08.12.2016

Mă scuzați că vă pun o astfel de întrebare…

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Serios, e o întrebare ciudată, dar n0, v-am mai spus cum funcționez eu, dacă îmi intră ceva în cap și mă gâdilă, atunci dacă nu o rostesc, nu îmi mai dă pace :))

Așa că here it comes: voi folosiți mouseul la laptop sau lucrați fără? :)) Dap, știu, am și io niște subiecte de zici că nu am altceva mai bun de făcut =)) Dar totuși vă întreb pentru că mie mi-a intrat în obișnuiță să lucrez fără mouse când sunt la laptop. Cred că am ajuns să prestez așa din cauza multor scriituri executate pe genunchi, că no, așa e bloggerul când umblă mult, se apucă de introdus date în câmpul muncii cam de peste tot :))

Deci? La voi cum e? Și încă o dată scuze că vă rețin din muncă punând o întrebare atât de șuie :))

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Dragi clujeni, care vreți să bicicliți cu mine? :D

Ia să vedem cât de gașcă mă considerați voi pe mine

23 comentarii

  1. joi, 22 septembrie 2011, 10:12

    Cred ca sunt abonatul tau la primele comentarii, si daca inca nu sunt – se pare ca am sanse mari sa fiu. Asa, bai sincer eu unul folosesc maus, nu pot fara. Daca nu am(s-a mai intamplat sa plec fara maus cu notebook-ul de acasa) ma misc ca un melc, nu dar randament deloc :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 22 septembrie 2011, 10:38

    Numai cu mouse.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 22 septembrie 2011, 10:42

    Cu mausul. Cand am masa langa mine folosesc mausulk obligatoriu. Si asa lucrez 8 ore pe zi pe laptop asa ca trebuie :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 22 septembrie 2011, 11:39

    fara. nici nu stiu pe unde e mouse-ul :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 22 septembrie 2011, 12:35

    Folosesc mouse-ul cand fac prezentari. In rest, touchpad-ul.

    Mersi

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 22 septembrie 2011, 13:04

    De preferat cu; e/sunt mai productiv. Dar depinde: daca sunt in deplasari frecvente – fara (ca laptopu’ e pe genunchi); daca e tractoru’ de acasa – cu (touchpad-u’ aluia e o mizerie mica si imprecisa); daca ma dau pe un laptop cu touchpad mai serios (de ex. un MacBook Pro, Vaio, etc.) – si cu si fara, in functie de ce mi se ofera.
    Cand nu esti in deplasare, tu cum preferi?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 22 septembrie 2011, 13:51

    cand am posibilitatea sa folosesc mouse-ul o fac cu cea mai mare placere. Dar daca sunt pe tren sau mai stiu eu pe unde si nu am unde sa asez mouse-ul atunci folosesc touchpad-ul.
    In majoritatea cazurilor mosue-ul.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 22 septembrie 2011, 13:55

    Folosesc şoarecu’ însă ma descurc foarte bine şi fără, păcat doar că mai lent :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 22 septembrie 2011, 16:30

    Padul e blocat tot timpul! :)) Soarecii rullz!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 22 septembrie 2011, 17:09

    mouse acasa, touchpad daca sunt „in deplasare”

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 22 septembrie 2011, 17:34

    Daca n-am mouse-ul parca imi lipseste ceva. Nu ma pot concetra la ceea ce fac. Touchpad-ul il folosesc doar cand stau cu echipamentu’ in brate.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. joi, 22 septembrie 2011, 19:15

    folosesc mouse-ul si-n deplasare, doar stii ca atunci can am fost la Bucuresti l-am scos din geanta :)) pot sa ma descurc si fara, dar e mai misto cu :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. vineri, 23 septembrie 2011, 06:43

    Folosesc mouse-ul :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. vineri, 23 septembrie 2011, 06:46

    Eu nu folosesc laptopul, din pacate!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. vineri, 23 septembrie 2011, 08:51

    Si una si cealalta. Sunt lucruri pe care nu le poti face cu touchpad-ul.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. vineri, 23 septembrie 2011, 08:56

    Eu folosesc soricelul, e cam dificil fara el

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. Mirela
    vineri, 23 septembrie 2011, 10:09

    fara mouse de 5 ani – daca ajung in „fata” unuia, ma astept :-) sa se miste singur (cu puterea gandului?), doar pentru ca am eu nevoie…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. vineri, 23 septembrie 2011, 11:03

    As lucra de doua ori mai incet fara mouse la laptop. Cand sunt acasa sau oriunde am un suport de laptop il folosesc. Nici nu-mi vine sa ma apuc de lucru cand vad touch-ul asta micut:))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. vineri, 23 septembrie 2011, 11:44

    Teoretic pot lucra si fara mouse:) dar avand in vedere ca vreau sa fac lucurile repede folosesc mouse-ul, am unul wireless pe care il pot cara dupa mine:)
    Daca proiectez ceva n-am cum sa nu folosesc soarecu’ din dotare:))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. Delia
    vineri, 23 septembrie 2011, 13:51

    Ze maus rullz. Nu pot trai fara :D totusi as vrea sa-l schimb pe cel din dotare cu un soricel mai vesel

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. sâmbătă, 24 septembrie 2011, 12:04

    numai cu mouse :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. luni, 26 septembrie 2011, 14:43

    mouse la birou, touchpad in deplasare!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. marți, 27 septembrie 2011, 14:42

    clar..cu mouse

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde