09.12.2016

Postarea cu numărul 5.000. E oficial: sunt pensionar 2.0 :D

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

5.000 de postări. Din octombrie 2007 până la aceasta pe care tocmai o scriu. Încerc să îmi aduc aminte cu ce gânduri am început această aventură extraordinară în blogosferă, dar nu prea reușesc… Pentru că nu credeam atunci că va deveni ceea ce voi face în viață, că va deveni acea combinație excepțională în ceea ce mă privește de hobby și de business. M-am întrebat multă vreme dacă aș fi găsit alt domeniu care să mi se potrivească atât de bine. Și răspunsul a fost un categoric NU.

Îmi place ceea ce fac foarte mult. Îmi place blogosfera, îmi place să fac parte din ea, îmi plac oamenii pe care i-am cunoscut în această aventură 2.0 și cu care am reușit să stabilesc niște relații foarte faine. Și îmi place, mai ales, ce simt eu că va ajunge această blogosferă :)

Despre părțile rele de care m-am lovit, nu vreau să vorbesc. Pentru că sunt atâția care o fac, așa că nu aș vrea să le iau traficul și micuța și meschina glorie :) Eu prefer, așa cum fac mereu și în orice domeniu, să văd partea plină a paharului.

Să ne vedem cu bine la postarea 50.000 :))

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

O declarația culinară cu cel mai frumos ingredient din lume

Ford Focus este mașina anului. Cu bloggeri incluși ca torpedoul :D

21 comentarii

  1. luni, 20 februarie 2012, 13:39

    5000, multi, chinezi, Chinezu … se leaga! la mai multe articole, domnule pensionar 2.0! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 20 februarie 2012, 13:48

    Si la mai mare !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 20 februarie 2012, 14:01

    Felicitari ! La multe postari, beri, alea alea…blogmeeturi…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 20 februarie 2012, 14:22

    Felicitari!
    Si acum poti sa dai ceva de baut de bucurie :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 20 februarie 2012, 14:39

    La mai multe!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 20 februarie 2012, 14:41

    Pai sa le dublezi, triplezi, si tot asa

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 20 februarie 2012, 14:43

    felicitari, omule ! sa te tie Dumnazau sanatos alaturi de cei dragi si sa fii, acelasi catalizator al nostru si om tare fain pe care l-am cunoscut !
    apropos, cand ai de gand sa te faci si tu un MOGUL :))
    restul, vorbim la Focsani Sambata asta, cand vii cu selectionata noastra draga – DreamTeam-ul si aniversam 2 ani frumosi in blogosfera locala, atat noi, cat si voi ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 20 februarie 2012, 15:51

    Felicitări, Cristi!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 20 februarie 2012, 15:54

    Felicitari si la mai mare!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. luni, 20 februarie 2012, 16:40

    Ce frumos! ma bucur enorm! Desi am ajuns mai tarziu pe blogul tau, ma bucur ca te-am gasit! :) La cat mai multe articole faine care sa ne incante diminetile!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. Nicu Lupsa
    luni, 20 februarie 2012, 16:45

    Probabil, fiind ceas aniversar, sortii m-au facut s-ajung aici. Am rasfoit un picut arhiva ta si mi-o fost drag ce-am cetit. Si tu, si ceilalti „blogati” aveti locul vostru. Aveti cititorii, care sunt criticii vostri obiectivi. E loc „sub soare” pentru toata lumea. De-amu , doar sanatate s-aveti. La trup si la minte!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. luni, 20 februarie 2012, 19:59

    Sa traiesti si la mai multe!
    Asta imi aduce aminte ca sunt la sub 500 de postari…dar, ca sa vedem fata pozitiva a lucrurilor, ma face muuult mai tanara, adolescenta :)
    La multe postari inainte!:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. luni, 20 februarie 2012, 20:03

    […] Chitros cum e, un piscot n-a dat de ziua celor 5.000 de postari. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. albinuta veninoasa
    luni, 20 februarie 2012, 20:12

    Felicitari si la mai multe postari.

    P.S. Dupa cate vad trebuie sa sterg adrs blogului ca altfel nu-mi apar comentariile.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. luni, 20 februarie 2012, 21:59

    Să ne trăiești, chinezule !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. luni, 20 februarie 2012, 22:02

    FELICITARI, domnule Chinez(u)! 5000 de postari… nici nu indraznesc sa ma gandesc ca voi putea ajunge la performanta ta. Am depasit si eu, de curand, 1600… dar pana la 5000… Ca sa n-o mai lungesc, m-am gandit sa-ti fac un cadou, nu foarte scump, pentru ca e criza: de astazi te-am adaugat pe blogul meu. Poate s-or gasi 2-3 arbitri care sa te fluiere… aaaa… scuze… sa te citeasca! :))) Succesuri! ;)

    PS: Crezi ca reusim sa bem anul asta… berea de anul trecut? ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. marți, 21 februarie 2012, 08:52

    Simpaticilor, je vu remersie bocu :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. marți, 21 februarie 2012, 09:36

    Ce pensionar? Acum esti in ‘floarea tineretii’ :D la mai multe :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. marți, 21 februarie 2012, 12:50

    Felicitari pentru realizare.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. joi, 23 februarie 2012, 08:52

    La mai multe! :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. tonciu marin