04.12.2016

Cum vi se pare aplicația de mobil ”Catalogul de farmacii”?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Este vorba despre asta. Și își propune să te ajute să găsești farmacia cea mai apropiată și să vizualizezi, de altfel, toate farmaciile din România. Mie mi se pare utilă. Dar, din punctul meu de vedere, singur problemă a aplicației este că funcționează doar pe Android. Deocamdată, sper :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cele 4 linkuri de rigoare

Linkurile zilei. Cele 4, firește

12 comentarii

  1. miercuri, 28 decembrie 2011, 12:54

    […] Rad Chinezu Questioare Shayna Andi Simona Nea Costache Groparu This entry was posted in General, […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. NY
    miercuri, 28 decembrie 2011, 14:06

    Acolo scrie ca e utila „cand ai nevoie de un sfat medical”. Pai farmacistele pot da/au dreptul sa dea sfaturi medicale? Ele nu sunt cadre medicale din cate stiu…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 28 decembrie 2011, 15:33

    mai trebuie lucrat la ea, da e o initiativa foarte buna.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 28 decembrie 2011, 15:47

    @NY: majoritatea au niste cursuri de asistente si pot da un sfat in mare
    @Tigara: te rugam sa ne dai un email cu ce ti-ar placea sa fie modifcat/adaugat

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 28 decembrie 2011, 15:52

    Are si Catena?:D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 28 decembrie 2011, 15:54

    O idee buna pe care sper sa fie pusa in aplicatie si pentru produsele naturale.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. Sogard Iona
    miercuri, 28 decembrie 2011, 22:59

    Farmacii din cate vedem cu totii sunt din 5 in 5 metri. De ce am folosi o aplicatie in loc sa ridicam nasul din asfalt? Ma refer in special la orasele mari

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. Iulian
    joi, 29 decembrie 2011, 09:31

    @NY si @Bogdan Mogosanu: o farmacista are cel putin 5 ani de facultate in care a studiat aproape toate medicamentele si modul in care interactioneaza pe fiecare afectiune. O facultate unde spre deosebire de multe altele si de scoli postliceale cu pretentie de facultate cum ar fi SH chiar nu intra toti tampitii anul acesta au fost 9 candidati pe un loc de exp. Cum poti sa iti pui o astfel de intrebare cand pana si legea publicitatii te obliga ca la reclame sa specifici ca in cazul in care apar efecte negative consultati medicul sau farmacistul. Farmacistele au scoala de asistente? Iarta-ma dar ti-ai dat valoare. Da, sunt in multe farmacii o gramada de tute care au scris pe ecuson „asistent farmacie” si care nu au decat o postliceala de trei ani si nu au habar nici pe ce lume sunt (mai ales in farmaciile de lant care nu au chef sa plateasca minim 5000 lei net cat cere un farmacist). Chiar sa nu poti sa faci diferenta? Iarta-ma dar e tragic. Ati dat masura valori. Ma apuca jalea cand vad ca oameni cu asemenea cultura fac pe blogarii care au ceva de spus.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 29 decembrie 2011, 09:34

    @Iulian si cum ti s-a parut aplicatia noastra?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 29 decembrie 2011, 11:23

    Aplicaţia arată foarte bine şi mi se pare chiar folositoare. Singura problemă este că stun cam puţine oraşe pe listă. Focşaniul, spre exemplu, nu este. Dar asta cred că e doar o chestie de timp.

    Mi-ar plăcea ca la fiecare farmacie în parte să apară şi orarul de funcţionare, nu doar numărul de telefon, că doar nu-s toate deschise non stop.

    P.S.: Apreciez şi faptul că Bogdan Mogoşanu e cu ochii pe comentarii aici şi nu-l lasă pe Chinezu să se ocupe de ele.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 29 decembrie 2011, 11:26

    @Florea Cristian – Multumim pentru aprecieri. Vom aduna toate cererile utilizatorilor si le analizam

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. joi, 29 decembrie 2011, 16:52

    @ Iulian, oare crezi ca este important faza cu studiile famacistei, sau ce o mai fi ? Crede-ma ca daca suntem atenti la orice alteceva inafara subiectului, fiecare gresim. Oare de ce s anu punem fiecare dintre noi cate o mica idee de imbunatatire, ceva cat de mic, dar la obiect : ce am dori sa mai fie adaugat, ce este necesar si ce nu. Cred ca in felul asta am reusi sa facem mai mult impreuna. Macar sa multumim celor care vin cu idei noi. Cat o sa iasa din aceste idei nu se stie niciodata. Nu ai auzit niciodata pe langa o idee sa vina cineva cu o gluma, iar altul sa inteleaga cu totul altceva si sa rezulte ditamai proiectul ?
    Tot ceea ce ne usureaza munca, tot ceea ce ne reduce timpul de cautare este doar in folosul nostru.
    Daca nu sunteti de acord cu mine sa-mi spuneti si motivul va rog.
    Bafta tuturor celor care vin cu idei.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde