27.08.2016

Vă invit să plantați un copac cu blogul. Da, cu blogul

Trebuie să mulțumesc, în primul rând, lui Daniel, pentru că mi-a spus despre inițiativa Ixpo, care mie îmi place corespunzător. Și care, pe scurt, înseamnă că poți să plantezi un copac cu blogul. Cum am zis în titlu.

Mai pe larg, iată ce aveți de făcut:
– scrie un post despre inițiativa Ixpo
– pune unul dintre bannerele inițiativei la tine pe blog
– trimite un mail la plantatree at ixpo.com în care să raportezi că au prestat isprava

După care cei de la Ixpo vor planta un copac în numele tău. Și apoi îți vor trimite un mail să îți spună că s-au achitat de sarcină. Eu zic că e prea frumos și prea simplu să nu faceți acest minim efort :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

No comment

Excepțional! Dar și trist, în același timp…

29 comentarii

  1. joi, 19 ianuarie 2012, 09:23

    Deci, e prea tare asta :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • joi, 19 ianuarie 2012, 09:29

      @parazitul
      Adica asta inseamna ca te bagi sau cum? :)

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  2. joi, 19 ianuarie 2012, 10:04

    Momentan am pus banner-ul.Va aparea si articolul in scurt timp :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 19 ianuarie 2012, 10:27

    prea frumos, i’m in:D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • joi, 19 ianuarie 2012, 10:34

      @injineru
      Parfait :D
      @Lost
      Pai ce legatura are novicia cu asta? :)) Ei blog, plantezi copac :D

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  4. joi, 19 ianuarie 2012, 10:32

    Poa’ sa se bage si astia novice ca mine? Imi place ideea foarte tare

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 19 ianuarie 2012, 10:44

    […] eliminat cumva nu?Uite așa pe când căutam eu soluții de filtrare am dat peste postarea de la Chinezu și am aflat de frumoasa inițiativă Ixpo. Pe scurt: scrii despre ea (inițiativa […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 19 ianuarie 2012, 10:49

    Super initiativa,I’m in :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 19 ianuarie 2012, 11:34

    Chinezu, azi nu stiu ce ai dar incurci literele :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 19 ianuarie 2012, 12:08

    imi pare rau ca sunt impotriva curentului, dar mai bine ies in curte si sap o groapa mica unde plantez semintele de la marul pe care tocmai l-am terminat. adevarul e ca ma cam seaca toate miscarile astea online prin care cica faci ceva preluand un text. desigur, mai bine asa decat nimic, dar nu e pentru mine

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 19 ianuarie 2012, 12:50

    Sunt de acord cu alta marie. Hai sa incercam sa facem mecanisme faine, care sa implice mai mult oamenii!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 19 ianuarie 2012, 13:14

    @alta marie @ihearlights
    Hai sa va spun cum vad eu lucrurile, reducandu-le la esenta: se planteaza niste copaci. Punct. Daca nu ar fi initiativa asta, copacii acestia nu s-ar planta.
    Sigur ca aveti dreptate cand spuneti ca trebuie gasite alte variante, mai faine. Dar daca le spuneti la modul general, cu ce ne ajuta? Mai ales daca o faceti criticand o initiativa care deja da rezultate. Haideti voi cu idei si ma bag sa le sustin si sa le facem sa mearga cu mare drag, daca sunt ok.
    Pana atunci, insa, eu sprijin aceasta initiativa penttru ca da rezultate, adica se planteaza copaci.
    Altfel spus, eu cu postarea asta am plantat un copac. Voi nu. Nu critic decizia voastra, fac doar o constatare.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 19 ianuarie 2012, 13:35

    sigur ca ai plantat. eu am spus doar ca nu pot sustine o astfel de initiativa pentru ca e impotriva convingerilor mele :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. joi, 19 ianuarie 2012, 14:18

    […] inițiativa lui Chinezu am zis să plantez și eu cu blogul, chiar dacă blogul meu e mic mic. Ideea e simplă, sub […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. joi, 19 ianuarie 2012, 21:17

    […] am aflat despre această inițiativă de la Chinezu de pe […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. joi, 19 ianuarie 2012, 21:25

    M-am băgat și eu, pentru că e prea simplu și prea tare faza asta :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. joi, 19 ianuarie 2012, 21:45

    […] dus, m-am dus să tai un copac, ci am scris, am scris şi am plantat unul. Am aflat astăzi de la domnu’ de treaba asta cât se poate de faină şi m-am gândit că e musai să-mi aduc şi eu aportul şi […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. joi, 19 ianuarie 2012, 23:04

    […] fi făcut-o mai demult de aș fi putut sparge betonul din jur. Uite că acum pot. Văzusem la Chinezu inițiativa celor de la ixpo.com. Nu este nimic greu de făcut, trebuie urmați trei pași și […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. vineri, 20 ianuarie 2012, 00:24

    Faina treaba asta, da parca mi-ar placea sa vad pe copacu ala ceva sa-mi dau seama ca ala e pus din cauza mea:-?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. vineri, 20 ianuarie 2012, 01:18

    Foarte tare. voi scrie si eu de asta. Chiar e misto :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. vineri, 20 ianuarie 2012, 09:45

    Va multumesc tuturor celor care ati plantat un copac. Sa creasca mare, ce sa mai zic? :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. vineri, 20 ianuarie 2012, 09:46

    […] mi-a fost bucurie să dau peste post-ul lui chinezu, care auzise de la Daniel că beieții de aici pot face efortul de a planta un copac în numele […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde