03.12.2016

Ce beri trebe să bea nește bloggeri în Amsterdam?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Vă rog din start să tratați întrebarea din titlu cu maximă seriozitate. Nu de alta, dar unii dintre noi chiar luăm foarte în serios berea :D Așa că dacă tot mergem la Amsterdam cu Revista Biz (mie îmi place să îi spun ”printul onlineului românesc” căci tare mă coafează cum îmbină ei printul cu onlineul :D), v-aș ruga să ne faceți niște recomandări de bere. Căci mă gândesc cu mintea mea și cu papilele (de)gustative din dotare că or fi având și olandezii ăia mai multe tipuri de licoare minunată :D

Cei care vor să facă recomandări de lucruri de văzut, să meargă la Manafu. La mine se fac recomandări de lucruri de băut :D

Și în timp ce vă gândiți ”^#%^*(_E$****#T^ de bloggeri care merg ei să de distreze în Amsterdam” :D vă anunț, apropo de printul onlineului românesc, că Revista Biz tocmai ce a scos prima copertă de business cu augmented reality, în rolul unui Robert Downey Jr. românesc fiind explodatul Vlad Stan :)) Io vă recomand să faceți rost de revistă și pentru că Vlad prestează într-un mare fel, dar și pentru a vedea un experiment foarte reușit pentru presa din România :) Apropo de prestația lui Vlad, aveți mai jos nește chestii de la the making of :))

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Astăzi pot să țin cu Steaua sau trebe să fiu deontolog?

A avea ceva nu e totuna cu a fi al tău

16 comentarii

  1. miercuri, 25 mai 2011, 12:15

    Păi la Amsterdam poți bea orice bere. Doar să aibă țâțe.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 25 mai 2011, 12:18

    Bere belgiană cu fripturi argentiniene. La mare modă acum, acolo.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 25 mai 2011, 12:32

    Pai, sigur o Heineken, asa ca omagiu gazdelor si ca experienta de neuitat si un Amstel ca esti microbist.
    Si apoi o colinda dupa „chariot with beer” al lor, fara sa mai intri in detalii nesemnificative precum „ce nume are ?”, „cat la suta e alcool ?” si alte mizilicuri d-astea pentru sclifositi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 25 mai 2011, 12:35

    Nasol cu berea pe-acolo! E plin de bere de toate felurile dar dacă nu ţi se recomandă ceva serios ai şansa să bei tot felul de poşirci. Dacă nu ştii şi nu ştii ce să bei îţi recomand o bodegă românească în care am găsit Ursus dar asta numai în cazul în care chiar eşti disperat. Cel mai mişto este, dacă ai timp şi răbdare, să guşti din berile lor. E păcat să treci pe-acolo şi să nu faci nişte teste pe care îţi promit nu le vei uita! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 25 mai 2011, 14:51

    Seamana cu filmarile mele cand fac review-uri, doar ca eu vorbesc singur cu aparatul, si ii zic ca „trebuie sa o luam iar de la capat”

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 25 mai 2011, 14:56

    Domnu’ sef, stiti ce am nevoie de la dumneavoastra daca tot sunteti in deplasare, nu? hint: e pentru colectia mea si va place tare mult. hint2: o doza de bere olandeza :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 25 mai 2011, 17:04

    nu stiu cat de mult ar conta recomandarile..!!
    adevaratii „beutori’ au instincte recunoscute….si se descurca de minune pe ‘spatii largi’ :)
    si din experienta stiu ca doar primele 3-4 beri conteaza…..APOI NU MAI CONTEAZA…NIMIC..!!! IN AFARA DE BERE….DE CARE-O FI…NUMAI SA FIE MUUUULTAAA..!!! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 25 mai 2011, 18:35

    Deci, habar n-am ce bere se bea acolo, așa că-ți propun să mă iei pe mine pe post de degustător. Dar ține seama că eu beau doar de-aia fără alcool și nu știu dacă te ”coafează” asta. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 25 mai 2011, 18:49

    Berea lu’ Chinezu , desigur.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 25 mai 2011, 19:13

    […] 4. Chinezu; […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 25 mai 2011, 22:26

    Nu stiu exact ce bere sa bei , dar cred ca o gasesti in „Bulldog” :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. joi, 26 mai 2011, 07:26

    De cand e cumoscut Amsterdamul pentru bere? Ia o tigara, o praji ori o dama din vitrina :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. joi, 26 mai 2011, 11:41

    sfatul meu ar fi sa mergeti la fabrica Heineken din Amsterdam :) http://alturl.com/95opi

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. joi, 26 mai 2011, 14:30

    Heineken poti sa bei si acasa… Daca nu ar fi aparut intre timp, ti-as fi recomandat Grolsch, care oricum o recomand… Daca nu – berea Imperator, cum alta ??? Vezi aici: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.167993893218094.45358.148244655193018#!/photo.php?fbid=214679918549491&set=a.167993893218094.45358.148244655193018&type=1&theater

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. joi, 26 mai 2011, 14:31

    Nu stiu de ce n-a luat tot link-ul… apasa pe poza din dreapta jos :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. alex13
    vineri, 27 mai 2011, 15:01