05.12.2016

Caut ambasador al Republicii la avanpremiera ”Thor”

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Later edit: No bun. Am lasat ardeleanul din mine sa decida castigatorul :D Caci orice ardelean stie bancul cu „ala ori ii oriceva, ori mere oriunde” :)) Asa ca, pe aceasta ideea, il declar pe Laurentiu ambasador plenipotentiar al Republicii la avanpremiera de maine seara :D Multumesc tuturor celor care au participat, caci tare m-am mai distrat si sper si voi :D

Chestiunea este în felul următor: joi, 5 mai, de la ora 19.16, la Samsung IMAX, are loc avanpremiera filmului ”Thor”. Cum din cauza programului mai ciudățel pe care îl am în perioada asta nu pot ajunge, am obținut de la organizatori acceptul (lucru pentru care le mulțumesc) să deleg un reprezentant oficial al Republicii Culturale la minunatul eveniment :D

Așa că ia să vedem care vrea să aibă deosebita onoare de a merge să vadă filmul și de a scrie un review aici pe chinezarisme.ro… Răspundeți mai jos în comentarii la întrebarea ”Cum i-ar sta lui Thor fără barbă?” și cine dă răspunsul cel mai (feng) șui va fi ambasadorul Republicii la avanpremiera cu pricina :D Aștept răspunsurile până marți seara.

Succes!

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Lecția muzicală pe care mi-a dat-o fiul meu

Ordinul Cavalerilor Lup există

28 comentarii

  1. luni, 2 mai 2011, 07:08

    Cred ca ar sari fetele pe el (fara barba) la fel cum s-au batut romanii sa alerge pe drumul mingii. Cu promovare si toate cele.

    Evident nu iar lipsi la fiecare intalnire cu admiratoare si ciocanul magic din film :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 2 mai 2011, 07:12

    Daca nu ar mai avea barba, probabil Thor ar fi luat la misto de toti cei din jurul lui :) cu barba mai arata si el a posibil conducator, asta daca ii da cineva tronul, ca din ce-am vazut din trailer, cam greu. Plus ca asa cu barba s-ar putea sa-l confunde lumea cu Chuck Norris… :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 2 mai 2011, 07:13

    Nu pot venit :( Sunt in Chisinau la ora aia. Totusi zic si eu ca ca Thor fara barba ar fi ca…. o pisica fara blana :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 2 mai 2011, 07:13

    Servus

    Lui Thor, fara barba, i-ar sta ca lui Odin cu ambii ochi. Adica daca l-ai vedea fara barba, ai zice: „domle… asta o fi cineva, s-o fi ducand undeva, da’ asa ceva nu exista”.

    Multumesc

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 2 mai 2011, 07:21

    să vedem, deci…
    Thor fără barbă (sau fără Mjöllnir, ciocanul magic din dotare) ar fi ca joi (Thursday – Thor’s day) fără J-ul de început :)
    unde mai pui că barba era semn de (nedisimulată) virilitate la popoarele nordice ;)).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. Matei
    luni, 2 mai 2011, 07:21

    Thor fara barba e ca Sean Connery fara paharul de whisky dupa el, Darth Vader fara casca, Hitler fara mustata, Chaplin fara palarie. Nici nu vreau sa-mi imaginez. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 2 mai 2011, 07:21

    Ma, tu ti’l poti imagina pe Bobby Voicu fara barba? Sau pe Ciubotaru? Sau pe Toma Nicolau? Nu! Pai asa nu pot nici eu sa mi-l imaginez pe Thor fara barba

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 2 mai 2011, 07:27

    Dacă vrei să-ţi faci o idee cam cum ar arata fără barbă, uite o filmare cu el când era mic.

    Unii zic, că fără barbă, Thor, ar arata precum Chinezu’, dar nu ştiu ce sa zic, eu cred că fără barbă, Thor, ar fi prea blajin; nu neapărat ca Sandy Bell, dar cel puţin ca Victor Ponta. Oricum nu sunt şanse să-l vedem fără barbă; ăştia de la Gillette trag de ani de zile de el ca să-l facă imaginea lor, dar fără succes.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 2 mai 2011, 07:32

    Thor fara barba e ca Hlidskjalf (tronul lui Odin) cu mai multe vocale.

    Multumesc

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. Monica Hategan
    luni, 2 mai 2011, 07:45

    Jesus Christ!Without beard??? You’re having a laugh at us?!:)
    Acum fara gluma.Fara barba.Pentru femei ar doar barb, n-ar mai fi barbat.
    LOL

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. luni, 2 mai 2011, 07:52

    fara barba si bronzat putin ar arata ca un fost stripper jamaican reprofilat sa vanda covrigi in piata matache pt toti corporatistii care n-au timp sa manance altceva in pauza de masa, ca tine doar 15 min

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. luni, 2 mai 2011, 08:10

    I-ar sta precum lui Chinezu cu parul indreptat cu placa. Asta daca i-ar sta :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. luni, 2 mai 2011, 08:20

    Se pune daca am un caine cu acest nume: Thor! Care azi are barba (prin natura rasei de terier pe care o reprezinta) insa maine va fi dus la tuns ras frezat si deci poate da un exemplu bun despre cum arata un Thor fara barba! :) (promit poze…maine dupa 13 :) )

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. luni, 2 mai 2011, 09:13

    […] Caut ambasador al Republicii Culturală Chineză care să mă reprezinte masiv la avanpremiera filmului de mare angajament Thor […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. luni, 2 mai 2011, 09:29

    o sa-l confundam cu un fundulet de bebelus !:))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. luni, 2 mai 2011, 10:15

    ar fi un fel de Ahile – Brad Pitt

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. luni, 2 mai 2011, 10:21

    …ca Obama oxigenat:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. luni, 2 mai 2011, 10:23

    Ca lui Basescu cu parul valvoi :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. luni, 2 mai 2011, 11:19

    Ca lui Chuck Norris fara muschi.Ar fi sec !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. luni, 2 mai 2011, 14:45

    […] Thor si World of Warcraft, nu se poate sa ratez acest film… chiar daca chinezu nu ma alege ambasador al Republicii la avanpremiera filmului ”Thor” […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. luni, 2 mai 2011, 14:55

    domnu chinezu, eu am raspuns pe blog… multam fain de ocazie, ca nu m-ai am scris din februarie nimica despre un film nou aparut …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. luni, 2 mai 2011, 17:14

    Cred că fără barbă i-ar părea ciocanul mai mare.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. luni, 2 mai 2011, 20:18

    thor n-ar mai fi thor fara barba. si n-ar mai fi super erou. ar fi oarecum un usor super ghey :D.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. burcolor
    marți, 3 mai 2011, 06:20

    cum i-ar sta ciocanului lui Thor fara barba? probabil ca i-ar sta in sus, facand o incantatie de prea-marire :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. miercuri, 4 mai 2011, 07:27

    M U L T U M E S C :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. miercuri, 4 mai 2011, 07:47

    De la foarte multumesc in sus!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. luni, 9 mai 2011, 14:27

    […] care ai fi participat tu, dar, deh, obligațiile de președinte te obligă, cum ar veni ). Așa cum am făcut cu Laurențiu și așa cum vreau să fac după cum puteți vedea mai […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde