10.12.2016

Vă invit să dezlănțuiți ultrasul din voi…

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Later edit: Tolomac cum sunt, am uitat să vă spun că simpaticii de la Bere Stejar dau un six pack pentru membrii galeriei, ca să avem putere să cântăm mai bine :)) Iar primii 20 de tovarașe și tovarăși care se înscriu în galerie primesc invitații de onoare, adică intră gratis la meci :D

Dragilor, vine un moment în viața unui suporter de rugby așa cum e gigea, în care trebuie să ridice steagul cât mai sus pentru a purta o bătălie de suflet și de coracon, după cum vă raportez mai jos. Căci acum a sosit momentul să dezlănțuiți ultrasul din voi, care știu că sălășluiește prin ceva cotloane ale sufletului vostru de iubitori de frumos :D

Vă invit să faceți parte din galeria echipei CSM Știința Baia Mare în finala pe care o va disputa împotriva celor de la Steaua București, pe 26 noiembrie, de la 17.00, pe stadionul Arcul de Triumf. Adică să ne simțim bine împreună și să ne bucurăm de acest sport minunat :)

Ideea este că o să avem și o galerie concurentă, cea a Stelei, formată și ea din bloggerii și oameni de online. Dar nu ne interesează pe noi asta, noi avem treaba noastră. Și anume să îi reducem la tăcere, desigur :)) Așa că îi invit și pe rapidiști, și pe dinamoviști și pe toata suflarea bloggeristică ce nu respiră roș-albastru (cel puțin nu sâmbătă :D) să îmi dea un semn colea mai jos în comentarii să știm cum ne organizăm. Căci vrem ca Baia Mare să aibă super galerie la acest meci :D

 

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cine o să fie bloggerița/bloggerul care merge la Stockholm?

Peste 70% dintre IMM au o infrastructură de IT improvizată

12 comentarii

  1. marți, 22 noiembrie 2011, 12:34

    Au! au! au!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 22 noiembrie 2011, 12:40

    cei care vor face galerie echipei din Baia Mare, vor sustine actuala si viitoarea campioana a Romaniei, ofc. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 22 noiembrie 2011, 12:59

    Asa sa fie! Fie vreme buna, fie vreme rea, caini pana la moarte… :-))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. Alex
    marți, 22 noiembrie 2011, 12:59

    Si-asa am ratat nustiucate meciuri de rugby pana acu’, desi tu ai tot zis bai, e meci, e meci. Ar fi cazu’ sa vin si eu. Da’ sincer, sper ca galeria stelista sa nu mai fie nenea aia… ciudatei, sa zicem, de la meciul contra Dinamo de acum vreun an sau cat a fost… :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 23 noiembrie 2011, 09:32

    Sa sti ca as veni cu draga inima mai ales ca sunt ciine rau si mi-ar face placere,ce sa mai spun ca e si o echipa din provincie si din Ardeal,mai trebue argumente?Dar dupa cum sti am probleme medicale care ma impiedica,mai ales ca imi place acest sprt barbatesc,pe care il urmaresc de pe vremea cind inca nu era campionat mondial si eram aproape sa ne preimeasca la turneul celor cinci natiuni,dar pina la urma au ajuns i.talienii.Am sa fac galerie de aici de acasa si va tin pumnii strinsi pentru ai nostrii ca brazii.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. Alex
    miercuri, 23 noiembrie 2011, 12:35

    Intotdeauna ros-albastru desi sambata o sa avem meci greu in fata campioanei dar cine stie poate ne luam revansa anul asta. Oricum ne vedem la stadion si poate veniti si la finala mica pentru ca si Timisoara si Constanta au echipe frumoase anul asta si merita public in tribune.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 24 noiembrie 2011, 09:06

    Intalnirea la 16:30 in fata la stadion, ca de obicei? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 24 noiembrie 2011, 09:21

    @CezarV
    dar of course :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. Bogdan
    joi, 24 noiembrie 2011, 09:33

    salut

    stie cineva un nr de tel sau orarul casei de bilete de la stadion, niste prieteni din Baia Mare m-au rugat sa le cumpar bilete.

    mersi

    succes

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. Tania
    joi, 24 noiembrie 2011, 10:45

    Se baga si presa din Baia Mare. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 24 noiembrie 2011, 12:16

    Ce tristi sunteti unii, sa trebuiasca sa sustineti Baia Mare doar ca sa fiti contra Steaua :))) Luati-va mp3-urile cu voi, ca n-o sa puteti sta de galeria stelista :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. joi, 24 noiembrie 2011, 12:26

    Ai noroc ca tin cu Steaua… altfel veneam sa beau toata berea… >:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde