06.12.2016

Aceasta postare este o reclamă care mi-a adus fix 0 lei

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Pentru că trebuie să facem și de astea, noi, ca bloggeri. Dacă simțim nevoia să scriem, de exemplu, despre Cabana Moților, să scriem, fraților. Indiferent de motivația pe care o avem. Să nu ne gândim decât o clipă la faza cu ”iar o să zică unii că e reclamă sau nu știu ce” după care să pășim magistral mai departe. Pentru că noi și numai noi suntem și trebuie să fim stăpânii absoluți ai blogului nostru.

De ce scriu eu despre Cabana Moților? Dintr-o frustrare. Asta e motivația mea. Din ciudă că nu am reușit să ajung și eu acolo, deși ar fi trebuit să fiu… Dar, pentru că în viață nu le poți avea pe toate, s-a întâmplat să intervină ceva și să nu pot fi cu gașca mișto care a fost în zonă. Dar scriu pentru că am vorbit cu unii din cei care au fost acolo, bloggeri de-ai noștri, firește, și mi-au zis ca s-au simțit excelent. Așa că, mergând umil pe urmele lui Arghezi, care din bube, mucegaiuri și noroi năștea niște minunații, așa scriu și eu acum (respectând proporțiile, ce dracu, măh :D) din frustrare, dar cu mare drag :)

Și încă o dată zic: scrieți dacă vă place ceva, nu vă gândiți la cei pentru care negativismul este o a doua natură. Pentru că, și asta e regula de aur pe care o aplic eu permanent, înainte de a fi bloggeri suntem oameni, dragilor :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Dar până când vă mai tot lovesc cu premii?

Pirații din Caraibe – campania și filmul

11 comentarii

  1. miercuri, 18 mai 2011, 06:51

    pai ca bine zici. acum un multumesc or putea sa spuna :d

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 18 mai 2011, 07:36

    @rivi de ce sa spunem? ca si el o fost prezent acolo…numa ca in inimile noaste:)
    lasa chinezule, data viitoare faci si tu timp sa vii aci in ardeal

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 18 mai 2011, 08:03

    nu’i bai chinezule, ca o fost prezent simabilu’ Murgeanu’, si o avut tricou’ cu dreamteam pe el…asa ca tati ati fost :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 18 mai 2011, 08:30

    Fa-ti clone si trimite-le peste tot. Poate nu isi dau oamenii seama :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 18 mai 2011, 11:48

    Drept e că ne-ai cam lipsit! Da recuperăm mă, recuperăm. Și tot mergem la moți cândva:) să guști și tu din gulașul făcut de vegetarianul din mine :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 18 mai 2011, 11:52

    Ba, eu va urasc. Pe toti aia care ati fost la cabana, si pe mine nu m-ati luat. Ce conteaza ca am fost invitat si nu am putut ajunge? VA URASC. HUOOO! :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 18 mai 2011, 12:12

    Asta-i o postare a unui om.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 18 mai 2011, 12:17

    Mi-a placut Terapia? Mi-a placut! Am scris de ea? Am scris! Si asa o sa fac cu orice lucru care imi place. Cei care vad bani in spatele oricarui articol, sa ma sune pe fix!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 18 mai 2011, 14:20

    Eu nu cred ca un blogger pe bune scrie despre ce „vrea” muschii altuia… pe bune :)

    Mersi

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 19 mai 2011, 10:15

    ce-i drept eu l-am văzut pe murgeanu cum suspina într-un ungher cu poza lui chinezu în faţă:) practic, chinezule, erai şi tu acolo cu noi:) nu ştiu dacă s-a mai gândit cineva la tine când s-a servit bunătatea de gulaş dar na, nu e nimic perfect:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. duminică, 22 mai 2011, 14:12

    „Scrieți dacă vă place ceva, nu vă gândiți la cei pentru care negativismul este o a doua natură.”. Asta e o fraza de notat si de retinut!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde