09.12.2016

Primul concurs pe blog (ring a bell?)

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Eu, când aud de chestii precum ”primul concurs pe blog”, sunt un mare sucker. Drept pentru care îl promovez și io acilea la mine, chiar dacă legătura directă cu ce fac ei acolo este de-a dreptul selenară :))

Și profit, cum mă știți, desigur, de această ocazie pentru a face sondajul de mai jos. La care vă invit să și c0mentați (dacă aveți și cazuri concrete de concursuri pe blog pe care le-ați făcut, băgați la greu), dar și să votați.

Je vu remersie :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Excelentă ideea Rowmania, excelentă

Vă mulțumesc pentru reacțiile la Blogdebere.ro

17 comentarii

  1. vineri, 2 septembrie 2011, 05:53

    Da, am oferit cateva CD-uri cu muzica pe la inceputul anului asta.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 2 septembrie 2011, 07:00

    Cateva, cu premii dupa posibilitati: domenii si gazduire.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 2 septembrie 2011, 07:11

    Ieri am inceput primul concurs pe blogul societatii mele, bazat pe sanse de castig. Detalii: http://www.teknoshop.ro/blog/teknoshop-te-vrea-castigator.html.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 2 septembrie 2011, 07:17

    … ca orice inceput anevoios, am venit cu „bani” de acasa.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. vineri, 2 septembrie 2011, 07:29

    Da, si am avut noroc si de sponsori… saptamana viitoare incepe al cincilea…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. vineri, 2 septembrie 2011, 08:40

    Hmmm… pai atunci, daca tot le apreciezi asa mult… te-ar deranja sa-l mentionezi si pe-al meu (http://www.blogmaibun.ro/bilete-scorpions/)? Dau (inca nu stiu in schimbul a ce) 2 bilete la concertul Scorpions din Cluj (8 octombrie 2011).
    Si daca tot veni vorba… sa cer o postare cu pareri despre blogul meu, sa cer un like sau un share? Voi ce ziceti?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 2 septembrie 2011, 08:59

    Servus

    Azi sunt la al doilea concurs pe blog (are treaba cu Romania – Luxemburg :D), dupa ce primul a constat intr-un premiu in bani pentru cine-mi povestea cel mai supurand si mai comestibil despre o patanie dureroasa din copilarie.

    Din pacate, lumea nu prea se inghesuie la mine pentru concursuri, pentru ca nu am credibilitatea necesara. Adica ei nu prea cred ca isi vor primi premiile :(. Asta e… in timp.

    Mersi

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. vineri, 2 septembrie 2011, 09:03

    Am organizat un concurs de sonete şi-am dat un pachet de 3 cărţi (Cărtărescu, Muller, Pătrăşconiu) premiu. Au fost 11 participanţi, adică cu 2 mai mult decât mă aşteptam, având în vedere că totuşi nu-i aşa uşor să scrii un sonet. Fu fain, multe energii creatoare spumegat-au în bloguri.
    Dacă-mi este permis: http://cosminmaricari.wordpress.com/2011/08/02/sonete-deznodamantul/

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. vineri, 2 septembrie 2011, 09:12

    Rectificare – concursul e legat de Romania – Franta :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. vineri, 2 septembrie 2011, 10:47

    tocmai ce am trimis coletul la cluj… acum 2 zile

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. vineri, 2 septembrie 2011, 11:44

    O data cu premii niste carti din bibilioteca mea :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. vineri, 2 septembrie 2011, 12:31

    Mulţumim pentru link :* Acum mai rămâne doar să ne spui dacă vrei şi tu una :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. vineri, 2 septembrie 2011, 12:57

    Am facut mai multe dar cel mai tare m-am distrat la cel de nume dubioase… Am oferit un tricou cu ceva care sa i se potriveasca personal castigatorului, ca imi cunosc toti cei 18 cititori! :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. vineri, 2 septembrie 2011, 13:11

    hmmm… eu am lansat ieri 2 bilete la Scorpions, dar inca-s putini doritori.
    explicabil, avand in vedere ca si blogul l-am lansat tot ieri.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. vineri, 2 septembrie 2011, 13:26

    Primul concurs a fost un epic fail. L-am facut impreuna cu o firma de hosting…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde