26.06.2016

Ce frumos se mișcă Brașovul…

Aș putea să vă explic încă o dată de ce e important să funcționeze comunitațile din zona în care prestați ca ființe 2.0, atât pentru voi, dar și pentru restul celor din piață, care văd astfel că se mișcă ceva și se mișcă în bine. Dar nu mai zic nimic, căci în ceea ce privește Brașovul, timpul teoriilor a trecut, iar practica lor de acolo e minunată :D

Păi uite la Bloghiță, cel care a venit cu ideea unui traseu pe Transalpina, care să fie făcut împreună cu bloggerii. Foarte mișto ideea, care merge la mare fix pe feelingul meu de scos onlineul in offline și de simțit bine împreună. Pentru cei care vor comenta că nu e nu știu ce mare șmecherie, sunt sigur că voi faceți de astea din două în două zile și nu strâmbați din nas doar de dragul de a vedea partea goală a paharului.

Apoi hai să ne uităm la clipul realizat de Manu și de cei de la SM Brașov cu Rivionze în rolul principal pe Drumul Mingii. Jos pălăria pentru ce au făcut! Da, sigur, din nou nu au inventat ei apa caldă, dar sprijin oricând pe cineva care face ceva, decât pe cineva care comentează cocoțat pe gard.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Hai că am mai filmat o reclamă video :D

Am nevoie de poze cu bloggerițe și bloggeri simpatici :D

11 comentarii

  1. luni, 23 mai 2011, 07:01

    Ma bucur sa vad ca baietii se descurca foarte bine. Au multe idei, si pe viitor o sa facem proiecte mai mari si mai frumoase.

    Felicitari lor.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 23 mai 2011, 07:21

    Videoclipul celor de la SM Brasov, alaturi de toate posturile si comentariile de sustinere pe care le-am primit inca din prima zi de Drumul Mingii ne-au convins ca blogosfera din Romania are foarte multe de oferit.

    Va multumim tuturor pentru ca ne-ati facut sa simtim ceea ce inseamna cu adevarat implicare, pentru sinceritatea si sufletul pus in fiecare actiune.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 23 mai 2011, 07:27

    Ideea cu foile nu este atat de noua, am mai vayut-o in niste clipuri. Dupa parerea mea in anumite pasaje, imaginile ar fi trebuit sa fie schimbate mai lent.
    Atat despre partile negative ale videoclipului. In rest, felicitari pentru realizare.
    DEspre partile pozitive vor scrie altii (mult si bine).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 23 mai 2011, 08:02

    Multumim. Cum se zice: „Mai sunt de acolo de unde au venit astea…” :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 23 mai 2011, 09:07

    Multumim se sustinere si de aprecieri. Stiu ca nu este o idee noua. Am asemenea filme stop motion destul de multe pe blog si sunt unele mult mai tari ca acesta. Ideea era sa facem ceva pentru Drumul Mingii, atat cat am putut face in timpul foarte scurt pe care l-am avut. Multumim din nou :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 23 mai 2011, 10:01

    @Harry No las’ că nu-i salonul de la Geneva aici.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 23 mai 2011, 10:09

    […] pana si pe Chinezu, smulgandu-i un titlu de articol in care se simte un oftat plin de admiratie (Ce frumos se misca Brasovul…) si i-a convins pe cei de la Timisoreana ca “blogosfera din Romania are foarte multe […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 23 mai 2011, 11:00

    actingul regia si montajul totul a fost facut pentru prima data.. deci eu zic ca a iesit super. . mersi chinezu pentru cuvintele frumoase

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 23 mai 2011, 15:30

    […] cum a zis şi nenea Chinezu’ la el pe tarla, Braşovul a început să arate că are o comunitate online potentă dornică să se implice în […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 24 mai 2011, 23:54

    Brașooooovul, Bra-șo-vul!!!! :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 25 mai 2011, 09:05

    Multumim de sustinere Florin! vom face si chestii mai faine. Asta a fost din scurt :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde