04.12.2016

Da, eu sunt ăla care se uită la Manafu cu ciudă

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

În timp ce filmam chestiunea de mai jos mă tot gândeam băh, ce față palidă și Manafu ăsta cum nu îmi dă și mie o tură Fordul Focus :)) Cum îmi explica el că mașina e mișto, merge bine, alea, alea, iar io trebuia să îl cred pe cuvânt sau cum? :))

Gluma e gluma, dar serios că mi-a foarte greu să stau în dreapta șoferului. Pentru că mie îmi place să conduc, mai ales să mă dau cu niște scule noi, cum ar veni, așa că pentru mine e un chin să văd pe altul învârtind covrigul în timp ce io stau și mă ard palmele :)) Am auzit că și alții suferă de simptome de astea, dar, zau, faptul că suntem mai mulți nu mă bandajează la naturel decât foarte puțin :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Je suis vedetă, mâncați-aș hectolitrul

Diferența dintre a întreba și a spune. În 2.0 și în viață

15 comentarii

  1. sâmbătă, 14 mai 2011, 08:35

    Putea lua un volan si sa ti-l dea sa il simti la mana. Rau si Manafu :))) Am vazut filmul. Hai Blogal Initiative .

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. sâmbătă, 14 mai 2011, 08:37

    Multumesc mult pentru ca ai amintit de mine! Ma bucur sa vad ca ai o parere buna despre ceea ce fac eu cu blogul.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. sâmbătă, 14 mai 2011, 08:41

    Campania e misto, da’ parca era mai fain de puneau bloggerul in stanga si pe manafu in dreapta, si bloggerul sa isi dea cu parerea de la volan. Ca atunci cand cumperi o masina nu il chemi pe manafu sa ti-o conduca si sa iti zica ce misto e :).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. sâmbătă, 14 mai 2011, 08:49

    Multumesc de mentionare. Inseamna mult pentru mine acest vot de incredere! Ma inclin

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. sâmbătă, 14 mai 2011, 09:43

    Mulțumesc de menționare domnule! :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. sâmbătă, 14 mai 2011, 11:03

    :D cum zice si @Manuel, puteai sa iei un volan si sa-l tii asa la sanchi, sa mai invarti din cand in cand din el, iar cand treceai pe langa alta masina sa tragi tare de volan, era o reclama cu o babuta care speria soferii cu schema asta :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. sâmbătă, 14 mai 2011, 15:52

    Esti tate domnule

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. sâmbătă, 14 mai 2011, 18:42

    Da nu stii ce motor avea, asa ca idee?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. sâmbătă, 14 mai 2011, 18:52

    Deci eu sunt singurul roman caruia ii place sa stea in dreapta ;)) si nu in stanga la volan :D

    PS: FAIL :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. sâmbătă, 14 mai 2011, 19:07

    @ihearlightS: chinezu defapt se gandea la mine, dar nu i-a venit numele repede :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. duminică, 15 mai 2011, 16:01

    frumos…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. duminică, 15 mai 2011, 18:03

    Ei, la chestiile astea tehnice, m-ați cam pierdut. Mașina, pentru mine, e o chestie pe patru roți care trebuie să te ducă, în siguranță, din punctul A în punctul B, apoi în C, D etc. Restul, mi se cam par mofuturi de băieți. Și acum am butoane pe bord care habar n-am la ce folosesc. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. duminică, 15 mai 2011, 20:56

    Daca-ti spun ca am facut si eu test drive cu noul Focus ma invidiezi?:)))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. duminică, 15 mai 2011, 21:36

    eu dupa ce l-am vazut pe manafu cu Costin la focus talks mi-am facut o rezervare pentru test drive.
    am fost ieri, impresionanta masina.. http://wp.me/pKybP-HE

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. luni, 16 mai 2011, 11:10

    Şi eu m-am înscris la test, chiar am fost sunat de ce-i de la Ford din Cluj :D , dar cînd le-am explicat situaţia mea şi că aş fi dorit să fac testul de pe scaunul din dreapta că nu pot conduce ( doar aşa ca copilot ) am rămas doar cu ceva promisiuni. Multă sănătate

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde