi.Cine nu face asta :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 27 februarie 2012, 13:41

    sunt curios : cati se vor trezi sa zica ca ai ceva personal cu CTP

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 28 februarie 2012, 00:15

    Pf, cum de a fost in stare de o atare ineptie tocmai CTP? E clar ACTA isi face harakiri. :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde