05.12.2016

Ce e greșit în poza asta?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cât de inteligent ne folosim smartphone-urile?

Dacă vreți să hangout cu David Beckham…

10 comentarii

  1. marți, 17 ianuarie 2012, 11:21

    #revoluţie nu poa fi tag că-i cu diacritice scris? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 17 ianuarie 2012, 11:23

    @pavel, ba da, poate fi. Doar o mică parte din aplicaţiile de twitter nu lucrează cu hashtaguri cu diacritice
    @chinezu păi observ că ăştia de la Forbes au modificat articolul. Dintr-unul care începea într-un stil cât mai nejurnalistic cu putinţă l-au făcut să fie citibil ca un articol de presă… Corect?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 17 ianuarie 2012, 11:24

    aa stai, acum observ că-i editorial.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 17 ianuarie 2012, 11:26

    Si eu as vrea sa ne schimbam media, insa n-as merge asa de departe incat sa dau crezare unui hashtag de pe twitter ca fiind revelator fata de mentalitatea unui popor. Daca doamna/domnisoara Sabrina Raileanu stie cum poate fi schimbata mass media romaneasca…pai sa ne zica si noua, altfel ramane doar la rangul de „Captain Obvious” (in sensul ca articolul scris de dumneaei nu aduce nimic nou „la masa”).

    E greu sa scapi de cancan-uri si blitzuri mondene, pentru ca asta vrea generatia asta de oameni stupizi care, ca sa vezi, nu s-au crescut singuri ci au fost indrumati intr-o directie sau alta de parinti, profesori, etc. M-am ferit sa scriu despre evenimentele de la Bucuresti dar n-am reusit. Ma bucur ca-n Iasi au fost treburile pasnice.

    Ma departez de subiectul articolului. Daca voi descoperiti cum sa scapam de uscaturile din mass-media, eu ma alatur cauzei.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 17 ianuarie 2012, 11:50

    Problema e ca pasarile nu pot folosi portavoce, n-au degete la aripi, cu atat mai mult degete opozabile. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 17 ianuarie 2012, 13:52

    faptu’ ca pe #revolutie nu se spun decat glume, bancuri si alte asemenea ineptii

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 17 ianuarie 2012, 13:54

    La o scurtă privire, pe mine mă stresează doar virgula care trebuia să fie între „Mai mult ca sigur” şi „Malcolm Gladwell” :) Nu am timp acum să despic sensuri – şi oricum, eu am piticii mei cu punctuaţia.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 17 ianuarie 2012, 13:56

    Păsăricile n-au timp de proteste. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 18 ianuarie 2012, 08:18

    Nu as putea sa comentez ce ziceti voi :D
    Dar pe mine m-a deranjat folosirea ”media” ca singular. Si o sa ma deranjeze mereu, fi-mi-ar acribia a dracu sa imi fie…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 18 ianuarie 2012, 09:15

    Eu nu cred ca revolutia digitala e cea mai buna dintre toate. Totusi viata reala o creeaza pe cea digitala si e mai sanatos sa ramana asa. Parerea mea.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde