11.12.2016

Cum a fost la meciul România – Franța

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Extraordinar de frumoasă Arena Națională. O plăcere și o mândrie să ajungi acolo ca suporter.

Senzațional publicul. Despre faza cu huiduielile, am scris aici. Deși eu nu am huiduit, am fost laș, am adoptat acest sfântă și jenantă atitudine neutră. Că, deh, sunt intelectual…

Gazonul catastrofal, dar e bine că s-au făcut administratorii de râsul națiunii, căci asta va însemna (dacă au un pic de rușine, firește) că o să ia măsuri drastice să avem un gazon impecabil pe viitor.

Ar fi indicat să se importe sistemul de pe Allianz Arena când vine vorba de vândut bere, hot dog și alte alea. Căci așa a sta juma de ora să îți cumperi câte ceva nu e prea funny.

Transportul public după meci un coșmar. Încă o dovadă că la noi totul se gândește punctual, nu ca pe o secvență logică.

Scorul a fost 0-0.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Tocmai ce am cumpărat reclamă de 100 RON pe un blog

De unde vă vine cel mai mult spam?

10 comentarii

  1. miercuri, 7 septembrie 2011, 13:17

    Am fost si eu acolo.
    Respect pentru stadion.
    Huo pentru:
    si cu liniuta de la capat
    – servicii anexe de gen: sucuri, bere si hot-dog
    – bude cu locuri prea putine
    – gazon de nota 0 (zero)
    Eu sunt din Botosani si cunosc orasul Bucuresti undeva de la putin inspre deloc.
    La ora 12 cica metroul nu mai vrea sa functioneze. Hilar insa…m-am obisnuit, sunt roman, asa e normal sa fie.
    100 de autobuze, insa toate spre directia Piata Unirii (eu printr-o coincidenta trebuia sa ajung in Piata Victoriei, la nea Boc, pentru ca acolo aveam masina parcata) – autobuze, in mare parte INUTILE.
    Atmosfera super pe stadion.
    Alte comentarii nu isi mai au rostul pentru simplul fapt ca vorbim de fotbal romanesc, deci mai e pana o sa fie si bine.
    Salutare.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 7 septembrie 2011, 13:29

    Imi scapa acum numele blogului unde am citit asta dar cineva s-a gandit sa trimita un mail la metrorex cu o intrebare in acest sens. raspunsul a fost din ce im amintesc in felul urmator: organizatorii nu au trimis nicio cerere de prelungire a programului pentru a putea prelua suporterii dupa meci, iar persoana care a trimis mailul/cererea/intrebarea a fost SINGURA. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 7 septembrie 2011, 14:00

    […] cand erai mic? sau ti-ai facut acum permanent), Iulia, Nice, Lilly(combina-te la leapsa asta!), Micul Chinez, Soacra Prichindica… lista e […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 7 septembrie 2011, 14:24

    Precum toate în România, totul se face invers. Cel mai important lucru la un stadion este … GAZONUL, nu vestiarul, nu toaletele, ci gazonul. Acolo se joacă. La noi au făcut repejor totul să pară frumos.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 7 septembrie 2011, 14:59

    Despre magarul de Pavel nimic? Pai ce intelectual esti? Sau imnul este numai al unora?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • miercuri, 7 septembrie 2011, 16:10

      @Richard
      cand o sa incep sa iti cer voie ce sa scriu pe blog, o sa te anunt
      pana atunci te rog sa comentezi in termeni decenti
      stiu ca e greu pentru tine, dar data viitoare nici eu nu o sa fiu decent
      multumesc pentru intelegere

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  6. miercuri, 7 septembrie 2011, 16:14

    Nu mi-a mai pasat de nimic dupa ce am iesit de pe stadion. Am mers pe jos de la stadion pana la Roilor. Un Taxi nu am gasit. Acolo am zis ca o gasesc la Unirii. Ajuns la amgazin, m-am sperait. Cred ca tot stadionul s-a adunat acolo sa caute taxi. Dupa, am sperat ca la Kogalniceanu e scaparea…..NUUUUUU. Si asa am ajuns la eroilor. Am facut mai multi KM decat Tanase sigur! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 7 septembrie 2011, 16:43

    Nu stiu, dar parca totusi prea putin se baga in seama faptul, ca totusi a fost deschiderea unui nou stadion, si nu oricum, ci cu Franta, cu care s-a obtinut un egal. Nu vorbesc despre context, despre pierderea calificarii acum. Orice s-ar spune, totusi este un zero la zero cu Franta in primul meci disputat pe noua arena ! Not so bad, cel putin dupa mine.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 7 septembrie 2011, 23:16

    […] la transportul public de dupa meci, e clar ca a tinut de noroc. Ma uitam acum la ce a scris Chinezu, si se pare ca pentru el nu a fost deloc o experienta la fel de placuta ca pentru mine. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde