06.12.2016

Singura româncă aleasă de Google pentru YouTube Next Chef

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Later edit: Văd că Ligia a ajuns și în Forbes. Ăla mare, nu al nostru :)

Dap, grație tovarășului Mircea, aflu că Ligia este singura româncă (a se citi singurul român) care a fost selectată pentru concursul YouTube Next Chef. Bine, e drept că nu știm câți români au participat, dar ideea e că Ligia merge înainte :D

Fac și o mărturisire: nu am auzit până acum de Ligia. E drept că nu sunt pe zona asta gastronomică, dar orișicât, măcar să îmi fi trecut o aromă pe lângă creierii capului, cum era frumos… Sau poate, cum nu mai sunt de 14 primăveri, am auzit și am uitat ca un dinozaur 2.0 ce încep să devin :D

Succes, Ligia!

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Recomandarile zilei

Cele 4 linkuri zilnice

9 comentarii

  1. miercuri, 16 noiembrie 2011, 09:27

    Foarte tare!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 16 noiembrie 2011, 09:54

    Eu nu stiu sa gatesc, asa ca n-aveam cum sa particip… Foarte interesanta initiativa YouTube.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 16 noiembrie 2011, 10:10

    cand alergi singur, ai sanse mari sa ajungi primul

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 16 noiembrie 2011, 10:21

    @Arhi
    io chiar nu cred ca s-a ales pe criteriul de tara :))
    trebe sa faca ceva bine ligia sa o aleaga cei de la google
    nu ca m-as princepe :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 16 noiembrie 2011, 10:23

    Sincer nici eu n-am auzit de ea, dar speram sa auzim de acum „numa` de bine” si totul sa fie „bun-bun”. Succes de la redactie :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 16 noiembrie 2011, 10:41

    Multumesc mult pentru postare si multumesc la toti pentru comentariile incurajatoare!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 16 noiembrie 2011, 10:49

    Ligia e in reader-ul meu de ceva timp. Din scurtele interactiuni online mi-am dat seama ca e o persoana deosebita. Cea mai buna sursa de informatii in materie de alimentatie raw-vegan. Va recomand sa-i urmati sfaturile culinare si sa lasati biscuitii belvita si covrigii cu soda! :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. Claudia
    miercuri, 16 noiembrie 2011, 11:06

    Ba eu am auzit de Ligia, este chiar destul de activa in bloggingul gastronomic, the master of raw food. Se vede ca nu va prea atrag astfel de preparate, carnivorilor! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. vineri, 18 noiembrie 2011, 15:12

    Ar mai fi si Olivia Steer tot de la noi, pe acelasi segment, dar nu stiu daca a participat. Posibil sa nu! Andi sigur stie. (oliviasteer.ro)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde