11.12.2016

Acest post este cu titlul de prezentare

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Știți că sunt un fan înfocat al acestui minunat 2.0. Numai că de multe ori avem impresia că noi, cei mai frumoși, mai deștepți, mai culți și mai cum vreți voi suntem acest 2.0. Și ne învârtim între noi, în aceea cameră a ecourilor, care ne validează părerile (chiar dacă e înjurătură, tot validare se cheamă, într-un mod pervers) și care ne împiedică să mai scoate nasul pe fereastră să mai vedem ce se întâmplă în lumea asta. Și atunci când o facem, vedem că mare e ograda 2.0 și că noi suntem doar câțiva pe acolo prin ea. Uitați-vă la filmul ăsta. Pe care l-am pus cu scop educativ. Căci trebuie să înțelegeți că și ei sunt colegii noștri de 2.0. Sau, mă rog, că și ei trăiesc în 2.0. Chiar dacă ei îi spun altfel. Chiar dacă nouă ni se întoarce stomacul pe dos…

Film văzut într-un twit al lui Vlad Grigorescu.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Hai să mai fim din când în când copii, măh serioșilor :)

Câteva precizări despre je, adică moi, ca ființă 2.0

17 comentarii

  1. joi, 14 iulie 2011, 11:39

    Zi-le, DJ Vasile! :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 14 iulie 2011, 11:41

    Incep sa inteleg rolul serviciilor funerare.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 14 iulie 2011, 11:49

    la „vrâsta” lui şi trecut la cele veşnice fiind, arată destul de bine ! îţi dai tu ce seama ce mormântare faină o avut ? cu 2.o !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 14 iulie 2011, 11:51

    Este si asta o forma de democratie in 2.0
    Nu?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 14 iulie 2011, 12:01

    Mă repet, de acum, se vor naște și vor muri foarte mulți cu identitate virtuală, online, cum vrem să îi spunem. Degeaba ne socam.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 14 iulie 2011, 12:05

    Doamne feri!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 14 iulie 2011, 12:47

    :O

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 14 iulie 2011, 13:01

    ii scarbos ca in rest m-am amuzat

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 14 iulie 2011, 13:16

    Eu traiesc pe acest pamant impreuna cu multe genii si cu formidabil de multe aiureli . Asta nu face din mine nici geniu, nici aiurit. Dar sper ca, asa cum se intampla la mine, cat mai multa lume sa vrea sa tinda spre genialitate (desi stie ca nu poate ajunge) decat sa tinda spre anormalitate (cu toate ca este atat de usor de ajuns). Eu nu pot fi coleg decat cu cei care merg cu mine pe acelasi drum si in aceeasi directie.

    S-a inceput cu nunti si botezuri, este normal sa urmeze inmormantari, nu ?
    Asta intra in serviciile firmei de pompe funebre ? Sau este lucrare de amator ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 14 iulie 2011, 14:10

    Asta-i prea mult , mult prea mult.. este etapa urmatoare dupa pozele acelea alb negru din vremuri indepartate cand toti faceau poze la defunct la inmormantare ..ca amintire.. sau nu stiu ca ce..

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 14 iulie 2011, 19:40

    Deja a trecut la stadiul de mumie. :(

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. vineri, 15 iulie 2011, 02:45

    […] asa ca am sa ii rog pe cei care sunt bloggeri in adevaratul sens a cuvantului, adica pe Groparu, Chinezu, Stefan Murgeanu si TVDECE sa raspunda la aceasta […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. vineri, 15 iulie 2011, 10:36

    ce entitate fara creier ar face poze la o inmormantarea si le-ar mai si pune pe youtube sa oripileze bautorii de bere si sa le taie cheful de racoreala….hai da-on groapa de treaba….noi sa fim sanatosi:))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. vineri, 15 iulie 2011, 10:43

    io n-am curajul sa dau click…intuiesc tot ce urmează.

    …subuman.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. vineri, 15 iulie 2011, 14:51

    Stii, asta e o chestie, cred eu, asemanatoare teoriei formelor fara fond, cand lumea credea ca un cuvant ca moratoriu provenea de la muratura si tot asa, cuvinte folosite gresit… Asa si oamenii astia, au preluat netul dar nu stiu ce sa faca cu el…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. sâmbătă, 16 iulie 2011, 07:48

    Tineti aproape! Urmeaza partea a II-a: Nea Vasile a ramas printre noi

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. luni, 18 iulie 2011, 08:33

    ce doamne sfinte-i asta? : )))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde