08.12.2016

Cum ar fi dacă mâine brandurile personale ar fi listate la bursă?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Întrebarea nu îmi aparține (oricât de ciudă mi-e că nu m-am gândit eu la ea :D), ci e a Anetei Bogdan, de la Brandient (precizez și compania dar doar ca să pot da link, că nu cred că mai există cineva care să nu știe de unde și ce e Aneta…) care ne-a întrebat acest lucru la Zilele Biz.

Ia să vă văd ce răspundeți :D Și să ziceți în ce branduri ați investi voi bănuții voștri și dacă ați face-o, firește :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Prima mea lansare la care particip la miezul nopții

Io zic că asta a fost o lansare de pomină pentru bloggeri…

9 comentarii

  1. vineri, 11 noiembrie 2011, 12:35

    E riscant sa investesti intr-un brand care poate sa moara maine intr-un accident de masina. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 11 noiembrie 2011, 12:35

    Cred ca numele lui Steve Jobs e pe buzele tuturor in cazul asta. :)
    Si da, cred ca ar fi o investitie buna. (carti, filme, etc.)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 11 noiembrie 2011, 12:35

    In ziua de azi m-as gandi de doua ori inainte dar cred ca as face-o

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 11 noiembrie 2011, 12:37

    @Bogdan TH.Olteanu Ai dreptate insa si o firma poate da faliment.
    Problema se pune astfel, cum poate creste/scade pretul actiunilor si cine il stabileste?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. vineri, 11 noiembrie 2011, 12:49

    @Bogdan Th. Olteanu
    haide, bre, ca trecem la portofoliul cu grad rosu de risc :))
    de parca unele companii nu patesc faza cu ieri era pe prispa casii, azi s-a dus in bursa ma-sii =))

    @VIctor Dulu
    daca intri pe bursa nu mai ai tu treaba cu stabilitul pretului actiunilor
    au grija actionarii si piata :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. vineri, 11 noiembrie 2011, 12:52

    Daca vorbim de branduri personale autohtone, mai greu… Poate doar un nume din zona artistica.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 11 noiembrie 2011, 12:57

    Eu as investi in Chinezu, Zoso, Arhi :D doar sunt si ei un Brand :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. sâmbătă, 12 noiembrie 2011, 19:10

    Manafu clar, hmm poate si Chinezu dar mai repede as cumpara pachetul Dream Team
    Marius Ghenea e iar un nume in care as investii.

    Si as investi in Huidu , cred ca ar fi cea mai buna investitie in momentul asta cu posibilitati de crestere enorme.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 15 noiembrie 2011, 11:54

    ah ce idee de articol mi-ai dat… ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde