10.12.2016

Care e cel mai mare beneficiu obținut din blog?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Căci, desigur, într-un fel sau altul sau la un nivel sau altul, toți cei care prestăm pe blog obținem beneficii :) Atenție, nu am zis bani, ci beneficii. Care e cu totul altă mâncare de pește :)) De aceea vă invit să votați la sondajul de mai jos și, dacă vă coafează, să povestim în comentarii despre aceste beneficii și dacă vă mai vin în minte altele, vă rog să ziceți, nu vă sfiiți :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Zău dacă știm să facem altfel o campanie…

Vreau să merg cu 5 dintre voi la acest eveniment fain

31 comentarii

  1. luni, 19 septembrie 2011, 08:07

    Am votat:) 2 voturi pentru Brand personal!!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 19 septembrie 2011, 08:08

    @Dexter
    asa, asa, sparge gheata :))
    bun beneficiu, foarte buna motivatia pentru a avea blog ca sa iti faci brand personal :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 19 septembrie 2011, 08:11

    Same, brand personal. Cel mai bun brand: Refuzake

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 19 septembrie 2011, 08:12

    bloggingul imi aduce mai multe beneficii din cele enumerate, dar daca e sa aleg ”cel mai”, atunci categoric merg pe ”prieteni, cunostinte, amici”

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 19 septembrie 2011, 08:15

      @Stefan Murgeanu @Dan Necsa
      am ales sa puteti vota doar o singura data, pentru ca altfel si eu le-as fi bifat pe toate :))
      si nu ieseam nimic din toata isprava :D

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  5. luni, 19 septembrie 2011, 08:14

    Lucrurile stau foarte simplu. In primul rand daca te implici bine, inseamna ca ai cu cine. Daca ai cu cine, ramai cu un beneficiu major: un prieten prin online-ul asta. Cu toate ca imi doresc sa ii cunosc pe toti, pe unii ii pot numi doar prieteni din online, pentru ca din pacate nu am avut oportunitatea de ai intalni pe toti si a bea o bere sau o cafea cu ei. In acelasi simp castigi la partea de brand personal, chiar daca tu esti nisat pe un anumit sector. :) Deci vot pt amici, prieteni, etc si brand personal.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 19 septembrie 2011, 08:17

    Ca si Stefan Murgeanu „pile” :)), glumesc
    Amici si cunostintele cred ca sunt cel mai mare castig, pana acum!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 19 septembrie 2011, 09:02

      @Pato Basil @Valy
      cum voi aveti stilul vostru de loviti cu pucul, nu ma mira ca asta e beneficiul care va place :))
      multam :)

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  7. luni, 19 septembrie 2011, 09:01

    Brand personal am votat. Dar ar fi mers si aia cu prietenii.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 19 septembrie 2011, 09:01

    Votul meu merge către prieteni, amici.. căci ăsta e cel mai important benificiu obţinut de mine (până acum.. ) de când am blogul. :) Iar pe locul 2, este brand-ul personal!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 19 septembrie 2011, 09:18

    Merg pe cunostinte, amici, prieteni… Am legat niste super prietenii datorita blogului, prietenii care s-au dovedit foarte trainice in momente dificile.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 19 septembrie 2011, 09:40

      @Razvan @Marius
      ce va mai plac pilele, mah :))
      dar aveti dreptate, nu va pot contrazice nici un milimetru…

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  10. luni, 19 septembrie 2011, 09:25

    Oricat de mult as vrea sa aleg altceva, aia cu PCR e singura care se aplica. Am dat de oameni faini peste tot, de la cel ce aude lumini pana la primul hater al blogosferei (de, e om tare fain si el).
    Sunt trei optiuni care se trag din PCR, iar doua le-ai pus de umplutura, pe sistem chinezesc. Fara cunostinte, prieteni, relatii & CO n-ai pe cine sa-ti exersezi indemanarea, iar daca nu o exersezi nici nu-ti vin bani/produse/ore bonus la spa, iar daca astea nu vin… pai ce brand e ala?
    Pai nu?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. luni, 19 septembrie 2011, 10:25

    Hei vrei sa spui ca n-avem cunostinte „culturalistice” sportive? lovesc pucul cu crosa… nu lovesc cu pucul :D!
    Citesc sportlocal asa ca stai chill!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. luni, 19 septembrie 2011, 10:37

    Blogul mi-a adus cunostinte si prieteni dar am castigat si cateva premii la concursuri.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. luni, 19 septembrie 2011, 11:17

    Am votat cu a doua varianta. Blogul mi-a oferit oportunitatea sa intalnesc si sa tin legatura cu persoane pe care le apreciam foarte mult, dar cu care nu intrasem niciodata in contact. Nici nu ma gandeam inainte la asa ceva :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. luni, 19 septembrie 2011, 11:25

    Am votat, dar votul e secret. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. luni, 19 septembrie 2011, 11:27

    Variantele 1,2,3 și 5, cu siguranță. Cel mai important e că am reușit să-mi îndeplinesc multe vise, unul dintre ele fiind zborul pentru fotografie. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. luni, 19 septembrie 2011, 11:32

    de fapt ne place C.A.P. – ul Chinezule :P
    Pentru ca oamenii sunt cei mai importanti :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. luni, 19 septembrie 2011, 12:26

    Chiar in acest articol http://roxy-guzzy.info/dupa-2-ani-de-blogging-trag-concluzii.html am concluzionat foarte bine despre partile bune/rele ale blogging-ului :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. luni, 19 septembrie 2011, 14:59

    […] KidLilly. Reinoiesc invitatia catre: Annitu, Ionut Pavel, Nebunelu’, Cretzu, Soacra, Chinezul, Dannielph, […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. luni, 19 septembrie 2011, 16:41

    Brand personal, desi erau si altele care le puteam bifa.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. luni, 19 septembrie 2011, 19:00

    Am cunoscut prea multi oameni faini ca sa nu bifez „Cunostinte, amici, prieteni” :D foarte multi…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. isshmen
    luni, 19 septembrie 2011, 20:40

    O intrebare de baraj: Voi sigur ati votat cu mintea? Sau doar ati dat un click la nimereala? :D
    Pentru ca intre punctele 1si 2 este chiar mare diferenta. Daca nu ati avut timp pana acum sa va monetizati blogul, nu inseamna ca nu o faceti pentru ceva. Bineinteles, toti va doriti prietenie, amicitie sau cunostinte, dar cred ca cei mai multi dintre voi, vor „beneficii”.

    Asa ca, votati fratilor cu mintea

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. luni, 19 septembrie 2011, 21:01

    ^ cum mai merge vanzarea de followeri? sta bine piata?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. luni, 19 septembrie 2011, 21:06

    […] logourile realizate de mine pentru Blogal Initiative? Ei azi a venit si randul meu. Am auzit de la Chinezu (si apoi am vazut cu ochii mei) ca saptamana asta unul din logourile realizate de mine urmeaza sa […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. luni, 19 septembrie 2011, 21:55

    „Nu mai sunt singur in lumea asta” hahahahaa :))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. marți, 20 septembrie 2011, 02:10

    ca să fie treaba oablă, la nivelul meu gândesc cam așe acuma: păi (…la’nceput!) dacă m-am apucat de asta înseamnă că am ceva de spus și vreau să văd dacă îmi iese treaba asta! cu scrisu adicătelea!…
    după o perioadă de timp, atunci când am mai (noi, nu eu :P) capătat experiență și relații, poate să șchimbă macazul spre alt motiv de blogăreală… dar nu cre că cineva poate să confirme că s-o apucat de blog ca să câștige PCR sau influență.
    că aproape toate cele de mai sus se leagă între ele cu fire invizibile și aproape de nedescris… e altceva…
    acum, pentru mine, după doar un an de chestii de blogosferă, beneficiile pe care le am sunt mai mult interioare decât exterioare, adică sunt mult mai mulțumit că știu (atâta cât am învățat…) să scriu, decât că am obținut câteva pcr sau bani sau produse sau brand personal.
    dar, poate sunt eu altfel… și/sau nu văd ce văd ceilanți! :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. marți, 20 septembrie 2011, 06:30

    Votat brand personal. Include si o alta optiune din sondaj :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. vineri, 23 septembrie 2011, 09:24

    Cunostinte, amici, prieteni

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde