06.12.2016

De data asta vă aștept să vă spuneți părerea, da?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Serios vorbesc, de data asta nu e chestiune de glumă, nici măcar privită din avion. Pentru că vă invit cu mare drag și cu mare speranță că o să veniți cu vorbele la voi :D la o discuție despre cum vi s-a părut că a fost campania #refinantare realizată în colaborare cu Revista Biz pentru BCR. Am mare, mare nevoie de feedback de la voi, pentru ca ceea ce fac și voi face în continuare cu Blogal Initiative vi se adresează, este vorba de bloggeri, nu de campanii, nu de clienți, nu de alte alea. De aceea, repet, părerea voastră este extrem de importantă pentru mine.

Așa că vă aștept vineri, 15 iulie, la ora 11.00, la Howard Johnson Hotel, sala Platinium. Și ca să ne organizăm cât de cât, vă rog să dați un mail cu confirmarea participării la gabriela.matei at revistabiz.ro. Vă mulțumesc și vă aștept :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cum m-a făcut un antiperspirant să dau în altele

Prin Sibiul Meu (varianta sponsorilor) :D

18 comentarii

  1. miercuri, 13 iulie 2011, 08:09

    Sa fiu sincer, nu am putut participa insa parerile-mi sunt impartite:
    1. O iesit bine – Bloggerii au venit cu articole de calitate, descriptive, prezentari interactive, multe din ele fiind foarte bine lucrate. Unul din cei ce m-au impresionat a fost Tudor (Staupenet), fara nici cea mai mica, reclama.
    2. A mai si scartait – De ce? Pentru ca au fost multi bloggeri „minori” cu varste foarte fragede (Fara a jigni/ofensa pe nimeni va rog), ce nu stiu pur si simplu ce-i ala un credit, o refinantare sau cum se procedeaza, si dau sfaturi doar de dragul de a participa la acest concurs.
    Aici, aveam nevoie de raspunsuri bine documentate, de suport pentru cititori pentru a le da un sfat util si mai ales, de un simt al PERSUASIVITATII ridicat, de care sincer, s-a cam dus lipsa.
    Motivul pentru care nu am participat a fost simplu: Nu am avut nicio refinantare pana acum, nu stiu cu ce se mananca si nu as putea sa dau un sfat inutil/nedocumentat, cu o singura rata amarata de 200 lei pe care o mai am..

    Per total, a iesit ok, mai mult interes nu ar fi stricat insa varsta frageda a celor ce au participat si-a spus cuvantul.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 13 iulie 2011, 08:10

    Eu nu voi fi acolo dar cu siguranta va voi sustine de la capatul astalalat alt internetului!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 13 iulie 2011, 08:31
  4. miercuri, 13 iulie 2011, 08:33

    dacă era după masă chestia asta m-aş fi băgat şi eu. Aşa, o să-ţi spun ce cred eu când ne vedem la frappuccino cu băieţii :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 13 iulie 2011, 08:35

    […] am povestit cu baietii de la Byron, cu Oana Portase, Costin, Chinezu, Anca Bundaru si multi altii, iar la intorcerea acasa, pe metrou, m-am intalnit cu Oana […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 13 iulie 2011, 09:33

    Parerea mea: un hit cu cheltuieli destul de mici :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 13 iulie 2011, 10:23

    Eu am scris un articol despre pentru ca imi placea ideea. Dar nu am continuat pentru ca efectiv nu stiam cu se mananca treaba, simteam ca vorbesc in alta limba asa ca am renuntat :) Deci da, as spune ca cei care scriu despre credite si refinantare trebuie sa stie bine despre ce e vorba si sa fie capabili sa raspunda la toate intrebarile cititorilor. Au fost cazuri in campanie in care bloggerii nu aveau habar ce sa raspunda …. Altfel, nu cred ca au venit multi clienti datorita campaniei dar acum depinde de ce si-au propus la inceput. Concluzie: numai incercand invatam si acesta este un foarte bun inceput

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 13 iulie 2011, 10:23

    Cred ca ar fi cel mai bine ca la fiecare campanie, cand se anunta castigatorul (pe baza de „wow ce fain a scris despre campanie si m-a impresionat pana la lacrimi”) sa fie filmata alegerea si sa vina cu 2-3 argumente de ce a fost ales articolul respectiv. Aici ma refer strict la alegerile care se fac de catre… cine s-or face fie ca citeste sau nu fiecare articol in parte.
    La tragerile la sorti, dupa noroc.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 13 iulie 2011, 12:11

    Din pacate nu imi permite timpul sa fiu prezent la ora aia, dar daca rezolvi cu un live stream, voi urmari cu placere treaba

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 13 iulie 2011, 12:34

    Ne vedem si discutam la fata locului :) Stii deja parerea mea

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 13 iulie 2011, 13:27

    @Titus am o vaga impresie ca vei ridica cateva valuri

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. miercuri, 13 iulie 2011, 13:29

    @robi Nu valuri urmaresc, ci ceva mult mai durabil. Valurile se sting dupa o vreme, daca dispare actiunea care le-a generat.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. miercuri, 13 iulie 2011, 13:35

    Si eu, din pacate, o sa asist de la distanta cu binoclul. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. miercuri, 13 iulie 2011, 13:38

    @Titus i’ll be watching you

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. joi, 14 iulie 2011, 06:38

    As fi venit, dar la 40 gr prefer sa ma duc la munte :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. joi, 14 iulie 2011, 09:42

    Deci eu nu vin… :)))))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. joi, 14 iulie 2011, 09:50

    I”m in

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. joi, 14 iulie 2011, 10:01

    Poate ajung eu… nu m-am implicat in campanie, dar n-ar strica sa-i aflu dedesubturile ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde