09.12.2016

Astăzi pot să țin cu Steaua sau trebe să fiu deontolog?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Later edit: Poți să câștigi bere și mingi dacă votezi care e echipa ta favorită. Cum ar veni, votezi cu Steaua, câștigi. Votezi cu Dinamo, câștigi :))

Întreb pentru că discuția e chiar una serioasă. Mă rog, în măsura în care o discuție între suporteri poate fi serioasă, desigur :D Ideea e că astăzi, după cum extremamont de bine știți, are loc finala Cupei României Timișoreana între Steaua și Dinamo. Mingea cu care se va juca acest meci va fi adusă pe teren de câștigătorul excelentei campanii Drumul Mingii, unde am onoarea (chiar așa este, o sa vă povestesc mai multe după ce se termină campania) să fiu blogger oficial.

No bun, atunci vă întreb: fiind blogger oficial, trebe să fiu neutru, sau pot să îmi îmbrac tricoul de stelist care sunt , fi-mi-ar microbu să-mi fie de roș-albastru care sunt? :))

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Faceți rețeta asta și, dacă nu vă iese, îmi ziceți cuțu :D

Ce beri trebe să bea nește bloggeri în Amsterdam?

15 comentarii

  1. miercuri, 25 mai 2011, 09:12

    Chiar ca fi-ti-ar microbu ros-albastru sa-ti fie :). Sa vedeti voi, prea-curios de ros-albastri ce sunteti :))))) ce flash mob de caini o sa fie diseara :))

    Semnat,
    Un dinamovist

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. Lukas The One
    miercuri, 25 mai 2011, 09:15

    Domnu Chinezu de ce nu faci o campanie si pentru trialistii din Romania ca suntem uitati de Dumnezeu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 25 mai 2011, 09:43

    Pune tricoul! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 25 mai 2011, 10:11

    Păi dacă ești stelist ești stelist orice ar fi. Așa că poți să-ți pui tricoul liniștit. Am un „cadou” pentru cei care ghicesc scorul din seara asta aici http://rboyblog.blogspot.com/2011/05/sa-ghicim-scorul-pentru-diseara.html

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 25 mai 2011, 10:13
  6. miercuri, 25 mai 2011, 10:43

    Stelist bre, stelist până la moarte să fii şi să nu-ţi fie ruşine să araţi acest fapt!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 25 mai 2011, 10:44

    Am preluat si eu azi intrebarea aceasta intr-o postare, in care incerc sa aflu preferintele bloggerilor ori ale cititorilor.
    Rapsunsul meu : poti imbraca tricoul, dupa fluierul arbitrului, sa nu zica ceva deontologii rautaciosi, ori bloggerasii carcotasii !
    Cei care interactionam cu tine, fiind prezumati de niscaiva istetime, intelegem ca o faci cu sinceritate ! De dragul fotbalului jucat cu pasiune si fair-play pentru fanii adevarati care stiu a opri rivalitatea dupa incheierea meciului ! Mno, eventual inca dupa cateva beri, da’ nu mai mult :)
    Asadar, FORZZA STEAUA ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 25 mai 2011, 11:14

    Tu promovezi Drumul mingii. Faptul ca tii la Steaua este o chestiune personala si, atata timp cat oamenii stiu ca la un meci merge bine bere Timisoreana, nu conteaza cu cine tii. adica, dupa o gandire mai adnaca, eu cred ca poti zice ca tii cu Steaua, ceea ce oricum ai facut :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 25 mai 2011, 11:37

    Aici e de treaba … trebuie sa ii impaci pe toti, sa fii neutru, sa fii microbist, sa fii reprezentant … diplomatie, nu gluma.
    Deci : Dinamo – dungi albe cu rosu, Steaua – dungi rosii cu albastru … daca te apuci sa combini dungi + rosu + alb + albastru, ce iese ? Un tricou in dungi albe cu dungi visinii (rosu + albastru) adica exact tricoul celor de la Timiso (reana) :) adica de fapt Cupa … si fiecare crede ce vrea, nimeni nu te acuza de partizanat.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. BogDan
    miercuri, 25 mai 2011, 12:21

    Drumul Mingii şi Steaua nu trebuie confundate. Părerea mea sinceră, de stelist, este că, în cazul în care decizi să apari cu tricoul Stelei, ai îngropat deontologia alături de celelalte valori pe care au avut alţii grijă să le îngroape, înaintea ta. Aşadar, hai Steaua, de acord, dar la Drumul Mingii zic eu că eşti dator să nu dai Cezarului ce-i aparţine. De data asta sunt sigur că-şi ia el şi singur, dacă poate :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 25 mai 2011, 14:48

    Foarte pe scurt, votez cu Steaua. :)
    Mai pe lung, http://www.noapteamagica.ro/visul-lui-adalbert/lacrimi-peste-timp_37.html. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. miercuri, 25 mai 2011, 15:00

    domnu nu le sugerati la cei de la fotbal adevarat sa isi unuifice conturile … adica io am cont la ursus.ro … nu cred ca mai e nevoie sa imi fac si la sub divizi :D
    Votez STEUA :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. miercuri, 25 mai 2011, 18:58

    STEAUAAAAAAAAAAAA :D tricou` cu STEAUA neaparat :P

    P.S: pronostic 3-1 ( Steaua – Dinamo ) :X

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. miercuri, 25 mai 2011, 19:26

    Eu zic sa sustii echipa preferata.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. miercuri, 25 mai 2011, 20:47

    […] bătălie se dă între Steaua şi Dinamo. După primele minute, ne dăm seama că este un meci acid, jucătorii alergând după […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde