10.12.2016

Twitterul este și ca să ne râdem, parol

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Ieri îl văd eu pe Makavelis cum dă pe twitter ceva de genul că încă nu are inteligența să îi înțeleagă pe bărbații care poartă sandale. Cum sunt un purtător acerb de astfel de mergători (fără șosete, desigur :D), am zis să lansez oficial htagul #sandale ca să îl luminăm pe simpaticul albanez că ce și că cum :D Evident că a urmat o hăhăială generală, cu foarte multe twituri într-un interval foarte scurt. ”Concurența” a făcut și ea htagul #NUsandale ca să iasă haiul și mai hai :D

Adică ne-am distrat. Căci twitterul este și pentru distracție. Oricât de tool de comunicare îl consider (și așa îl consider, ca să fie clar), a scoate ludicul din cele maximum 140 de caractere carevasăzică se duce dracu tot feng shuiul :D Sigur că unii au fost deranjați de acest tag, intromisionat în categoria htaguri inutile. Mi-aș permite să în contrazic și să spun că atâta vreme cât descrețește niște frunți, nici un htag nu e inutil. Ba dimpotrivă :)

Și ca să continuăm demersul didactic început cu #sandale, ia vă rog să votați la sondajul de mai jos. Că e păcat să nu ne hlizim în continuare :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Mult stimat domnule primar de Rășinari

De ce militez pentru separarea apelor în blogosferă

14 comentarii

  1. marți, 19 iulie 2011, 07:57

    Mi se-mi brehane:D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 19 iulie 2011, 08:12

    vai ce senzatie misto e cu sandale, mergi cu picioarele aproape goale pe strazile romane, mai adie o pala de vant, mai dai cu piciorul intr-o baltoaca, te mai afunzi intr-un nor de praf, cum sa nu-ti placa? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 19 iulie 2011, 08:18

    Cred ca si dvs , domnilor aveti dreptul sa va fie comod la talpi pe canicula asta, asadar nu am o problema cu purtatul sandalelor. Am o problema, insa cu igiena defectuoasa care se itzeste ici si colo prin baretele sandalei, dar astea sunt cazuri izolate. So, purtati linistiti sandale si bucurati-va :) Numai bine, vara faina!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 19 iulie 2011, 09:49

    Fraza aia a lui Maka a fost tare: „Cand o fi ziua lui Chinezu sa-i facem cadou un toiag, ca numa el si Moise poarta sandale”. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 19 iulie 2011, 11:15

    Depinde si ce sandale acum. :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 19 iulie 2011, 13:41

    Si eu port sandale, dar din pacate mai rar ca nu ma pot sui cu ele pe motor, skate, waveboard sau alte dracovenii care au treaba cu picioarele mele.

    Sa mor de nu iau in bagajele de la BIZ Camp o pereche de sandale.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 19 iulie 2011, 14:01

    N-am nimic cu barbatii care poarta sandale, si eu am purtat, nu vad ce e rau sau nepotrivit in asta, cred ca o problema ar fi daca aceia care le-ar purta, le-ar incalta peste sosete. ( mi s-ar parea cam taranesc)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 19 iulie 2011, 15:11

    Cat timp femeile poarta UGG-uri si barbatii au voie sa poarte sandale.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 19 iulie 2011, 15:20

    Hai cu sandaua!!! :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 19 iulie 2011, 15:29

    Barbati cu sandale? Au si toc cumva?:)) Glumeam. Eu nu am nimic cu ei, fiecare se incalta dupa crede el ca e mai bine.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. Cristi
    marți, 19 iulie 2011, 17:08

    Daca poarta sosete ar trebui re-educati, daca nu, e ok

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. marți, 19 iulie 2011, 17:34

    Mă, atâta timp cât pământul dintre degete a fost lăsat acasă în urma procedeului de aplicare H2O+Săpun, despre sandale zic așa: un steag, un clopot, un steag, un clopot!

    Pentru cine nu știe gluma, o explic la #BeerTweetMeet :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. marți, 19 iulie 2011, 17:47

    +1 pentru sandale. Pe cele 200 de grade Celsius existente ]n ultima vreme pe aste meleaguri mi s-a incinge delicatele copite de pachiderm daca as umbla in altceva.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. miercuri, 20 iulie 2011, 09:43

    Mi se fâlfâie, adica de ce m-ar deranja pe mine cu ce se incalta, imbraca un alt barbat ???

    Sa nu se inteleaga ca imi plac sandalele, din contra nu ma simt deloc comfortabil in ele, prefer mai bine o pereche de tenesi sau skateri ,,,

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde