09.12.2016

Comentariul tău poate valora 1700 de lei (cum ar veni)

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Later edit: Andreea P este câștigătoarea, felicitări :) Aici puteți vedea comentariul câștigător.

Există studii (din ciclul celor făcute de un grup de cercetători, desigur :D) care spun că, în anumite momente din viață, simțim nevoia să rearanjăm ceva. Și pentru că a-ți rearanja viața cu totul e foarte greu, în cele mai multe cazuri, mulți aleg să facă o schimbare la nivel mai lejereanu, ca să zic așa. Unii fac pasul și își schimbă jobul, alții merg mai departe și își schimbă (uneori radical…) felul de a fi, dar de cele mai multe ori se apelează la faza cu schimbatul… mobilei :) Care înseamnă ori că învârți corpurile pe care le ai prin casă (știți voi, pe sistemul ”un pic mai așa, un pic mai așa”) sau te apuci și îți cumperi mobilă nouă.

Nu mă întrebați de ce mi s-a părut ce am scris mai sus o bună introducere pentru a vă spune că puteți câștiga o canapea extensibilă Dublin (vezi foto), în valorea de 1700 de lei, dacă vă rupeți puțin din timpul vostru și comentați la oricare din postările de pe blogul vreaumobila.ro. Puteți face asta până pe 13 februarie, detalii găsiți în Regulament.

Și dacă tot suntem la capitolul acesta, hai să vă spun cum se combină uneori utilul cu plăcutul, ca sa zic așa. Eu sunt în plin proces de amenajare (bine, adevărul este că abia acum mă îndemn să încep :D) al sediului unde tocmai m-am mutat și pe lista de achiziții se aflau și ceva scaune în care să pot eu să stau confortabil să îmi creez opera nemuritoare :D Drept pentru care îmi cam face cu ochiul unul, firește, directorial :D De saltea nu am nevoie, că doar la birou muncim, nu dormim :)) Iar la canapele m-am uitat doar ca să văd dacă ce am eu acum este în pas cu moda, cum ar veni :D

Vă mai spun doar că în această campanie pentru vreaumobila.ro (căci postarea de față face parte dintr-o campanie, v-ați prins deja :D) sunt și eu membru în juriul care va decide câștigătoarea/câștigătorul. Vă spun asta doar ca să știți, nu ca să mă luați la fezandat, că nu merge treaba așa :D

Hai succes si luați-le canapeaua :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Apel către toți cei cu care am băut bere. Și cu care o sa beau

Cum i-am găsit leacul lui Florin ”Busu” Busuioc…

13 comentarii

  1. luni, 23 ianuarie 2012, 09:49

    Ma arata bine canapeaua, n-ar strica alta noua :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. VALYS
    luni, 23 ianuarie 2012, 10:10

    O ASA CANAPEA AR PUTEA FACE MULTI OCHI SA ZIMBEASCA ,MULTE SUFLETE SA SE SIMTA MAI CONFORTABIL IAR PE CEI MAI MULTI SI MAI MULTI IAR SATISFACE DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE!FELICITARI INITITORULUI ACESTUI CONCURS !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. Mary
    luni, 23 ianuarie 2012, 10:20

    Imi trage cu ochiul canapeaua. Chiar saptamana trecuta am fost sa prospectez piata pentru asa ceva.
    Felicitari pentru concurs.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. Ary
    luni, 23 ianuarie 2012, 20:34

    http://www.vreaumobila.ro/scaune-directoriale-off-355.htm

    „din” scaunul asta scriu eu comentariul :)) ti-l recomand !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. CERGUȚĂ NICOLETA CARMEN
    marți, 24 ianuarie 2012, 16:29

    SPUNEAI CEVA DE REARANJAT…DAR CAND NU PREA AI CU CE?EU AM TOT INVARTIT MOBILA DE AM OBOSIT,ASA CA-MI TREBUIE CANAPEAUA SA MA RELAXEZ SI S-O IAU DE LA CAP!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. CERGUȚĂ NICOLETA CARMEN
    miercuri, 25 ianuarie 2012, 10:42

    MDA…!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 25 ianuarie 2012, 11:12

    Tentant! Foarte tentant! Extrem de tentant chiar… I am in.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. adymanole74
    miercuri, 25 ianuarie 2012, 19:41

    este foarte comodă ..si relaxanta……cand o privesti

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. stoica(cas.barhala)dana ionela
    vineri, 17 februarie 2012, 12:34

    succes la jurizat!sunt sigura ca veti fi ca un talisman norocos pt una/unul dintre noi……..

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. Elena Stancu
    luni, 20 februarie 2012, 12:14

    Cine a castigat?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. CERGUȚĂ NICOLETA CARMEN
    miercuri, 22 februarie 2012, 17:34

    s-a decis castigatoarea!?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. nicoleta
    vineri, 24 februarie 2012, 08:46

    de ce nu anuntati castigatorul canapelei Dublin!?s-au ati facut-o deja si n-am fost pe faza!?plus ca si comentariile de pe acst blog faceau subiectul unui alt concurs ,parca!cred ca meritam un raspuns

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. Marian
    vineri, 24 februarie 2012, 10:50

    Daca o sa apasati la contact, o sa vedeti o adresa de email care nu este valabila, si mai multe numere de telefon dintre care doar cel de vodafone si cel de romtelecom suna undeva, in rest cel de orange si zapp nici macar nu sunt in serviciu. Acum stau si ma gandesc, daca vrei sa faci comanda la mobila la ei pe site, cum poti, daca ei nu raspund la aceste numere? A fost cumva teapa? Si daca a fost asa, chinezu ar trebui sa ne explice cum sta treaba. Ar trebui sa luati legatura cu ei, toti cei care ati fost numiti sa faceti parte din juriu, si sa-i intrebati cand au de gand sa publice castigatorul, sau daca s-a prelungit concursul. Sau ne lasa, sa le facem trafic si atat? Toti cei care am participat, meritam o explicatie, si cine ar putea fi in masura, decat si cei care fac parte din juriu, sa ne-o dea. Sau au de gand sa posteze in continuare articole si sa tina anuntul acela cu, canapeaua pana la anu pe timpul asta? Nu e corect! Va strica si imaginea serioasa care v-ati creat-o pe blogurile dvs. Speram ca ne veti lamuri ce s-a intamplat si o sa publicati un articol in legatura cu aceasta tema.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde