03.12.2016

Voi știți cum stați cu permisiile pe conturile voastre 2.0?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Îmi zic, ieri, ”ia să văd care e faza cu mypermissions.org” și intru. Și ridic sprânceana a mare mirare când văd câte permisii am dat pe conturile mele de facebook, twitter, google și yahoo pentru tot felul de aplicații, dintre care mai multe de 80% nu îmi mai spun acum nimic. Ia intrați și voi și vedeți cum stați și dacă nu ridicați și voi sprânceana înseamnă că sunteți beton :D

Bine, sigur că poți să nu folosești toolul ăsta și să intri tu în zona de aplicații pe fiecare cont al tău și să vezi care e faza. Dar ia ziceți câți ați făcut asta în ultima vreme? Exact, mypermissions.org funcționează ca o oglindă reminder, cum ar veni :))

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cum este să fii în clasa a noua?

Aștept vremea când blogurile de nișă o să rupă la noi

10 comentarii

  1. miercuri, 4 ianuarie 2012, 09:06

    Ohooo si eu m-am speriat un pic. Mersi pt ajutor. Numa’ ce am terminat de fcaut „curatenie”! ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 4 ianuarie 2012, 09:20

    la facebook eram cotropit de o mulțime de aplicații :))) tenq

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 4 ianuarie 2012, 09:24

    o să-mi ia o zi să curăț tot:)) mersi dude:D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 4 ianuarie 2012, 09:45

    Am avut si eu cu gramada, multumesc. Ai facut o treaba foarte buna ca ne-ai impartit si noua acest link!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 4 ianuarie 2012, 09:59

    Sunt eu singurul ce-si face curatenie periodic printre aplicatii? Oh, Doamne! Anyway, foarte util linkul :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 4 ianuarie 2012, 11:44

    Sa fiti iubiti :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 4 ianuarie 2012, 12:19

    In afara de Facebook, unde se pare ca ma interesa acum vreun an care e romanul, clubul, cartea, starul pop care mi se potriveste etc., am fost destul de curat. Multam de link.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 4 ianuarie 2012, 12:19

    Pe Fb erau fix alea pe care le stiam, ca fac curat constant. Pe Twitter la fel, erau ok cu toate ca unele nu stiu exact cand le-am dat acces, dar sunt ok ca sunt toate de invite, de butoane de twitter etc. Super idee oricum pt cei mai putin cuminti.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 4 ianuarie 2012, 18:09

    La fel de socat am fost si eu acum cateva luni cand am vazut aplicatiile de pe Facebook care circulau liber prin profilul meu…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. Moty
    joi, 5 ianuarie 2012, 00:03

    Multam, omule! Pe Facebook era prapad, in rest, nimic grav :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde