26.07.2016

Apel către toți cei cu care am băut bere. Și cu care o sa beau

Vine o vreme în viața unui băutor de bere (așa cum, cu întreaga mea făptură mă declar :D) când trebuie să vadă dacă halbele și sticlele ciocnite cu prietenii și amicii îl ajută cu ceva. Și să îți aduci aminte de clipele alea faine, cu hăhăielile de rigoare, dar și de discuțiile serioase, care au lăsat urme, într-un fel sau altul, în viața ta și a celorlalți, toate petrecute în fața minunatei licori înspumate… :)

Vă spun toate acestea pentru că acum vă cer ajutorul. În numele acelor ”hai noroc, să trăiești” pe care ni le-am urat unii altora când am ciocnit. Și în numele urărilor care, sper eu din tot sufletul, o să vină când o să mă întâlnesc la o bere cu cei cu care nu am avut ocazia și plăcerea să mă întâlnesc până acum :)

Am nevoie de votul vostru. De fapt exprimarea corectă este avem nevoie de votul vostru, căci sunt în echipa cu Florin ”Busu” Busuioc. Iar echipa se numește ”Ciucnitorii” :D Despre cum am ajuns să ne denumim așa o să scriu mai încolo, când o să anunțăm și câștigătorul provocării cu alegerea numelui echipei.

Iar despre PUB (Planul de Ubicuitate Beristică) și cum decurge aplicarea lui, o să vă spun imediat după ce mă sfătuiesc cu echipa națională de coordonare și cu ”implementatorii” locali :D

Vă mulțumesc de pe acum pentru voturile voastre. Simpaticilor :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cu ce vă ajută faptul că vă declarați/sunteți hateri?

Comentariul tău poate valora 1700 de lei (cum ar veni)

18 comentarii

  1. vineri, 20 ianuarie 2012, 13:39

    Te-am votat :) Bafta!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 20 ianuarie 2012, 13:59

    Votat domnu’. Mult succes !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 20 ianuarie 2012, 14:19

    V-am votat baieti, dar nu stati prea bine…abia pe locul 4?????

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 20 ianuarie 2012, 14:22

    Aș fi dat la toată lumea câte un vot dar cum nu se poate am dat cu zarul. Toate video-urile sunt simpatice și nu puteam să aleg dintre ele. Așa că am dat cu zarul. Mult succes :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. vineri, 20 ianuarie 2012, 14:31

    pentru berile baute impreuna si pentru ca radeam de mama focului, clar ca ai un vot si de la mine.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. vineri, 20 ianuarie 2012, 16:43

    +1. Bafta!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 20 ianuarie 2012, 18:25

    votat. succesuri zic!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 09:26

    Votat! Succes

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 10:46

    97 si 3/5. Multa sanatate. Si spor(t) in toate. Sunteti pe podium dar eu zic ca aveti potential pentru locul I.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 11:16

    Votat domnu’! Aştept să dai o bere :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 11:21

    […] invit să citiți și apelul lui Chinezu către colegii de băut […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 13:41

    […] cine citeşte chestii ciucuieşti consumând cu Chinezu ciucnituri ciuc.zero, câştigă ciucţumiri cam cât cinci ciucniri cu […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 15:03

    Votat domnu :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. duminică, 22 ianuarie 2012, 18:22

    Dincolo de bere… cu plăcere. :D Berea dăunează grav spiritului brav.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. duminică, 22 ianuarie 2012, 21:09

    […] se bea pentru stare: Adrian Ciubotaru & Sergiu Floroaia – berea se bea în mod responsabil: Chinezu & Florin Busuioc – berea se bea pentru socializare: Bobby Voicu & Gabriel Radu – berea se […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde