08.12.2016

Câți dintre voi mă aveți în blogroll și de ce?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Întreb asta doar pentru ca în perioada următoare (așa e în plan, dacă o să fie și timpul disponibil…) trebe să îmi fac curățenie masivă în blogroll. Din mai multe pricini. Dar ce zic eu curățenie… O să fie un nou început :D Adică o să șterg tot și o să începe să pun la loc bloguri după niște criterii pe care o să le anunț la momentul oportun. Căci, firește, blogrollul meu cum e acum este cam așa de vreo 2 ani. Timp în care s-au schimbat teribil de multe în viața mea 2.0…

Așa că, înainte de a mă apuca de ”zugrăvit”, vă invit să îmi spuneți de ce mă aveți voi în blogroll. Că poate îmi dați niște idei :))

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Ce înseamnă să fii singurul blogger din oraș?

Avem două invitații ”de vis” la Brian Tracy

39 comentarii

  1. luni, 26 septembrie 2011, 06:12

    Pentru sinceritate, personalitate, faptul ca mai aflu de campanii de la tine si implicit de la blogal initiative. Sustii blogari mai mici si stii sa mentii un aer degajat in „comunitate” si foarte important – nu esti enevant :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 26 septembrie 2011, 06:37

    Dupa mine, blogroll-ul e asa, un fel de facere de bine. Si eu am redus zilele trecute numarul celor ce zaceau pe acolo si inca e prea lunga lista. Nu te am in blogroll, te am in FeedDemon si nu e zi sa nu ma faci sa trec de cateva ori pe aici.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 26 septembrie 2011, 07:01

    Ocupi prima pozitie din Blogroll-ul meu. De ce? Pentru ca imi place cand te vad in offline cu ecuson de Blogger :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 26 septembrie 2011, 07:09

    Eu te am, pentru ca altfel nu vad rostul blogroll-ului :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 26 septembrie 2011, 07:15

    ne-am intalnit, am mai baut si o bere, doua, am stat de vorba despre una despre alta, ne-om mai intalni şi-om mai sta din nou de vorba astea sunt motivele pentru care Chinezu se afla la mine-n blogroll

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 26 septembrie 2011, 07:47

    Si pe la mine ai un loc in blog roll. de-am pus acolo pentru ca scrii articole sincere, fara sa te ascunzi dupa zid. Esti genul ala de blogger care merita citit! Si pentru ca am inceput ca corespondam online destul de mult! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 26 septembrie 2011, 08:26

    Te-am trecut in blog-roll pentru ca te stiu si apreciez ce faci.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 26 septembrie 2011, 08:36

    Eu te am pentru ca te stiu demult si pentru ca esti ok si in viata reala. Si pentru ca ai copii misto. Si pentru ca afli chestii (uneori) mai repede decat mine.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 26 septembrie 2011, 08:43

    Pentru ca citesc chinezu.eu zilnic, iar cei care ma citesc pe mine si n-au auzit de tine (daca e posibil asa ceva :)))), au ocazia sa afle, citindu-mi blogroll-ul.

    Mersi

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. luni, 26 septembrie 2011, 09:12

    Si la noi esti de mult. Pentru ca suntem prieteni si pentru ca noi punem in blogroll doar pe cei pe care ii citim cu o oarecare frecventa. Si care merita cititi, bineinteles :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. luni, 26 septembrie 2011, 09:25

    Eşti primul la mine în blogroll pentru că toţi ploieşteni de mai jos trebuie să aibă un model de urmat.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. luni, 26 septembrie 2011, 09:27

    Pentru ca tot ai scris un articol despre blogroll, te anunt oficial ca iti voi posta linkul chiar acum pe Blogatu.ro :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. luni, 26 septembrie 2011, 09:27

    1. Am tot auzit prin posturi ale diversilor bloggeri de unu’ Chinezu. Evident, n-am putut sa stau inert si am urmat si eu linkul.
    2. Mi-a placut ce si cum scrii.
    3. Mi-ai devenit repede simpatic datorita poreclei noastre comune (mie mi se zicea asa in copilarie de la conformatia ochilor).
    Iar Blogal Initiative consider ca este ca un fel de cadou pt introducerea ta in blogroll.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. luni, 26 septembrie 2011, 09:33

    1. Că te citesc;
    2. Că am băut o bere (mă rog, mai multe împreună);
    3. Că mai aflu chesti, gen evenimente, linkuri utile etc.
    4. Că ai stilul tău de scris.
    Ştiu, pare ca şi chestia aia cu şefu’ era să aveţi o scamă, dar ca astea sunt motivele mele pentru care tu eşti în blogrollu’ meu.
    Salut!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. luni, 26 septembrie 2011, 09:48

    Noi te avem doar cu Republica Cultuala Chineza, dar citim si blogul-mama! Am considerat ca e mai bine asa :) Chiar: cand mai scrii si acolo ca abia ne obisnuiseram sa il citim zilnic?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. luni, 26 septembrie 2011, 09:57

    Hai sa fiu sincer: toate blogurile pe care le citesc le am in reader. In blogroll am doar cateva. Unele obligatii, unele ca asa am considerat, unele in semn de multumire si altele in semn de apreciere. Tu esti in blogroll. Acum da-ti tu seama de ce :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. luni, 26 septembrie 2011, 09:59

    Eu nu te-am avut, dar am adaugat azi tot DreamTeamRO. De ce ? Ca sunteti oameni faini ! Cu aprecieri speciale pt. dvs pentru demersurile de dezvoltare a blogosferei ! Plus ca mai aflu una alta de campanii ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. luni, 26 septembrie 2011, 10:16

    Pai, eu te am ca te urmaresc zilnic si-mi place ce prestezi! Nu mai vorbesc de faza ca esti varu’ meu:) si is tare mandra de treaba asta:), onorabile:)!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. luni, 26 septembrie 2011, 10:33

    Desi eu sunt prea putin activ mai nou in blogosfera, ca am copiii pe primul plan, in pic de activitate politica pe planul doi si niste campanii de promovare pe locul trei, pot sa ma mandresc cu faptul ca esti la mine in „bloaga raola” si visez sa mai beau, dupa ce mai creste si al doile fecior un pic mai mare, o bere sau o plainca cu dumneata si poate cu intregul DREAM-TEAM! ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. luni, 26 septembrie 2011, 11:21

    Pentru ca te citesc si deci e normal sa te recomand si cititorilor mei. Pentru ca promovezi campanii frumoase si oameni frumosi si pentru extrema modestie :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. luni, 26 septembrie 2011, 12:24

    no blogroll!
    yes feed reader! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. luni, 26 septembrie 2011, 12:41

    In blogroll ii am doar pe cei pe care ii citesc. Ii consider ca pe o recomandare personala, asa ca am grija la link-uri. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. luni, 26 septembrie 2011, 13:15

    Esti singurul momentan in blogroll-ul meu. Ii trec pe cei care ma inspira, care-mi arata drumul cel bun.
    Tu esti un blogger special. Nu faci doar show (zoso) si nici doar social media (manafu). Esti placut de citit.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. luni, 26 septembrie 2011, 14:28

    De ce? Pentru ca esti unul dintre putinii bloggeri mari care sustine si pe cei mici, pentru ca ne-am cunoscut si personal, pentru ca te citeam cu mult inainte de a ne cunoaste personal si pentru ca esti un tip asa cum imi place mie, serios cand e nevoie, glumet cand trebuie si bautor de bere atunci cand conteaza.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. luni, 26 septembrie 2011, 14:32

    eu te am in blogroll:D
    1. esti primul pentru ca primul te citesc stand la o cafea dimineata
    2. esti primul pentru ca esti cel mai tare blogger:P…
    3. imi place ceea ce scrii :)
    4.mereu sunt la curent cu ultimele noutati .
    5. ma implic in campaniile Blogal Initiative
    6. ai caracter dom’le :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. luni, 26 septembrie 2011, 14:34

    Esti in blogroll la mine alaturi de multi altii. Pe principiul, esti ceea ce citesti! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. luni, 26 septembrie 2011, 15:08

    Pentru ca, si acum vorbesc foarte serios, probabil nu as mai fi acum blogger daca nu te-as fi intalnit pe #drumulmingii :D dar cred ca ti-am mai spus asta o data ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. luni, 26 septembrie 2011, 15:31

    Eu am renuntat de mult timp la blogroll. Te sfatuiesc sa faci acelasi lucru! E mult mai bine… 2.0(1)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. luni, 26 septembrie 2011, 16:30

    Abia azi te-am pus in blogroll pt. ca:
    1. Te citesc din cand in cand (chiar daca indirect prin refere la diverse proiecte, bloggeri ca Adi Hadean, Lumea Mare….)
    2. Daca te citesc inseamna ca-mi place (chiar daca blog-ul tau nu-i pe tarlaua mea)
    3. Sunt blogger incepator si mai invat de la altii mai destepti
    4. Trebuie sa ma apuc sa mai pun si eu ceva carnita adevarata in blogroll ca e subtire
    5. Zambetul tau mi-a spus multe lucruri bune despre tine
    si, argumentul esential si zdrobitor
    6. Te-am cunoscut ieri la intalnirea cu Lumea Mare si mi-ai placut

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. luni, 26 septembrie 2011, 20:22

    Va am(nu-mi permit totusi sa fiu prea familiar) pentru ca apreciez ce faceti.Modul in care scrieti , sinceritatea , daruirea si decenta.Si decenta..in limitele bunului simt pentru ca atunci cand unii au tupeul ala jegos si o dau in nesimtire , merita sa fie criticati.Blogalinitiative.ro este un cadou pentru bloggerii mai mici , cum sunt si eu , care au multe de invatat si au sansa sa invete de acum , avand si privilegiul de a se implica in campanii frumoase si sa castige si niste premii.Ce faceti dovedeste generozitate.Si in plus, as vrea sa va cunosc in viata reala .Si o sa am ocazia asta! Multa bafta in continuare !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  31. luni, 26 septembrie 2011, 21:07

    Numa asa de ochii lumii, sa vada lumea ca mai stiu si eu pe unu altu:)). Totusi raman la parerea ca nu in fiecare zi aflii ca al’ mai mare ii consatean de’al tau, si pe langa asta ii mai place si rugby in timpul liber.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  32. luni, 26 septembrie 2011, 21:51

    […] pus pe curatenie. Cica asasineaza blogroll-ul, si apoi ne mai intreaba cine sunt eroii nostri. Cam greu de ales, nu? Daca incep cu aia americani, […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  33. luni, 26 septembrie 2011, 22:24

    eu te am in blogroll pentru ca am considerat ca, desi uneori ne certam din multe, avem ceva viziuni comune..poate candva reusim sa si facem ceva cu ele. si pentru ca esti simpatic

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  34. marți, 27 septembrie 2011, 00:57

    Am auzit că e fiță și m-am gândit „de ce nu?”. În plus de asta, periodic sper să câștig unul din premiile concursurilor pe care le organizezi. În plus de asta, ești ardelean și vorbești fain, no! În plus de asta, am băut mai multe beri împreună. În plus de asta, am învățat chestii de la tine, chestii pe care nu are rost să le enumăr aici.

    E de ajuns sau mai vrei? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  35. marți, 27 septembrie 2011, 07:51

    va multumesc frumos tuturor
    ce ati zis ma umple de un optimism formidabil :)
    sa fiti iubti!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  36. marți, 27 septembrie 2011, 11:18

    Apar şi eu mai târziu cu un răspuns. Atunci când am început să scriu (or trecut deja 2 ani aproape), tot auzeam pe net de unii mari, ce scriau de mult şi erau un soi de „vedete”. Blogul tău e cel pe care am intrat prima dată dintre cele mai cunoscute şi singurul pe care îl citesc în continuare zilnic. Ai un fel anume de a scrie, mai personal, mai „cald”. În plus, am avut şi ocazia să te cunosc, iar aşteptările nu mi-au fost înşelate. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  37. marți, 27 septembrie 2011, 14:36

    Da’ unde sunt cei din DreamTeam să zică ei de ce te au în blogroll?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  38. miercuri, 28 septembrie 2011, 10:28

    Si eu te am in blogroll, Cristi. La sectiunea proaspat denumita: „de la ei invat” :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  39. vineri, 30 septembrie 2011, 22:29

    Aveam blogroll pana sa descopar Google Reader. Cred ca ti-am faspuns la intrebare.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde