08.12.2016

Cel mai frumos lucru care ți se întâmplă în online

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Am văzut că am întristat multă lume cu postarea în care vă ziceam de cel mai nasol lucru care ți se poate întâmpla în online. Așa că am zis că e only fair să vă îndemn să povestiți și despre cealaltă parte :) Așa că ia băgați voi colea jos în comentarii care e cel mai mișto lucru care vi s-a întâmplat și vi se întâmplă în de când o ardeți prin online :D

În ceea ce mă privește (deși am chiar multe beneficii, dacă stau bine să mă gândesc…) departe cel mai fain lucru pe care l-am pățit, îl pățesc și sper să îl pățesc multă vreme de acum înainte este că tare faini oameni cunosc :) Unii care îmi rămân la suflet și cu care simt io așa că o să fiu tovarăș toată viața :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cel mai nasol lucru care ți se poate întâmpla în online…

Care este, de fapt, faza cu Drumul Mingii

26 comentarii

  1. luni, 18 aprilie 2011, 08:44

    De departe cel mai misto lucru care ti se intampla in online este ca ajungi sa cunosti oameni faini. Si apoi mai ajungi si prin locuri in care nu credeai ca o sa ai acces.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 18 aprilie 2011, 08:44

    eu am cunoscut oameni noi si de treaba :) ca sa nu mai spun ca am jucat si baschet impreuna! intreaba-l pe make :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 18 aprilie 2011, 08:44

    cel mai frumos lucru care se poate întâmpla în online: să cunosc – pe viu/offline – oameni interesanți și faini, de a căror existență altfel n-aș fi avut habar.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 18 aprilie 2011, 08:56

    Sa-ti dea chinezu RT

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. adela
    luni, 18 aprilie 2011, 09:02

    Fiecare user..e o poveste..unele povesti sunt absolut remarcabile.Se deschid atatea lumi..e minunat ca pot privi in ele,dar e si mai bine cand aleg din care sa fac parte.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 18 aprilie 2011, 09:15

    Of, vroiam să am eu primul comentariu :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 18 aprilie 2011, 09:54

    Ce poate fi mai frumos decat sa vezi ca sunt oameni care te apreciaza si oameni care nu te au la suflet, pentru ca te vad ca pe o amenintare?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 18 aprilie 2011, 09:58

    Pai cred ca ce spui tu este cel mai fain lucru care se intampla tuturor. Sa cunosti oameni pe care altfel nu i-ai cunoaste si cu care legi prietenii adevarate.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 18 aprilie 2011, 10:31

    Cred ca e cam lung raspunsul meu asa ca ma gandesc sa-l pun separat intr-un articol.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. luni, 18 aprilie 2011, 10:32

    Si o sa o leg nu de online ci de blogging, ca pentru miine online-ul insemana si un magazin online si multe alte chesti care nu iti ofera satisfactii de genul celor pe care le primeste un blogger.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. luni, 18 aprilie 2011, 11:03

    No, cel mai fain e ca mi-am facut prieteni inca inainte de a-i cunoaste si ca simt efectele asupra vietii mele zi de zi :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. luni, 18 aprilie 2011, 11:24

    […] visele cu ceea ce fac astazi ? Cum ar fi o reteta preparata in aer, live blogging dintr-un avion? Cum ar fi aratat Chinezu in rol de Adrian Mutu, aducand in online experientele din offline ? ( si ce…Sau cum arata oare un pamflet subacvatic ? Dar Obae, ar fi avut el macar jumatate din fanii Innei, […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. luni, 18 aprilie 2011, 12:43

    Prima data pe blogul tau. Scuze da intarziere! :) O intrebare la care m-am gandit acum ceva timp si acesta e si motivul comentariului si as spune ca fascinatia online este ca transcede timpul atat de usor aducand tracutul, prezentul si viitorul in acelasi loc. Si nu in ultimul rand poate cel mai fain este ca face oamenii sa vb liber.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. luni, 18 aprilie 2011, 12:58

    […] inceput de la un articol de al domnului Chinezu si dandu-mi seama ca un comentariu la el pe blog ar fi fost prea lung am […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. luni, 18 aprilie 2011, 13:49

    Ca putem sa aflam si ce mai gandesc alti oameni care nu fac parte din „lumea noastra” pana nu esti prin online.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. luni, 18 aprilie 2011, 14:03

    Poti sa-ti lasi imaginatia sa zburde si sa creezi orice poate mintea sa cuprinda. Poti lega prietenii sau relatii care sa te ajute in viata si in business. Poti afla ce gandesc altii despre tine si poti sa-ti exprimi propriile ganduri asa cum crezi de cuviinta.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. luni, 18 aprilie 2011, 14:16

    În primul rând oamenii pe care i-am cunoscut desigur fiind singurul blogger din Sighișoara eu chiar duc lipsa unei comunităti apropiate. Iar ca bun material cred că cea mai mare realizare a mea a fost excursia la Roma câștigată la concursul PcGarage și nu pentru că am mers eu la Roma fiindcă a fost pentru a-2-a oară ci pentru că după atâta timp de cerut bani părințiilor pentru blog am reușit să o duc pe mama mea în Italia pe baza acestui concurs, satisfacția supremă :-D !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. luni, 18 aprilie 2011, 14:23

    in egala masura, tustrele situatiuni din jos :
    1 – Cel mai fain, o fost cand am primit feed-back in Offline, de dupa (urmare a) ce-am ispravit in Online :)
    2 – De buna seama, cand am intalnit oameni frumosi, vii, de la care am avut de invatat ! E musai, sa marturisesc oportunitatea de a ma intalni, de 2 ori pana acum, dimpreuna cu Chinezu si pretenarii din DreamtTeamRo (Claudiu, Stefan, Vlad, Make, Nicu) ! Sunt niste bajeti de mare isprava, ce-au intins, neconditionat, mana catre blogosfera locala, dand un impuls acesteia !
    3 – Dupa ce am reusit sa pun in practica ideea de a aduna o parte semnificativa din Blogosfera Vrancea pe Facebook, unde avem grupul nostru si ne promovam. Grup la care au aquisat si aderat, inclusiv mai sus amintitii, deosebit de stimabilii colegi ai nostri din DreamTeamRo :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. luni, 18 aprilie 2011, 15:33

    Cel mai frumos lucru in online e ca poti scapa de temeri care te bantuiau in offline, iar efectul exercitiilor din online se continua apoi si in raportarile tale la realitate. Asa se strang in jurul tau oameni care iti impartasesc ideile, viziunea, pofta de viata, sau, le-ar vrea si ei pentru 10 minute in viata lor. Te schimba online-ul, te face mai vorbaret, mai increzator, mai responsabil, daca esti om sanatos.

    Totusi ma conving zilnic de faptul ca cel mai fain lucru in online e cand pleci din el si regasesti aceeasi oameni sinceri si deschisi, in fata ta, la un pahar de vorba.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. luni, 18 aprilie 2011, 20:47

    oamenii. si lucrurile pe care le’am facut impreuna. si distractia :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. marți, 19 aprilie 2011, 00:43

    nu stiu cat in online dar in offline mi-ar placea sa ies la bere cu fiecare dintre blogger cunoscut si cu fiecare cititor in parte :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. marți, 19 aprilie 2011, 03:30

    […] tat o intrebat chinezu care’i cel mai fain lucru care se intampla in online)… totodata am sa va rog sa faceti […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. marți, 19 aprilie 2011, 09:43

    Oamenii cu care am interactionat, activitatile desfasurate, glumele si rasetele pana tarziu in noapte, increderea ca putem schimba ceva pentru niste suflete m-au facut sa zambesc de fiecare data cand m-am gandit la cei din online. :) Ma multumesc. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. marți, 19 aprilie 2011, 09:44

    Vezi, m-am emotionat. VA*** multumesc! :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde