06.12.2016

Cam ce părere aveți voi despre poza asta?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Habar nu am cine a făcut panoul sau care e faza, așa că vă rog pe voi să mă luminați. Și să, firește, vă dați cu părerea despre ispravă.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Breaking news 2.0: anunț cu drag apariția unui nou blog

De ce o susțin din toată inima pe Mihaela

21 comentarii

  1. luni, 19 decembrie 2011, 11:52

    E amuzantă :)))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 19 decembrie 2011, 11:52

    E celebrul panou de pe Arthur Verona..
    Mereu pun chestii funny sau de moment, mai multe poti gasi pe http://alex.mielus.ro/panoul-de-pe-strada-arthur-verona

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 19 decembrie 2011, 11:55

    Fiind pe str Arthur Verona, pe zidul unde a fost pictat de Street Delivery, nu poate fi altceva decât o parodie. Si una destul de reusita, zic eu :))) „Decât” reuşită, evident.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 19 decembrie 2011, 11:56

    E faimosul panou de pe Arthur Verona. Aparține unei agenții de publicitate, Cohn & Jansen, și-l folosesc pentru printuri satirico-sarcastice.

    Devenit faimos și prin „Ave-ţi ideie dece nam loat bacu?” http://www.gandul.info/magazin/ave-ti-ideie-dece-nam-loat-bacu-mesajul-adresat-celor-118-000-de-tineri-respinsi-la-examenul-de-maturitate-8506805

    Surprinde toată atmosfera ”sărbătorilor”: porcul, ofertele țipătoare, nebunia cumpărăturilor și căciula de moș așezată peste orice pentru un plus de valoare. Mai mult. Mai mult! Mai MULT SI MAI IEFTIN!! :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 19 decembrie 2011, 11:56

    E grotesc. Probabil e realizat de cineva din echipa de graficieni 7Click (vezi în dreapta sus pe clădirea aceea).
    Oricum, prețul este ’decât’ bun :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. Ramona
    luni, 19 decembrie 2011, 11:57

    Pentru o secunda mi s-a accelerat pulsul :) apoi am inteles ca este o gluma! Nice work!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 19 decembrie 2011, 11:58

    Am inteles ca e o campanie a unei agentii din Bucuresti (imi scapa numele), demarata in urma rezultatelor de la BAC de anul asta.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 19 decembrie 2011, 12:03

    No, ca pana am comentat eu cu viteza ardeleanului, mi-a luat-o inainte Catalin Georgescu :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 19 decembrie 2011, 12:11

    ironie :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. luni, 19 decembrie 2011, 12:16

    daca e adevarat ce spune Catalin Georgescu, e binevenit acest panou.
    foarte fain ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. luni, 19 decembrie 2011, 12:29

    Parca ma uit la un afis electoral…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. luni, 19 decembrie 2011, 13:53

    Mi se pare o chestie tampita.Mai are si caciula :D multa imaginatie mai au unii

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. luni, 19 decembrie 2011, 17:02

    Seamănă cu un blogger, nu-mi dau seama cu cine…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. luni, 19 decembrie 2011, 17:17

    UF, inca nu e Craciunul, dar incepe sa ma doare stomacul numai de la toate promoțiile ce imi invadeaza lumea !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. luni, 19 decembrie 2011, 18:25

    Scarbos!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. luni, 19 decembrie 2011, 18:39

    ce parere sa am despre cineva care foloseste gresit „decat”? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. luni, 19 decembrie 2011, 20:20

    Trecand peste faptul ca e un cap de porc, ajung la pret. 67 de lei pentru 1 kg de carne de (cap de) porc??

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. luni, 19 decembrie 2011, 21:06

    :)) Mos Porciun :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. marți, 20 decembrie 2011, 00:27

    De fapt panoul e acolo de cativa ani… :D unele au iesit mult mai tare in evidenta cum a fost cea cu bac-ul.
    Mereu cand trec pe acolo ma uit daca s-a schimbat… :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. marți, 20 decembrie 2011, 10:17

    E capul lui Marian Iancu. Altul mai gras nu se găseşte.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde